• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

01.06.2021

13:13

Cvijanović: Očekujem podršku Srbije da se borimo za bolji život u Republici Srpskoj

Vesti

Cvijanović: Očekujem podršku Srbije da se borimo za bolji život u Republici Srpskoj

Podeli vest

Predsednica Republike Srpske Željka Cvijanović izjavila je da očekuje da će sutrašnji sastanak sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem biti konstruktivan i da će Srpska imati podršku Beograda da se bori za pravdu, pravednost i bolji život


- Srbija ima već dovoljno svojih tereta, balasta i pritisaka i mi smo uvek svesni toga. Želimo da Srbiji budemo podrška da prođe kroz sva ta teška iskušenja koja ima, ali isti tako znamo da i mi imamo podršku Srbije da se borimo za ono što jeste i pravo i pravednost i bolji život u Republici Srpskoj - rekla je Cijanović novinarima u Krupi na Uni.


Zahvalna je, kazalaa je, Srbiji na tome i dodala da su sastanci zvaničnika Srpske i Srbije uvek dobri i konstruktivni.

Izrazila je uverenje da će takav biti i sutrašnji sastanak na kojem će biti reč o, kako je navela, spornom imenovanju novog visokog predstavnika u BiH.

- Smatram da će sastanak u Beogradu biti prilika da se prenesu najvažnije poruke za Republiku Srpsku - rekla je Cvijanović.

Dodala je da su institucije Srpske već iznele svoj stav o ovom pitanju nizom skupštinskih zaključaka ali i kroz razgovore političkih partija.

- Mi želimo da se prekine taj eksperimentalni pristup međunarodne zajednice prema BiH i smatramo da to urušava naš unutrašnji potencijal, da se dogovoramo i pregovaramo i konačno želimo da štitimo međunarodno pravo jer ono podrazumeva da imamo Dejtonski sporazum na osnovu kojeg i funkcioniše BiH - rekla je predsednica Srpske, prenela je RTRS.

Naglasila je da su te intervenicije, eksperimenti i prilično proizvoljan pristup međunarodne zajednice značajno urušili realne kapacitete u BiH, ne samo mogućnost da se dogovaraju određena rešenja, već i da se napreduje.

- Posebno pogađa činjenica kada se mimo određenih procedura dešavaju tako važne stvari kao što je na primer imenovanje novog visokog predstavika. Mi razumemo da je visoki predstavnik dejtonska kategorija, ali isto tako razumijemo da je on smetnja nečemu što mi zovemo evropski put ako on zaista i postoji. Taj put ne bi trebalo da bude u senci ili pod sekom nekakvog visokog predstavnika. Mi želimo partnerstvo sa EU ma kako bio dugačak taj put - navela je Cvijanović uoči sutrašnje sastanka zvaničnika Republike Srpske sa predsednikom Aleksandrom Vučićem u Beogradu.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Exatlon

TV

Ko je sve na merama? Otkrivamo večeras od 20h
Live TV

Ko je sve na merama? Otkrivamo večeras od 20h

Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...

28.02.2026

10:55

JOŠ TV VESTI

Društvo

Biota Intima kao podrška ženskom zdravlju
Društvo

Biota Intima kao podrška ženskom zdravlju

Briga o ženskom zdravlju je od ključne važnosti za održavanje ravnoteže u svakodnevnom životu, a intimno zdravlje predstavlja jedan od najvažnijih, ali često zanemarenih segmenata.

04.03.2026

11:03

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set