VUČIĆ ĆE ZAŠTITI SRPSKI NAROD KIM! Jevtić o čestitki Bajdena: Biće i većih pritisaka u budućnosti!
Podeli vest
Potpredsednik Srpske liste Dalibor Jevtić, komentarišući što predsednika SAD Džoze Bajden u čestitki predsedniku Aleksandru Vučiću pominje međusobno priznanje i da li to znači da je američka administracija ponovo preuzela albansku retoriku o međusobnom priznanju, ocenio je da je reč o pritisku i da je gotovo siguran da će takvih pritisaka biti i u budućnosti
Jevtić navodi da je i pre nego što je postignut sporazum u Vašingtonu bilo puno pritisaka da se i tada u jednoj od tačaka nađe upravo pitanje međusobnog priznanja što je, podsetio je, predsednik Vučić odbio.
Predsednik SAD Džozef Bajden uputio je povodom Dana državnosti skandaloznu "čestitku" predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
U njoj posle protokolarne, kurtoazne izjave "najlepših želja" poručuje da Srbiji želi i "uzajamno priznanje" sa "Kosovom"!?!
07.02.2021
08:02
"Gotovo sam siguran da će biti i većih pritisaka u budućnosti, ali svi mi Srbi koji živimo na KiM smo isto tako sigurni da će predsednik Vučić, kao što je to već činio, zaštititi interese srpskog naroda. Zato je velika većina Srba uvek na strani njegove politike i nedvosmisleno je većinski podržava, zato što ta politika jedina garantuje opstanak života Srba na KiM", rekao je Jevtić Tanjugu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pritisaka za priznavanje nezavisnosti Kosova i Metohije, bilo je i biće, ali verujem da će Srbija i predsednik Vučić odoleti tim pritiscima i doneti odluku koja je u interesu srpskog naroda.
Da,da.I doci ce dan kad ce Beograd da se umori od finansiranja neradnika koji zive na teret cele Srbije,a ona ima dovoljno problema sa svojim gradjanima.
Nista vama nebi smetalo da se uozbiljite i da pocnete da zivite od svoga rada i znoja kao sto vecina srba na Kosovu,pa i van njega zive.Imati familiju,skolovati i izvesti na put decu a uz to na ledjima drugih gradjana Srbije,to je vec nisko.Da se pomognu oni kojima je pomoc potrebna da,za to sam oduvek bio a to cinim i dan danas,ali da se zloupotrebljava tudja dobrota to je vec dno morala.A vi koji huskate srbe sa Kosova u konflikte i izolaciju,vi ste dobro situirani i Srbija vas placa solidno za ono sto "radite".
Svi Srbi van matice veruju u predsednika, da nema ovde dezurnih pljuvaca kojima niti je stalo do Kosova ni do Srbije, vec fotelja i da se najeb... majke Srbiji.
Srbi ce izlaskom na izbore na KIM i glasanjem za Srpsku listu jos jednom razbiti sve aluzije o nezavisnosti KIM albanskim mafijasko-separitistickim snagama. Pobeda Srpske liste na predstojecim izborima bice veliki kamen spoticanja albanskoj iracionalnosti.
Predsednik SAD Džozef Bajden uputio je povodom Dana državnosti skandaloznu "čestitku" predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
U njoj posle protokolarne, kurtoazne izjave "najlepših želja" poručuje da Srbiji želi i "uzajamno priznanje" sa "Kosovom"!?!
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da ne treba čekati 8. maj kako bi se uspostavio prekid vatre, već da se to može učiniti odmah, prenosi Ukrinform.
Ustupanje teritorija koje su pod kontrolom Rusije moglo bi izazvati ozbiljne unutrašnje sukobe u Ukrajini, ocenio je ukrajinski politikolog Konstantin Bondarenko u emisiji televizijskog kanala Politeka.
Danas od 17 sati budite uz Informer TV, jer će naš voditelj Igor Ćurčić uživo razgovarati sa generalom Nebojšom Pavkovićem, bivšim načelnikom Generalštaba Vojske Jugoslavije, herojem koji se već 20 godina nalazi u zatvoru zbog odbrane svoje zemlje od agresora.
Na prvoj sednici Organizacionog odbora za obeležavanje jubileja - 150 godina od rođenja Mileve Marić Ajnštajn, odlućeno je da se ovoj velikoj srpskoj naučnici podigne spomenik na Beogradsakom keju u Novom Sadu.
Proslava maturske večeri zbog blokada i obustave nastave biće organizovana u julu! Mnoge škole i učenici još nisu odabrali mesto gde će slaviti kraj srednjoškolskog obrazovanja.
Na Boretinom brdu, 1. maja u 12 časova, po 55. put održaće se Komaranska košija - jedna od najstarijih i najvažnijih manifestacija u opštini Prijepolje, ali i u Srbiji.
David Knežević (37), osumnjičen da je ubio ženu Anu Mariju Knežević, pronađen je mrtav u svojoj ćeliji, njegovi advokati otkrili su poslednji razgovor sa njim.
Srpska bokserka Sara Ćirković je posle osvojanja prve profesionalne titule prvaka sveta, pobedu posvetila svim stradalim Srbim i poručila da iz Banjaluke gleda Kosovo i Metohiju.
Fudbaleri Crvene zvezde suvereno su došli do osme u nizu šampionske titule, do kraja sezone preostaje im da privedu kraju takmičenje u Superligi, kao i polufinale i potencijalno finale u okviru Kupa Srbije. Krenule su već priče oko pojačanja, jer crveno-beli žele da naprave ozbiljan rezultat u Ligi šampiona, a potreban im je sjajan tim.
Teši se Ivica Zubac, košarkaš Los Anđeles Klipersa, pred peti meč sa Denverom (04.00) u plej-ofu Zapadne konferencije, pa kaže da ne treba da ih obeshrabri Nikola Jokić, iako je tripl-dabl mašina.
Pakistanski ministar odbrane Kavaja Muhamad Asif danas je izjavio da predstoji vojna akcija susedne Indije nakon ubistva indijskih turista u Kašmiru prošle nedelje dok stanovnici duž ”Linije kontrole”, nezvanične granice indijskog i pakistanskog dela Kašmira, raščišćavaju već bunkere, a vojske dve države dovlače pojačanja za, kako se čini, neizbežan novi sukob.
Američka mornarica saopštila je da je jedan od aviona F/A-18 koji se nalazio na nosaču aviona USS Harry S. Truman pao u Crveno more usled napada jemenskih Huta.
Federalni istražni biro (FBI) izdao je upozorenje da su sajber kriminalci razvili novu tehniku upada u sisteme, koristeći takozvani metod „putovanja kroz vreme“ kako bi zaobišli bezbednosne mere na uređajima. Iako ne govorimo o pravom putovanju kroz vreme, reč je o sofisticiranom sajber napadu u kome hakeri manipulišu internim satom sistema kako bi zaobišli zaštitu.
Udaljene oblasti na Grenlandu ostale su bez pristupa ključnim uslugama koje zavise od satelitskog signala, uključujući internet i telefone, saopštila je kasno sinoć najveća telekomunikaciona grupa na Grenladu i najavila da će istražiti da li je gubitak signala povezan sa masovnim kolapsom elektroenergetske mreže u Španiji.
Ukrajina nije na putu da pobedi u sukobu sa Rusijom, izjavio je američki potpredsednik Džej Di Vens. On je ocenio da je naivno očekivati kolaps Rusije čak i ako borbe potraju još nekoliko godina.
Nova igraonica, bogat program, kreatvne radionice, takmičarske igre, vodičke ture, i zabava za celu porodicu očekuju posetioce Prirodnjačkog centra tokom prvomajskih praznika.
Boro Stjepanović se u filmu "Ko to tamo peva" pojavljuje kao bolesni putnik, a zbog njegovog izgleda mnogi misle da je bio stariji nego što zapravo jeste.
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
Stare domaćice čistile su kuću temeljno dva puta godišnje, pred dolazak proleća i pred dolazak zime. Savršeno blistav dom su uspevale da imaju uz par načina sređivanja koje su praktikovale.
Milica Pavlović svakodnevno se sprema za svoj završni koncert u okviru turneje “Lav” koji će se održati 10. maja u dvorani “Skenderija”, u Sarajevu. A sada je isplivala njenja nikad viđena fotografija u zagrljaju Amar Gileta Jašarspahića, kada je ugostio u Sarajevu.
Voditeljka Lea Kiš otkrila je da joj je svojevremeno, dok je radila na Radio-televiziji Srbije, smanjena plata jer je u svojoj emisiji ugostila muzičku zvezdu Jelenu Karleušu, koja je tada bila na "crnoj listi" Javnog servisa.
Milutin Popović Zahar priznao je da je brak sa Gocom Lazarević bio jedna od prelomih tačaka u njegovom životu, pa se osvrnuo na početak njihove ljubavne priče.
Pevačica Anastasija Ražnatović podelila je emotivan snimak iz porodičnog doma u Sevilji, na kojem je zabeležen poseban trenutak sa njenim suprugom, fudbalerom Nemanjiom Gudeljom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar