NAIŠLI SMO NA ZID PRIŠTINE! NA OVAKVOM SASTANKU VUČIĆU SU BILI POTREBNI DEBELI ŽIVCI! Selaković otkrio detalje dijaloga Beograda i Prištine!
Podeli vest
Ministar spoljnih poslova Nikola Selaković izjavio je danas u Briselu, nakon nove runde dijaloga, da je naša strana naišla na "zid" Prištine i da sa njihovim predstavnicima nije bilo moguće ništa da se dogovori
- Sećam se pregovora pre osam godina, pa mogu da potvrdim ono što je predsednik rekao, da ovakvom sastanku nisam nikad prisustvovao, a to znači da ste imali jedan zid od strane prištinskih predstavnika koji nisu želeli nikakav dogovor - rekao je Selaković za Tanjug.
Beograd je apsolutno spreman za nastavak dijaloga s Prištinom, ali međusobno priznanje nikako nije tema, poručio je direktor Kancelarije za KiM Petar Petković
09.06.2021
18:03
Kako je rekao, pozicija Prištine bila je da miniraju sve, ne računajući ništa što je pregovarano i dogovoreno do dolaska Aljbina Kurtija i njegove partije na vlast.
Za njih je to, dodaje, nešto što ne postoji, a nijedna tema koja je bila pokrenuta, pa i od Miroslava Lajčaka ili Žozepa Borela, nije im bila prihvatljiva.
- Predstavnici EU su imali jedan ozbiljan, fer i korektan odnos, intervenisali su nekoliko puta kada su izricane stvari van pameti... Vučić je Kurtiju jasno rekao da nikada Srbija neće priznati tzv. Kosovo i bukvalno je došlo do detonacije nakon toga - rekao je Selaković.
Dodao je da je Beograd suštinski prihvatio sve predloženo, ali Prištinu suština ne zanima.
- Borel je nekoliko puta pokušao da ih pita - koji je to dogovor neprihvatljiv za vas, šta da se ponovo pregovara? To nijednog puta nije rečeno, jer oni neće da kazu - ovo je za nas neprihvatljivo - kazao je Selaković.
Po pitanju ZSO kažu, dodaje Selaković, da to nije zajednica za Srbe nego protiv Kosova.
Takođe, da su citirali odluku Ustavnog suda tzv. Kosova, pa se pozivali na odluku Međunarodnog suda pravde i slično.
- Jednostavno, ni oko čega sa tim ljudima ne možete da se dogovorite. Vučić ih je zamolio da se ne preduzima ništa što može da izaziva nestabilnost, a oni su se pravili da to ne čuju. Kada su Borel i Lajčak ponovili to, onda je krenula suluda priča da u Miloševićevim crkvama Srbi žele da služe liturgije... - rekao je Selaković.
U tom smislu, istakao je da je sastanak bio izuzetno težak, naporan i napet, a držanje Vučića, i to kako je branio interese, za to su, kaže potrebni državnička mudrost i "debeli živci".
Dodao je da je dogovoren termin sastanka timova na tehničkom nivou, i rečeno da će to biti do 25. jula, a kako će to izgledati, kaže Selaković, to niko ne može da kaže.
- Nismo mi ti koji određuju ko će sedeti sa druge strane stola. Naša pozicija je vrlo jasna, svaki sat razgovora je od nasušne potrebe za Srbe na KiM, za Srbiju - rekao je Selaković.
Ponovio je da je Priština došla na razgovor da bi prekinula svaku vrstu održavanja budućih razgovora, a to ne sme da se dogodi, što je jasno i rečeno.
- Beograd neće biti taj koji će opstruisati dijalog - rekao je Selaković i dodao da su i Borel i Lajčak nekoliko puta rekli da ono što je dogovoreno mora da se ispuni, ali kao da su "govorili u prazno".
Naveo je da postoji ozbiljna zabrinutost, jer su sa druge strane ljudi koji su u stanju da na takav način miniraju ceo proces, mukotrpno vođen 10 godina.
Na pitanje da li očekujemo da EU i SAD nekako da reaguju kako bi otkočile ovu situaciju, Selaković je rekao da se nada da hoće, ali da ne smemo da imamo nikakvu zabludu o tome ko je iznedrio tzv. kosovsku nezavisnost i ko se borio da danas imamo ove razgovore u kojima će se rešavati neki problemi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na ovaj način dokazujete da jednostavno pristajete na sve i sada vas i šiptari ućenjuju. Ostavite se bilo kakvih pregovora dok se ne ispuni ono već dogovoreno. I kada se sve ispuni zeznuće nas. Tek kad priznate kosovo kao državu onda će se pritisci pojačati iz razloga što Kosovo postaje priznata država i vi nemate pravo mešanja u unutrašnje stvari suverene države. Navlače nas na tanak led i tek ćemo kasnije osetiti šta su nam spremili. Zamrznuti pregovore na 50 godina, doćiće povoljnije vreme za Srbiju. Nije mi jasno zašto žurite kada njima gori pod nogama i mole da ih priznamo. Eto i Montgomeri nas savetuje pozitivno, poslušajte ga. Ostavite se EU, pa zar ne vidite da je i ona protiv nas i čeka samo još da priznamo kosovo kao nezavisnu državu.
Beograd je apsolutno spreman za nastavak dijaloga s Prištinom, ali međusobno priznanje nikako nije tema, poručio je direktor Kancelarije za KiM Petar Petković
Danas (17. marta) u 18:11 po moskovskom vremenu, izvršen je napad na teritoriju koja se nalazi uz zgradu meteorološke službe na industrijskoj lokaciji NE „Bušer“, u neposrednoj blizini aktivnog energetskog bloka, saopštava Rosatom.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Sajam automobila "DDOR BG Car Show 09" otvoren je danas u 11 časova, a posetioci će u halama 1, 1A, 2A, 2C, 2B, 3A i 3, do 24. marta moći da vide i kupe automobile svetskih i domaćih brendova.
Dajana Paunović, član Glavnog odbora Srpske napredne stranke i direktor Fondacije "Dajana Paunović" uručila je donaciju u vidu sportske opreme OŠ "Braća Aksić" u Lipljanu.
Generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić izjavio je da je jedna hakerska grupa ukrala podatke sa Telekomovih servera i da su ih ucenjivali tražeći bitkoine, ali da su podaci korisnika Telekovog servisa potpuno bezbedni, a da funkcionisanje Telekomovih servisa nikada nije bilo dovedeno u pitanje.
Beogradska policija i nadležno tužilaštvo tragaju za dvojicom napadača koji su u noći između nedelje i ponedeljka pokušali da izazovu požar u stanu direktora jedne od poznatijih beogradskih kompanija.
Nikola Babić (26) ubijen je 19. marta 2016. godine na Vračaru. Njega je, hicem iz pištolja, ubio tada maloletni Bogoljub S. (16). Babić je ispred zgrade u koju je često dolazio.
Poseban uređaj sa aplikacijom za praćenje ratnih dejstava u realnom vremenu pripremio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski za američkog predsednika Donalda Trampa, ali do susreta nije došlo jer se Tramp nije pojavio.
Američki ratni brod "Tripoli" (LHA-7) primećen je kod Singapura dok se ubrzano kreće ka Bliskom istoku, pokazali su podaci pomorskog praćenja, što navodi na spekulacije o pripremi desanta na iransko ostrvo Harg, preko kojeg ide najveći deo nafte za izvoz.
Kremlj je osudio ono što je nazvao "ubistvom" iranskih lidera u američko-izraelskim vazdušnim napadima, dan nakon što je Iran potvrdio da je Ali Laridžani, viši savetnik pokojnog vrhovnog vođe Irana, ajatolaha Alija Hamneija, ubijen u Teheranu.
Sinoć je u MTS dvorani održana svečana premijera filma "Žetva", ostvarenja koje na veliko platno donosi potresnu priču o ilegalnoj trgovini organima i stradanju Srba na Kosovu i Metohiji.
Najnovija istraživanja otkrivaju da Fitbit, Instagram, WhatsApp i druge društvene mreže troše najviše baterije. Čak i kada nisu aktivno korišćene, ove aplikacije mogu potrošiti do 85 odsto kapaciteta baterije.
Bolesti jetre često prolaze neprimećeno u svojim ranim fazama, jer ne izazivaju jasne simptome koji bi odmah ukazali na problem. Ipak, stručnjaci naglašavaju da su određene promene na licu važan znak upozorenja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar