Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvovao je sinoć na sednici Saveta bezbednosti UN, na kojoj je predstavljen izveštaj Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove u Hagu. Odgovarajući na obraćanja predstavnika BiH i Hrvatske, poručio je da nije najbolja politika vređati ljude iz sopstvenih zemalja. Reči koje je uputio predstavniku Hrvatske ostaće dugo upamćene
Hrvatski predstavnik je imao obraćanje prožeto mržnjom prema Srbima, koje je u jednom trenutku nazvao i - đavolima.
- Nisam rekao ništa protiv bilo koje zemlje iz regiona. Predstavnici BiH i Hrvatske su to učinili. Hrvatski predstavnik je rekao da je jasno ko je bio đavo. Bilo je lako za mene da odgovorim, jer zna se gde je bio najveći koncentracioni logor u Jasenovcu i mislim da svi znaju ko je bio đavo. Mi poštujemo njihove stavove iako ih ne delimo istovremeno. Primećujemo da postoje sporovi po pitanju nestalih. Zbog čega nije bilo Hrvata odgovornih za užasne zločine nad Srbima? Predstavnik Hrvatske je zaboravio da vam kaže da ima više nestalih Srba, i to je zaključak hrvatskog Crvenog krsta. Mi smo predložili hrvatima i Albancima. Rekli smo im "u redu, pronađite mesto u Srbiji i recite da imaju sumnje da ima tu sahranjenih da odemo, nemamo šta da krijemo - rekao je Vučić.
Ekipa u Ujedinjenim nacijama sinoć je htela da slavi presudu Ratku Mladiću, plan je bio da se u seriji istupa priča isključivo o srpskim zločinima, da se Srbi jos jednom, finalno, predstave kao jedini krivci za sve u svim ratovima na tlu bivše Jugoslavije. A onda se oglasio predsednik Vučić i "pokvario žurku"!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Da toliko su ga ozbiljno slusali samo sto nisu poceli da meze pa prilegnu,mnogo tripuje da je vazan nesto cisto formalno ga pustili da govori a na kraju ce izruciti radikale u Hag.
To Aco reci Hrvatima kako su oni krivi što heroj R. Mladić nije osuđen za ni jedan zločin u Hrvatskoj već je osuđen za pokoj muslimanskih nenaoružanih muškaraca i dječaka njih oko 8000 95' u Srebrenici za što su uzročno krivi Hrvati jer su u Jasenovcu 45 godina ranije ubijali Srbe i ostale.
Aco mogao si se i Turaka sjetiti jer su na kosovskoj bitci ubijali Srbe, ali Turci sada financiraju puteve po Srbiji pa nije red.
Aco objasni Srbima zašto Hrvati,Muslimani nisu počinili ni jedan zločin na teritoriju Srbije, a svi zločini u ratovima i nad Srbima Hrvatima i muslimanima su počinjeni u Hrvatskoj i BiH. Pa može Aco granata iz bilo kojeg topa da doleti do Apatina, Bračke Palanke ali nije kako to Aco? A u Hrvatskoj su padale i po Zagrebu i po Splitu, Zadru,Dubrovniku.
Imaš Aco snimke po YouTubeu kako držiš huškančke govore po Hrvatskoj, a imaš i snimke kako vlast krajine vježbaju bežaniju.
Zaboravio si reći da na tom namještenom suđenju u Hagu na kojem se sudi samo Srbima da bi ih se ponizili ima 20 ako Hrvata koji su osuđeni po 20ak godina zatvora za svoja nedjela.
Lepo si to napisao, kao domači zadatak, vrlo dobro. Ne bih komentarisao ni Hrvate, a ni ostale. Svi su se omrsili na srpskim pobedama u WW1 i WW2, a onda ispali veći pobednici i od samih pobednika. Kad neko nema svoje, mora da krade od drugoga. Mi Srbi pamet u glavu i, što bi se narodnim jezikom reklo, marš u 3PM svi koji rovare protiv Srbije. A Vučić da pokaže još veću odlučnost u odbrani Srbije i srpskog naroda.
Smesno!
Hrvati su 50 godina ispred nas, po svim pitanjima.
Oni umiru od smeha kad slusaju nase politicare ili kad citaju ovakve naslove.
Oni nas skoro pa i ne pominju a mi njih svakodnevno, kmecimo ovako iskompleksirani, samo sto ne zaplacemo. A njih zabole za Srbiju.
Bad me zanima da li ce takozvani slobodarski Informer objaviti ovaj komentar...
I jos nesto za kraj, vidi se da vam 1 osoba pise po 10 komentara potpisujuci se raznim imenima, pokusajte to malo profesionalnije gospodine Vucicevicu.
Srdacan pozdrav
Krajnje je vreme da i njih neko stavi na mesto gde i pripadaju. Dosta su nas napadali i optuživali, došlo je vreme da i oni odgovaraju za svoje monstruozne zločine prema Srbima!
Posle presude za genocid Mladicu, interese Srbije brani saucesnik i obozavalac Ratka? Koji je bio glavni u Seseljovom timu, i menjao ime ulice u Bulevar Ratka Mladica? I to ce nam pomomoci?
Dobili su takve privilegije, da ja nemam reči. U njihovoj državi, u skoro svakom mestu se mogu videti table i natpisi kako su Srbi ratni zločinci, agresori i slično. Ovakvi natpisi za druge nacije u Srbiji ne postoje. Nijedna nacija nije ozloglašena ma koje da je veroispovesti. Pitanje je samo ZAŠTO?
Ekipa u Ujedinjenim nacijama sinoć je htela da slavi presudu Ratku Mladiću, plan je bio da se u seriji istupa priča isključivo o srpskim zločinima, da se Srbi jos jednom, finalno, predstave kao jedini krivci za sve u svim ratovima na tlu bivše Jugoslavije. A onda se oglasio predsednik Vučić i "pokvario žurku"!
Moćne poruke predsednika Srbije Aleksandra Vučića odjeknule su u čitavom svetu nakon što je uticajni američki medij Foks njuz (Fox news) danas objavio njegov autorski tekst.
Dugogodišnji monah manastira Vatoped na Svetoj Gori, Teodohos, u razgovoru za Informer rekao je da Pojas Presvete Bogodorice, između ostalog, pomaže i kod potomstva, ali da je najvažnije da se par venča u crkvi.
Mađarska naftna kompanija MOL Group saopštila je danas da je od Kancelarije za kontrolu strane imovine Ministarstva finansija SAD (OFAC) dobila zvaničnu licencu za nastavak pregovora o kupovini većinskog vlasničkog udela u kompaniji Naftna Industrija Srbije do 6. juna 2026. godine.
Kompanija MOL dobila je dodatne dve nedelje za završetak pregovora sa ruskim Gazpromnjeft o kupovini ruskog udela u NIS, odnosno do 6. juna, saopštila je ministarka rudarstva i energetike Srbije Dubravka Đedović Handanović.
Kompanija Ekspo 2027 saopštila je danas da su sproveli otvoreni međunarodni postupak javne nabavke za usluge globalne PR agencije, čiji je cilj međunarodna promocija specijalizovane izložbe Ekspo 2027 na ključnim svetskim tržištima, ali i Beograda i Srbije kao domaćina, na globalnoj sceni.
U Beogradu su se protekle noći dogodile dve teške saobraćajne nezgode, pri čemu je jedan mladić smrtno stradao, a nekoliko drugih mladića je povređeno, saopšteno je iz Hitne pomoći.
Pripadnici UKP, forenzičari, inspektori iz Odeljenja za tehniku u prisustvu nadležnog tužioca iz VJT u Beogradu nastavili su sa uviđajem i pretresom u "restoranu 27" na Senjaku u cilju otkrivanja novih materijalnih dokaza i rasvetljavanja svih okolnosti teškog ubistva Aleksandra Nešovića Baje.
Juče je u restoranu "Džeri" na Novom Beogradu ranjen vlasnik lokala G.S. a prema nezvaničnim informacijama pucač M.D. je u njega ispalio više hitaca, od kojih ga je pet pogodilo.
Pripadnici Uprave kriminalističke policije Odeljenja za suzbijanje korupcije uhapsili su danas sedam osoba zbog sumnje da su oštetili budžet grada Bora prilikom organizovanja sportske manifestacije 2021. godine.
Nemačka mora ponovo da otvori ozbiljan politički i ekonomski dijalog sa Rusijom, a dalja pomoć Ukrajini ne sme da se pretvori u beskonačno trošenje novca poreskih obveznika bez jasne kontrole, poručio je predsednik Alternative za Nemačku Tino Hrupala.
Evropsku uniju i Ujedinjeno Kraljevstvo mogao bi da pogodi novi talas energetske krize, ocenio je Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom i generalni direktor Ruskog fonda za direktne investicije.
Anita Orban, ministarka spoljnih poslova Mađarske, izjavila je da je otvorena za susret sa šefom ruske diplomatije Sergejom LavrovIm, s obzirom na to da je Rusija važan partner Mađarske.
Američki predsednik Donald Tramp najverovatnije neće napasti Kubu, već će tamo pokušati da ponovi venecuelanski scenario, rekao je bivši američki diplomata Džim Džatras u intervjuu za RIA Novosti.
Velimir Bata Živojinović je od uloge u filmu "Valter brani Sarajevo" (1972) zaradio 4.800 dolara, što je u to vreme bilo jednako sa 53 prosečnih srpskih plata.
Glumac Slaviša Čurović dobio je niz uvreda i pretnji smrću na Fejsbuk profilu zato što je podelio stavove o referendumu 21. maja 2006. godine i nezavisnosti Crne Gore, koji su su suprotni crnogorskim ekstremistima.
Tokom nedelje od 25. do 31. maja 2026. godine, naglašava se period pojačanih emocija i introspektivne energije, a evo šta će vašem horoskopskom znaku to doneti.
Na crvenom tepihu prestižne "amfAR Gala Cannes" pojavila se manekenka Hajdi Klum i još jednom potvrdila zašto važi za jednu od najhrabrijih ikona stila u Kanu.
Tanka kosa ne mora da bude problem ako znate kako pravilno da je negujete i stilizujete. Uz odgovarajuću frizuru, lagane preparate i nekoliko jednostavnih trikova, čak i ona može izgledati gušće i mnogo raskošnije.
Devedesete su bile vreme velikih hitova i izvođača koji su obeležili jednu eru. Danas, njihove sudbine izgledaju potpuno drugačije - od povlačenja iz javnosti do novih karijera.
Voditeljka Jovana Jeremić ponovo je privukla veliku pažnju javnosti nakon što je na društvenim mrežama objavila fotografiju sa dečkomom Milošem Stojanovićem Tigrom, nastalu u jednom spa centru.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar