Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin razgovarao je danas sa ambasadorom Rusije Aleksandrom Bocan-Harčenkom o saradnji ministarstava dve zemlje, koja nikad nijie bila na ovako visokom nivou, što je važno za bezbednost obe zemlje
Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin razgovarao je danas sa ambasadorom Rusije Aleksandrom Bocan-Harčenkom o nastavku saradnje ministarstava dve zemlje.
Ministar Vulin je kazao da je Srbija zahvalna Rusiji na principijelnom stavu o nepriznavanju lažne države Kosovo i poštovanju teritorijalnog integriteta i suvereniteta Srbije.
Dodao je da policijski službenici dve zemlje mogu mnogo da nauče i da steknu nova iskustva kroz zajednički rad.
Ambasador Rusije pohvalio je dosadašnju saradnju sa Ministarstvom unutrašnjih poslova Srbije i istakao da se ona produbila i da nikada nije bila na ovako visokom nivou, što je od izuzetnog značaja za bezbednost i obe zemlje.
Foto: Tanjug/AP
Rusija i Srbija su inače za vreme predsednika Vladimira Putina i Aleksandra Vučića dostigle najviši istorijski domet saradnje, i u kvantitativnom i u kvalitativnom smislu. Međusobno poverenje, obim i kvalitet saradnje daleko nadmašuju formalne obaveze sadržane u bilateralnim ugovorima. Ta čvrsta saradnja između ostalih aktivnosti odnosi se i na saradnju dva ministarstva unutrašnjih poslova.
Saradnje dva ministarstva se odnosi i u povezanosti i svakodnevnoj komunikacji preko odeljenja Interpola Srbije i Rusije, a ističe se u oblasti borbe protiv terorizma i organizovanog kriminala, s posebnim akcentom na suzbijanje ilegelne trgovine narkoticima, trgovine ljudima i saradnje u oblasti borbe protiv viskotehnološkog kriminala.
Rusija i Srbija imaju saradnju u mnogim oblastima, a kooperacija i zajednička praksa policije samo je jedan mali segment zajedničkog delovanja zemalja koje su u više nego dobrim odnosima.
Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin obišao je danas pripadnike Sektora za vanredne situacije koji se na grčkom ostrvu Evija zajedno sa kolegama neustrašivo bore da savladaju požare koji su zahvatili ovo ostrvo.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin obišao je danas pripadnike Sektora za vanredne situacije koji se na grčkom ostrvu Evija zajedno sa kolegama neustrašivo bore da savladaju požare koji su zahvatili ovo ostrvo.
Moskva je zapretila Velikoj Britaniji „posledicama“ nakon što je otkriveno da je Ukrajina prvi put koristila dronove britanske proizvodnje za napade duboko na teritoriji Rusije, a ruska ambasada u Londonu poručila je da će Britanci platiti sve veću cenu što se dublje budu uključivali u sukob.
Dejan Čupić, magistar ekonomskih nauka iz Niša dobro je poznat ljubiteljima putovanja, jer svoja iskustva i preporuke iz krajeva koje je posetio deli na društvenim mrežama. Tako je nedavno pisao i o maleru koji ga je snašao u rodnom gradu.
Preobraženje Gospodnje, jedan od najvećih srpskih pravoslavnih praznika koji se slavi 19. avgusta, donosi bogat splet crkvenih obreda, narodnih verovanja i zabrana koje mnogi poštuju i danas.
Carinski službenici su 18. avgusta na Aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu otkrili neprijavljenu luksuznu robu čija je ukupna vrednost procenjena na gotovo 12.000 evra.
Po nalogu javnog tužioca Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu, policija u Zemunu, pritvorila je R. K. (40) zbog sumnje da je počinio krivično delo Nasilje u porodici.
Policija u Knjaževcu, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Zaječaru, uhapsila je N. T. (61) iz okoline Knjaževca, zbog sumnje da je izvršio krivično delo izazivanje opšte opasnosti.
Pomoćnik predsednika Rusije Jurij Ušakov, komentarišući medijske navode da Moskva i Vašington navodno vode "tihu diplomatiju", istakao je da se diplomatija obično i vodi "u tišini".
Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski podneo je danas Vrhovnoj radi predlog da Jevgenij Hmara bude izabran za ministra odbrane, a Andrej Sibiha za ministra spoljnih poslova, saopštio je poslanik parlamenta Jaroslav Železnjak.
Spor Rusije i Japana oko četiri ostrva na krajnjem istoku ponovo je eksplodirao nakon što je Vladimir Putin prvi put kao ruski predsednik posetio Iturup, jedno od područja koje Tokio smatra svojom teritorijom.
Ruski opozicioni aktivista Sergej Vlasenko pronađen je mrtav u stanu u varšavskom naselju Mokotov u Poljskoj. Telo je otkrio cimer, a na njemu je bila povreda glave.
Veći stomak i nizak nivo vitamina D možda deluju kao dva odvojena problema, ali nova studija ukazuje da njihova kombinacija može biti posebno nepovoljna za zdravlje.
Pucketanje, zveckanje, škripanje, zujanje, šištanje ili grgoljanje nisu samo dosadni pozadinski zvuci. To su poruke koje klima uređaj šalje, a ignorisanje ovih signala može dovesti do potpunog prestanka rada sistema.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.