Socijalistička partija Srbije predala je danas platformu za međustranački dijalog o izbornim uslovima predsedniku Skupštine Srbije Ivici Dačiću, a reč je o principima kojima će se ta stranka rukovoditi tokom razgovora u drugoj fazi dijaloga između vlasti i opozicije
Socijaliste će u dijalogu predstavljati šef poslaničke grupe Ðorđe Milićević i poslanik Žarko Obradović.
Milićević je novinarima rekao da od kopredsedavajućeg Dačića, ali i predstavnika Evropskog parlamenta, očekuje nepristrasnost i objektivnost.
- Političke stranke koje odbiju da učestvuju u međustranačkom dijalogu ili razgovore napuste tokom njihovog trajanja, ne mogu računati na zastupljenost svojih stavova u završnom dokumentu - istakao je Milićević.
On je naveo da se SPS zalaže da se istovremeno održavaju predsednički, parlamentarni i beogradski izbori, navodeći da se ne pamti drugačija praksa od uvođenja višestranačja.
Ukoliko bi se izbori razdvajali, finansijski teret bi bio na građanima Srbije, podsetio je Milićević.
- Zalagaćemo se za ravnopravnost i ravnopravnu zastupljenost u medijima - najavio je šef poslanika socijalista.
Poručuje da će socijalisti imati ozbiljan pristup i da će saslušati sve sugestije i kritike u cilju poboljšanja izbornih uslova.
On je ukazao da deo opozicije, još u razgovorima na Fakultetu političkih nauka, umesto dijaloga ponudio ultimatum, s obzirom da im je teza bila ispunjenje 42 zahteva ili bojkot.
- To nije put da dođete do dogovora i resenja, već ultimatum i ne ostavlja prostor za razgovor - rekao je Mililćević.
Žarko Obradović je rekao da SPS smatra da treba da se poveća broj biračkih odbora, da se poveća broj zapisnika sa postojecih tri na pet, da nosioci javnih funkcija obavljaju svoj posao neprekidno, ali da se uredi način njihovog pojavljivanja.
Prema njegovim rečima, birački spiskovi trebaa da budu dostupni najmanje šest meseci pre izbora, da građani mogu da ih provere više puta tokom godine i da se otkloni bilo kakva vrsta sumnje u tom pogledu.
Socijalisti se zalažu i za eliminisanje govora mržnje iz kampanje i da se ne napadaju članovi porodica.
Obradović se osvrnuo i na kritike od ranije koje bi mogle ponovo biti aktuelne u vezi sa praksom da se zakoni ne menjaju u izbornoj godini, rekavši da bi se onda postavilo logično pitanje zašto se onda sada pregovara.
Ambasador Srbije u Sjedinjenim Američkim Državama Marko Đurić ocenio je da vlasti u Prištini rade sve suprotno od preporuka državnog sekretara SAD Entonija Blinkena, koji je rekao da bi dijalog sa Srbijom trebalo da bude prioritet
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ambasador Srbije u Sjedinjenim Američkim Državama Marko Đurić ocenio je da vlasti u Prištini rade sve suprotno od preporuka državnog sekretara SAD Entonija Blinkena, koji je rekao da bi dijalog sa Srbijom trebalo da bude prioritet
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao je ekskluzivni intrevju za čuvenu britansku medijsku kuću Fajnenšel tajms (FT) i u njemu poslao važne i direktne poruke Vašingtonu i Briselu.
Premijer Bugarske Rumen Radev objavio je u Parizu da njegova zemlja više neće biti deo takozvane „koalicije voljnih“, grupe država koja zagovara nastavak vojne i finansijske podrške Ukrajini.
Neverovatan šok u Rimu! Vozači kažnjeni sa 30 evra jer su im radnici preko noći iscrtali plavu zonu oko parkiranih kola, ali grad sada hitno poništava sve!
Na graničnim prelazima na izlazu iz Srbije danas su zabeležena višesatna zadržavanja za teretna vozila, dok putnički saobraćaj protiče bez većih čekanja, saopštio je Auto-moto savez Srbije.
Dve osobe povređene su u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila u Novopazarskoj Banji, kada je, prema prvim informacijama, usled neprilagođene brzine vozač izgubio kontrolu nad automobilom, koji je sleteo sa kolovoza i završio na krovu ispod mosta.
Goran Popović, poznatiji kao Goksan, iz Donjeg Lapca, bivši pripadnik "crvenih beretki" i Arkanovih "tigrova", ubijen je na današnji dan pre 12 godina. Likvidiran je u internet kafeu u gradu Santa Kruz u Boliviji. Ubica mu je ispalio tri metka u glavu i telo.
Nišlijka D. I. (63), koja je povređena u teškoj saobraćajnoj nesreći u mestu Lipci u Crnoj Gori kada se kombi sa putnicima koji su se vraćali iz manastira Ostrog prevrnuo, večeras je stigla u svoj dom u niškom naselju Donja Vrežina.
Tomislav Petrović, poznatiji kao Tomo sa Pala nalazi se u pritvoru od trenutka hapšenja zbog sumnje da je 6. oktobra prošle godine izazvao saobraćajnu nesreću u Bačkom Petrovcu, u kojoj je poginula S. J. (38), dok su njeni suprug Ž.J. i troje maloletne dece povređeni.
Ruski stručnjaci rade na unapređenju motora PD-35, namenjenog prvenstveno teškim transportnim avionima, primenom novih kompozitnih materijala koji bi trebalo da smanje masu motora i povećaju njegovu efikasnost.
U Odesi su prijavljene brojne eksplozije i požari tokom, kako se navodi, masovnog raketnog napada krstarećim projektilima u kojem je među metama i bilo skladište lansera raketnog sistema "Neptun".
Raskošni kostimi i verna rekonstrukcija mode iz 1877. godine u hit seriji "Tajne malog grada" ostavljaju bez daha gledaoce koji je prate svake večeri na Informer TV.
Ako pređe granicu i preraste u zavisnost, masturbacija može ozbiljno da ugrozi partnerski odnos, izazove emocionalne krize i ostavi posledice po zdravlje.
Zamislite savršen letnji desert koji se topi u ustima, a ne zahteva sate provedene pored šporeta. Ova osvežavajuća voćna torta sa keksom i bananama priprema se za svega 20 minuta.
Ćerka Cece Ražnatović, Anastasija Ražnatović i njen suprug Nemanja Gudelj danas proslavljaju treću godišnjicu braka, a ona se tim povodom oglasila na Instagramu.
Pevač Hasan Dudić otkrio da je da bivšom suprugom Zlatom Petrović više nije u dobrim odnosima, te je prokomentarisao njenu odluku da stan ostavio mlađem sinu Jovanu, a ne njihovom nasledniku Mikiju.
Vodteljka Dragana Kosjerina letnje dane provodi na odmoru sa suprugom Bojanom Perduvom, a sada je objavila fotografiju i dočarala pratiocima njihovu idilu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.