Predsednik Vučić uručio orden Stefanu Milenkoviću: Hvala što ste imali dovoljno hrabrosti da budete uz svoju zemlju kada je bilo lakše da to ne budete /VIDEO/
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena violinisti i muzičkom pedagogu Stefanu Milenkoviću
Milenković je odlikovan još povodom Dana državnosti Srbije, ali je danas primio odlikovanje.
Tim povodom oglasio se i predsednik na svom Instagramu.
- Ponosan što sam Stefanu Milenkoviću, našem najboljem violinisti, velikanu srpske muzike, imao čast da dodelim Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena i zahvalim mu se na svemu što je učinio za našu zemlju. Stefan se nedavno vratio iz SAD i živi u Srbiji, a kao predsednik Srbije uveren sam da je to najlepši i najbolji signal i svim drugim ljudima širom sveta da se što pre vrate u svoju otadžbinu. Stefanu veliko hvala na tome što je proslavio našu zemlju i ogromna nada da će to činiti i ubuduće. Živela Srbija! - napisao je predsednik.
- Šta da vam kažem, ovo je ogromna stvar za mene i moju porodicu, hvala vam puno gospodine predsedniče. Nisam očekivao ovo uopšte, ja sam stigao sinoć i rekao sam: "U gradu sam, pa samo da preuzmem onaj orden". Bio sam sprečen da prisustvujem ceremoniji koja je održana za dan državnosti. I evo me ovde, nisam poneo ni odeću, pošto produžavam dalje za Ameriku da završim ovaj semestar. A zaista, kada pogledam šta ovaj orden znači u istoriji za sve one koji su ga dobili, osećam se da sam na jednom početku. Da je ovo samo početak jedne prave odgovornosti i pravih izazova, i to me motiviše da nastavim da radim najbolje što mogu. Zahvalan sam gospodinu predsedniku i Srbiji, koja mi je ukazala poverenje. Hvala još jednom, i vidimo se ubrzo, nadam se sa violinom sledeći put - rekao je proslavljeni violinista.
Foto: Tanjug
Stefan Milenković
Vučić je konstatovao da je Milenković zaslužio ovaj orden.
Povratkom u Srbiju pokazao je i da oni koji su nauspešniji, najveći, čije ime sa ponosom izgovaraju i s druge strane Altlantika, umeju da vole svoju Srbiju, konstatovao je Vučić.
Kazao je da je, kada je prvi put čuo vest o njegovom povratku, s nevericom primio tu vest, a kada je upoznao Milenkovića i sa njim pričao posebno obradovao.
- Retke su takve energije, sposobnost, tako talentovani ljudi sa zdravom ambicijom. Stefan je neka vrsta dobrog vetra koji dolazi u Srbiju. On je čovek koji je nagovestioo zančajne promene za našu zemlju, vraćanjenjenog ugleda - ukazao je on.
Vučić je kazao da očekujemo i u budućnosti mnogo od MIlenkovića.
- Imam jednu poruku za vas. Od danas kada ste fizički primili orden vi i vaši članovi proodice nosite veću odgovornost nego dosada. Do sada ste samo sebi odgovarali, a od danas vi morate za razliku od nas običnih smrtnika da vodite računa kako se ponašate na svakom mestu, jer ste priznati od Srbije kao jedan od najboljih u Srbiji - poručio je on dodajući da će morati veoma odgovorno da se ponaša u narednih, najmanje, 60 godina njegovog života.
Istakao je da će na veoma odgovoran način morati i da pokaže ne samo da je taj orden zaslužio već i mnogo više od svoje zemlje Srbije.
- Hvala što ste imali dovoljno hrabrosti da budete uz svoju zemlju kada je bilo lakše da to ne budete i što ste se vratili u nju kada drugi biraju da iz nje odu. Hvala što ste uspeli da promovišete Srbiju i predstavljate Srbiju na najlepši mogući način - rekao je on.
Naš proslavljeni violinista istakao je da je Orden ogromna stvar za njega, njegovu porodicu, za njegovu karijeru i ličnu istoriju.
- Kada pogledam šta orden znači u istoriji za sve one koji su ga dobili, osećam se da sam na jednom početku. Da je ovo početak prave odgovornosti i pravih izazova. Ali, ja to volim i motiviše me to, i spreman sam da nasatvim sa onim što sam i do sada radio najbolje što mogu - rekao je Milenković.
On je zahvalio predsedniku Vučiću, ali i Srbiji, na poverenju koje mu, kaže, ukazivano svih prethodnih decenija.
- Prošle godine je bilo 40 godina od prvog nastupa, a ja nemam 144 godine, imam 44 - našalio se Milenković i dodao:
“Vidimo se ubrzo, nadam se sa violinom sledeći put”.
Milenković je slavni i međunarodno nagrađivani violinista, koji je violinu počeo da svira sa tri godine.
Sa šest godina on je imao prvi nastup kao solista sa orkestrom, nakon čega je otpočela njegova muzička karijera.
Posle 40 godina izuzetne karijere Milenković je odlučio da se vrati u Beograd.
On je, krajem prošle godine saopštivši tu odluku, kazao da povratak "kući" posle tri decenije u inostranstvu vidi kao deo procesa lične evolucije i tada objasnio da se vratio u Srbiju zbog činjenice da jedino u ovoj zemlji može da bude blizu svoje porodice.
Uručenju Ordena u zgradi Predsedsništva, uz poštovanje svih epidemioloških mera, prisustovavali su savetnik predsednika za kulturu Dejan Savić i generalna sekretaraka predsednika Suzana Paunović.
General Bratislav Dikić, koji je nedavno pred Apelacionim sudom Crne Gore oslobođen optužbi za navodni pokušaj državnog udara, rekao je da su mu tokom procesa nudili da optuži Srbiju i predsednika Aleksandra Vučića da dobije manju kaznu
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
General Bratislav Dikić, koji je nedavno pred Apelacionim sudom Crne Gore oslobođen optužbi za navodni pokušaj državnog udara, rekao je da su mu tokom procesa nudili da optuži Srbiju i predsednika Aleksandra Vučića da dobije manju kaznu
Pripadnici jurišnog puka „Skala“ Oružanih snaga Ukrajine (OSU) zarobljeni su tokom pokušaja da prodru dublje u Konstantinovku, postave ukrajinsku zastavu i snime propagandni video kao navodni dokaz da Kijev i dalje kontroliše grad.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Afrička kuga svinja ne jenjava u Mačvi. U domaćinstvu Miloša Petrovića u Maloj Vranjskoj registrovan je poslednji u nizu slučajeva zaraze svinja ovim virusom.
Srpski turisti koji letuju u Grčkoj masovno viđaju male makete crkava pored puteva, a diplomirani master teolog Aleksandar Đurđević rešio je večitu misteriju.
U Srbiji se danas na severu zemlje očekuje pretežno sunčano vreme, dok će u ostalim krajevima biti promenljivo oblačno vreme, mestimično s kišom, kratkotrajnim pljuskovima i grmljavinom. Najniža temperatura kretaće se do 22 stepena, a najviša do 33.
Filmski planovi, lažne uniforme, pokretne platforme i remek-dela vredna stotine miliona evra. Iako važe za jedne od najčuvanijih institucija na svetu, ni muzeji nisu ostali imuni na spektakularne pljačke koje su šokirale javnost i godinama punile naslovne strane.
Tela Slavoljuba Mladenovića (47) i njegove nevenčane supruge Brankice Anđelković (41) iz Vranjske Banje u naselju Ćosiki, pronađena su pre šest godina koliko traje i potraga za njihovim ubicom.
Muškarac koji je u četvrtak u novozagrebačkoj Ulici Siget opljačkao benzinsku pumpu, a zatim i obližnji salon, zaposlen je kao savetnik u Hrvatskoj narodnoj banci (HNB), objavio je RTL pozivajući se na anonimne izvore.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se jutros oko 5.45 časova na surčinskom putu, u smeru ka Aerodromu "Nikola Tesla", kada je kombi sleteo s kolovoza, rečeno je u Hitnoj pomoći.
M. K. (21) uhapšen je zbog sumnje da je 9. jula u Beogradu, na Trgu republike, zajedno sa V. S. (21) naneo maloletniku (16) iz Ujedinjenih Arapskih Emirata tešku telesnu povredu, a to mu drugo prebijanje stranca na istom mestu.
Teretni brod „Golden Leo“, koji je pod zastavom Gvineje-Bisao prevozio žito iz ukrajinske luke, zahvatio je veliki požar nakon što je kod Odese pogođen sa tri krstareće rakete H-59/H-69, saopštila je Ratna mornarica Ukrajine.
Sjedinjene Američke Države (SAD) pripremaju naglo proširenje vojne operacije protiv Irana, dok Pentagon već prebacuje dodatne borbene avione na Bliski istok, piše Vašington post, pozivajući se na izvore iz američke administracije.
Podrška novim sankcijama Rusiji naglo se topi unutar Evropske unije, dok sve veći broj država odbija mere koje bi pogodile njihove kompanije, industriju i nacionalne ekonomske interese, piše Fajnenšel tajms.
Pripadnici jurišnog puka „Skala“ Oružanih snaga Ukrajine (OSU) zarobljeni su tokom pokušaja da prodru dublje u Konstantinovku, postave ukrajinsku zastavu i snime propagandni video kao navodni dokaz da Kijev i dalje kontroliše grad.
Britansko tužilaštvo saopštilo je da traži izručenje braće Tejt zbog optužbi da su između 2010. i 2017. godine silovali žene i učestvovali u trgovini ljudima radi seksualne eksploatacije.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
Iako većina pasa ubod komarca podnese bez većih posledica, jedan ubod zaraženog insekta može dovesti do ozbiljne bolesti koja dugo prolazi bez simptoma.
Ljuta hrana često je na lošem glasu kada je reč o zdravlju želuca. Ipak, stručnjaci upozoravaju da ono što mnogi smatraju uzrokom čira zapravo nije glavni krivac.
Pravilno pranje borovnica važno je za očuvanje zdravlja i bezbednosti pri konzumiranju. Saznajte najefikasnije načine da ih očistite i uklonite ostatke pesticida, nečistoće i potencijalno štetne bakterije.
Pevačica Elena Kitić ponovo je privukla veliku pažnju javnosti i izazvala lavinu komentara na društvenim mrežama kada je pozirala u gaćicama i bez brushaltera.
Bivša rijalitija učesnica Ena Čolić, koja je već skoro dve godine u skladnoj vezi sa Jovanom Pejićem Pejom, otvoreno je progovorila o svom odnosu sa njegovom majkom, Zlatom Petrović.
Milan, otac pevačice Milice Todorović, doživeo je neprijatnost tokom odmora na moru, a celu situaciju zabeležila je i na društvenim mrežama podelila njegova supruga Jasmina.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.