• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

02.07.2021

13:24

DOŠLO JE VREME ZA SRPSKE INTEGRACIJE! Đurđev: Nepohodna čvršća veza Srbije i Srpske!

Informer

Vesti

DOŠLO JE VREME ZA SRPSKE INTEGRACIJE! Đurđev: Nepohodna čvršća veza Srbije i Srpske!

Podeli vest

Predsednik Narodne skupštine Republike Srpske Nedeljko Čubrilović razgovarao je danas u svom kabinetu sa akademikom i bivšim diplomatom Darkom Tanaskovićem, narodnim poslanikom i predsednikom Srpske lige Aleksandrom Đurđevim, generalnim sekratarom Srpske lige Goranom Milenkovićem, direktorom Instituta za evropske studije iz Beograda Mišom Đurkovićem, kao i sa njihovim saradnicima

U toku sastanka razgovarano je o mogućnostima institucionalne, naučne i stručne saradnje i afirmaciji pozitivnih vrednosti zasnovanih na kulturi, tradiciji i običaju srpskog naroda i drugih naroda u regiji.

Konstatovano je da postoji potreba za unapređenjem saradnje između Republike Srpske i Srbije, u skladu sa Sporazumom o specijalnim i paralelnim vezama, posebno u oblasti obrazovanja, nauke i kulture, te da ta saradnja može da bude bolja i intenzivnija, ne samo institucionalno, već i na nivou strukovnih udruženja, instituta i nevladinih organizacija.

Foto: Informer

Predsednik Narodne skupštine Nedeljko Čubrilović zahvalio je akademiku Tanaskoviću na njegovom naučnom, stručnom i publicističkom radu kao i značajnom doprinosu na izradi i promovisanju Izveštaja Nezavisne međunarodne komisije za stradanje Srba u Sarajevu od 1992. do 1995. godine, dokumentu koji daje potpuniju, objektivniju i istinitiju sliku o dešavanjima u proteklom tragičnom ratnom sukobu na prostoru bivše Jugoslavije.

Aleksandar Đurđev je rekao da je neophodna čvršća veza Srbije i Srpske, da su našem narodu najpotrebnije srpske integracije. 

Akademik Darko Tanasković rekao je da je Međunarodna komisije za stradanje Srba u Sarajevu, koja je sastavljena od eminentnih internacionalnih autoriteta čiji je predsednik bio uvaženi stručnjak Rafael Izraeli, uradila obiman i veoma važan posao, uz značajnu logističku podršku Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica iz Banje Luke.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set