Od ovog trenutka srpski narod će doživljavati češki narod ne samo kao prijateljski, već kao bratski narod, istakao je danas predsednik Srbije Aleksandar Vučić u Pragu, posle izvinjenja koje je javno srpskom narodu uputio predsednik Češke Miloša Zemana zbog učešće u bombardovanju nekadašnje SRJ
18.05.2021
13:18
- Zeman je prvi koji je Srbiji uputio izvinjenje zbog NATO bombardovanja. Ali neće biti poslednji, biće ih još u budućnosti koji će smeti da kažu ono što je češki predsednik izgovorio danas! - rekao je predsednik Vučić.
Miloš Zeman je na početku obraćanja zamolio predsednika Vučića i Srbiju za oproštaj zbog NATO bombardovanja.
Podsetimo, Vučića je uz vojne počasti i intoniranje himni dve zemlje dočekao u Praškom zamku predsednik Češke Miloš Zeman, nakon čega je predsednik odlikovan "Ordenom belog lava".
Predsednik Češke Miloš Zeman priredio je danas u Praškom zamku svečani rucak u cast predsednika Srbije Aleksandra Vučića. Vučić se zatim upisao u knjigu pocasnih gostiju Praškog zamka.
Predsednik Srbije je potom obišao katedrale Svetog Vita, Svetog Vaclava i Svetog Vojtjeha koje se nalaze u okviru zamka, a u pratnji kardinala Dominika Duka, nadbiskupa praškog i primasa češkog.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vučić je svojim delima i rezultatima zaslužio poštovanje i sad se još i izvinjavaju Srbiji za svoja zlodela, a za vreme bivšeg režima svi pamtimo da je Srbija morala za sve da se izvinjava.
Retki su ti koji su se nekada izvinjavali Srbiji. Svaka cast predsedniku Vucicu, koji je pomogao da Srbija stvori ogroman ugled i bude jedna od boljih zemalja.
Aleksandar Vučić je jedini koji danas ekonomski želi da razvija našu državu i njene građane. Srbiaj se danas cela razvijai gradi, hvala predsedniče na svemu.
Verujem da je ovo velika čast našeg predsednika Vučića. Srbija se danas cela razvija i gradi, hvala predsedniče an svemu što činite za našu državu. Srbija će se danas će se ekonomski potpuno ojačati.
Od ovog trenutka srpski narod će doživljavati češki narod ne samo kao prijateljski, već kao bratski narod, istakao je danas predsednik Srbije Aleksandar Vučić u Pragu, posle izvinjenja koje je javno srpskom narodu uputio predsednik Češke Miloša Zemana zbog učešće u bombardovanju nekadašnje SRJ
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je da blokaderima i opoziciji smeta glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević, jer su hteli da ugase Informer TV kako bi mogli da pobede na izborima.
Predsednik Rusije Vladimir Putin naložio je ruskoj vladi da utvrdi spisak kritičnih objekata koje će 2026. godine štititi rezervisti Oružanih snaga Rusije.
Novogodišnji specijal "Na merama" podsetiće vas na neke od najzanimljivijih trenutaka koje je prethodnih sedmica zabeležilo tajno novinarsko odeljenje Infomera, kao što su (ne)snalaženje u saobraćaju Branimira Nestorovića, tajno domunđavanje Đorđa Stankovića sa Žaklinom Tatalović, "protestni pozeraj" Vladimira Štimca..
Gošća emisije "Info Jutro" na Informer TV bila je Dajana Paunović, direktorka istoimene fondacije koja je govorila o izborima koji se održavaju na Kosovu i Metohiji.
Deveta epizoda Informerove popularne emisije “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam šta u slobodno vreme radi selektor fudbalske reprezentacije Srbije Veljko Paunović, zašto je teolog Miloš Stojković oličenje “čoveka iz naroda”, gde voli da odlazi političar i dobrotvor Arno Gujon, te kako sada izgleda bivši predsednik i premijer Vojislav Koštunica…
Prošle sedmice u Informerovoj hit emisiji “Na merama”, mogli ste da vidite kako narod reaguje kad vidi princa Aleksandra Karađorđevića, šta u slobodno vreme radi glumac blokader Miloš Timotijević, koje je omiljeno mesto opozicionara Miloša Parandilovića, te kako političar u pokušaju Đorđe Miketić glumi gradsku facu…
Milena Todorović (1938) iz Jadranske Lešnice jedna je od dobitnica nagrade "Milunka Savić”, koju dodeljuje Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja u okviru manifestacije "Sedam veličanstvenih žena“.
Za doček Nove godine treba se obući toplo i slojevito, poručuju meteorolozi, jer bi nas, posle nekoliko godina, praznična noć mogla obradovati prizorom koji se dugo čekao – snežnim prekrivačem.
Tokom burnih devedesetih godina, dok su Srbiju potresali ratovi, hiperinflacija i međunarodne sankcije, pojavio se čovek koji je mnogima obećavao izlaz iz beznađa. Njegovo ime bilo je Jezdimir Vasiljević, a javnost ga je brzo upoznala pod nadimkom – Gazda Jezda.
U Novom Pazaru večeras se dogodilo samoubistvo u kojem je pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova, zaposlen u Sektoru unutrašnje kontrole izvršio samoubistvo iz službenog vatrenog oružja.
Vlasnik stana u kom je boravio napadač sa Novog Beograda, Tihomir Krstić (44), za ceo slučaj saznao je iz medija, gde je, kako se saznaje, video i šokantne fotografije prostorija koje je iznajmljivao ženi sa kojom je osumnjičeni živeo.
Predsednik Rusije Vladimir Putin naložio je ruskoj vladi da utvrdi spisak kritičnih objekata koje će 2026. godine štititi rezervisti Oružanih snaga Rusije.
Kina je danas ispalila rakete prema Tajvanu i rasporedila nove amfibijske jurišne brodove, bombardere i ratne brodove kako bi u potpunosti okružila ostrvo i uvežbala blokadu.
Ukrajinski napad na rezidenciju predsednika Rusije je teroristički akt uperen protiv i Vladimira Putina i napora predsednika SAD Donalda Trampa, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski trudi se svim silama da zadrži vlast, a neki evropski šefovi država ga podržavaju na štetu sopstvenih zemalja, izjavio je danas predsednik ruske Državne dume Vjačeslav Volodin.
Tokom novogodišnjih i božićnih praznika ne postoji ništa bolje nego ušuškati se uz nekoliko klasičnih filmova koji dočaravaju čaroliju praznične atmosfere.
Filip Nikolić bio je francuski pop pevač i glumac srpskog porekla koji je veoma mlad stekao ogromnu popularnost, ali nažalost, preminuo je u 35. godini.
Par trikova zahvaljujući kojima će baterija telefona trajati duže na svim prazničnim putovanjima, i dati priliku za beleženje nezaboravnih i magičnih trenutaka.
Danas je u "Elitu" stiglo pismo u kojem je navedeno da je šestoro učesnika žestoko kažnjeno jer su bez dozvole napustili kuću, dok je emisija bila u toku.
Pevač Husein Alijević, poznatiji kao Husa Beat Street, otvorio je dušu i govorio o detaljima iz privatnog života koji su do sada bili manje poznati javnosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar