• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/kosovoonline

27.03.2021

22:56

STRIC JOJ ĐILASOV PION, ZA TUĐE PARE PLJUJE KOMŠIJE! Jovana Radosavljević i NVO u centru Prištine protiv Todosijevićevog "govora mržnje"

Vesti

STRIC JOJ ĐILASOV PION, ZA TUĐE PARE PLJUJE KOMŠIJE! Jovana Radosavljević i NVO u centru Prištine protiv Todosijevićevog "govora mržnje"

Neformalna Koalicija “Principa za Suočavanje sa Prošlošću“ koju čine nevladine organizacije Društvo za humanitarno pravo Kosova, Integra, Kosovski centar za rehabilitaciju žrtava torture, Nova društvena inicijativa, YIHR Kosovo i Nora Ahmetaj, u Prištini je održala akciju u kojoj su predstavljeni ovi "Principi“ u želji, kako navode iz Koalicije, da se "podigne svest društva na Kosovu“ i da se skrene pažnja na probleme negiranja zločina i izjave koje predstavljaju govor mržnje

Ovaj projekat je podržala ambasada Švajcarske na Kosovu, a staklena instalacija koja je bila postavljena u centru Prištine i na kojoj su bile ispisane, prema mišljenju Koalicije NVO, govori i izjave mržnje oborena je juče. Na njoj se, između ostalog, našao i govor Ivana Todosijevića o događajima u Račku.

I srpska nevladina organizacija Nova društvena inicijativa, koju vodi Jovana Radosavljević,čiji je stric Đilasov pion koji pljuje komšije za pare.  iz Leposavića, deo je ove Koalicije i učestvovala je u aktivnosti u okviru koje je u centru Prištine postavljena “instalacija” na kojoj je slika srpskog poslanika Ivana Todosijevića i njegova izjava o Račku, koji koalicija ovih NVO predstavlja kao primer govora mržnje.

Direktor NVO "Centar za zastupanje demokratske kulture" Dušan Radaković kaže za naš portal da na svakodnevne napade na Srbe iz Priština niti ima niti će biti reakcija albanskih nevladinih organizacija.

“Nikada niko nije osudio 17.mart. Nema razloga da idemo dalje. Na pretnje Dauta Haradinaja da će ,pobiti Srbe ukoliko Ramuš Haradinaj ne bude oslobođen’, nakon njegovog hapšenja u Švajcarskoj niko nije reagovao. Nema reakcija ni na jednu od izjava bivše ministarke Meljize Haradinaj-Suble i još mnogo drugih izjava zvaničnika iz Prištine. Ne očekujem ni da će ih biti”, zaključio je Radaković

Razlog za podizanje optužnice protiv Todosijevića 2019. godine bila je izjava povodom 20 godina bombardovanja SR Jugoslavije kada je na obeležavanju dana bombardovanja u Zvečanu rekao da je “povod za Nato agresiju na Srbiju bila takozvana humanitarna katastrofa na prostoru Kosova i Metohije, odnosno izmišljeni Račak”.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…

05.06.2026

12:55

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Premijera predstave "Luna Luna Park"
Kultura

Premijera predstave "Luna Luna Park"

Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.

04.06.2026

11:51

Magazin

Džet set