TUŽILAŠTVO NIJE USPELO! Oglasio se Toma Fila o presudi Stanišiću i Simatoviću: DVE STVARI SU NAJVAŽNIJE!
Podeli vest
Advokat Toma Fila izjavio je za "Novosti" da nije zadovoljan presudom Jovici Stanišiću i Franku Simatoviću Frenkiju koji su danas osuđeni u Hagu na 12 godina zatvora
Toma Fila ističe da je odbrana postigla više nego što se očekivalo i da je najvažnije da je iz optužnice otpao "udruženi zločinački poduhvat" i zločini na prostoru Hrvatske, odnosno Republike Srpske Krajine.
Mehanizam za krivične sudove u Hagu izrikao je presudu od 12 godina zatvora nekadašnjim čelnicima Službe državne bezbednosti Jovici Stanišiću i Franku Simatoviću, optuženim za ratne zločine u Hrvatskoj i BiH. Njima je drugi put izričena prvostepena presuda, jer im se sudilo ponovo, posle žalbe Tužilaštva na prvobitnu oslobađajuću odluku iz 2013. godine.
30.06.2021
15:51
Fila ističe da očekuje da će se Jovica Stanišić i Franko Simatović Frenki žaliti na presudu, ali navodi i da misli da će se žaliti tužilaštvo.
Advokat podseća da je tužilaštvo tražilo doživotnu kaznu zatvora za optužene, te da u tome nije uspelo.
Podsećamo, Jovica Stanišić i Franko Simatović Frenki osuđeni su danas u Hagu na po 12 godina zatvora za "pomaganje i podržavanje krivičnih dela ubistva, deportacije, prisilnog premeštanja i progona u Bosanskom Šamcu".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
ratko
pre 4 godine
mogu da im pljunu pod prozor nema predaje nasih ljudi Amin
Mehanizam za krivične sudove u Hagu izrikao je presudu od 12 godina zatvora nekadašnjim čelnicima Službe državne bezbednosti Jovici Stanišiću i Franku Simatoviću, optuženim za ratne zločine u Hrvatskoj i BiH. Njima je drugi put izričena prvostepena presuda, jer im se sudilo ponovo, posle žalbe Tužilaštva na prvobitnu oslobađajuću odluku iz 2013. godine.
Aleksandar Vučić je ključ stabilnosti za Srbiju, a suverena politika koju neprestano potencira garant sigurnosti - dok blokaderi, sa druge strane ne mogu da se dogovore oko osnovnih stvari - a pojedini se zalažu i za otcepljenje Vojvodine, priznanje lažne države Kosovo i navodnog genocida u Srebrenici.
Iz vojnog skladišta ratnog vazduhoplovstva u Brindiziju nestalo je oko 2.500 delova za borbene i transportne avione, ukupne vrednosti veće od 17 miliona evra.
Učesnica Exatlona Anabela Zonai otkrila je da je najsmešniji momenat tokom rijalitija bio zapravo skandal kada je Nemanja Radovanović gurnuo u lice svoje gaće Sanji Kalinović.
Bivši učesnici Exatlona Sanja Kalinović i Nemanja Radovanović potpuno su se prepustili čarima Dominikane i uživali na plaži u nikad atraktivnijem izdanju.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Potpuno pomračenje Meseca, tokom kojeg će se na nebu pojaviti takozvani "krvavi Mesec", biće vidljivo u utorak ujutru iz Severne i Centralne Amerike i zapadnog dela Južne Amerike.
Kompanija Block, koju je osnovao suosnivač Twittera, Džek Dorsi, najavila je otpuštanje oko 40 odsto zaposlenih. Kao ključni razlog navodi se ubrzani razvoj veštačke inteligencije, koji omogućava veću produktivnost i efikasnije poslovanje.
Muškarac (39) uboden je rano jutros nožem na okretnici tramvaja u Ustaničkoj ulici na Zvezdari i sa teškim povredama prevezen je u Urgentni centar, rečeno je u službi Hitne pomoći.
U petak uveče u Takovskoj ulici se odvijala prava filmska potera kada je vozač "škode" ignorisao policijske naredbe, prolazio kroz crvena svetla i udario u policijsku blokadu, nakon čega je vozilo završilo u kanalu.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp poručio je u novoj video-poruci da su američko-izraelski napadi na Iran "ispravni i neophodni" kako bi se uklonio, kako je naveo, "krvožedni teroristički režim".
Iz vojnog skladišta ratnog vazduhoplovstva u Brindiziju nestalo je oko 2.500 delova za borbene i transportne avione, ukupne vrednosti veće od 17 miliona evra.
Situacija na Kubi dodatno se pogoršava nakon što tanker sa humanitarnim gorivom nije uspeo da stigne do ostrva, dok se zemlja suočava sa teškom ekonomskom krizom i nestašicama.
Jedna od najraskošnijih istorijskih drama, ruska serija "Katarina Velika" ("Ekaterina"), počinje sa emitovanjem sutra na Informer televiziji. Sudeći po reakcijama svetske publike na prestižnom sajtu IMDb, gledaoce očekuje pravi televizijski spektakl.
Kviz "Potera" emitovaće se sutra na Prvom programu RTS sa početkom u 21.40, a jedan od takmičara izgovorio je rečenicu: "Cug štokovani blajbinger" koju je Miodrag Petrović Čkalja rekao davne 1973. godine u kultnoj seriji "Kamiondžije".
Holivudski glumac Kristijan Bejl prihvatio je pravoslavnu veru iz ljubavi prema svojoj supruzi Sibi Blažić, koja je poreklom Srpkinja, a sa kojom već više od dve decenije uživa u jednom od najskladnijih brakova u svetu šou-biznisa.
Na fotografiji do koje je došao Informer, legendarni glumac Danilo Bata Stojković uživa u kafani u Vrnjačkoj Banji u društvu supruge Olge i glumca Nikole Džamića.
Glumac Ivan Bosiljčić oglasio se nakon što je njegova supruga Jelena Tomašević hitno hospitalizovana sinoć kada joj je iznenada pozlilo na koncertu u Baru.
Vlasnik i direktor Pink Media Group Željko Mitrović oglasio se na svom Instagram profilu povodom skandalozne odluke BH Telekoma da iz svoje ponude isključi 70 kanala TV Pink.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar