Predsednik Aleksandar Vučić poručio je danas u Bajinoj Bašti obraćajući se građanima tog kraja, da slede ogromna infrastrukturna ulaganja u taj deo zemlje, što će značajno unaprediti turističke potencijale i ojačati dodatno razvoj Bajine bašte i okoline
Predsednik se na gradskom trgu u Bajinoj Bašti obratio velikom broju građana, od kojih su neki došli iz Sušice, Srebrenice, Bratunca, dominirale su srpske zastave, a bilo je i transparenata "Hvala za nova radna mjesta", "Srebrenica je uz vas", "Bratunac je uz Vučića".
Zahvalio se na, kako je rekao, veličanstvenom dočeku.
- Beskrajno vam hvala. Mnogo godina se bavim ovim poslom, nisam ni sanjao da me ovoliko ljudi sačeka u Bašti. Hvala vama, ljudima iz RS koji su došli, Skelanima, Bratuncu... Živela Srbija, živela Srpska - rekao je Vučić.
Foto: Informer
Tekst potpisa
- Obećavam vam svima ovde da će već u narednih šest, sedam meseci početi gradnja tunela ispod Kadinjače. To je značajno i za Skelane, Bratunac, Srebrenicu, posebno Bajinu Baštu, to je žila kucavica za ovaj kraj - rekao je Vučić.
Prema njegovima rečima, pre kraja 2023. godine biće završen i tunel, i poseban put Dub-Dubci od šest kilometara, a biće obnovljen i kompletan asfalt na putu Užice - Bajina Bašta.
Naveo je da će sve to koštati oko 80 miliona evra - tunel oko 35 miliona evra, put oko 20 miliona, i kompletno presvlačenje asfalta oko 20-25 miliona.
Takođe, naveo je da se autoput do Pakovraće završava ove godine, a do Požege naredne.
- Ali, ne možemo da ostavimo Užice bez brze saobraćajnice. Donosimo odluku o tome. Gradićemo brzu saobraćajnicu ili autoput do Užica, da ga spojimo sa Belom zemljom, i ovde da Baštom, da se lakše dolazi - rekao je Vučić.
Foto: Informer
Vučić u Bajinoj Bašti
Takođe, dodao je da će biti urađeno i 4,5 kilometara puta, kako bi se "spojio" Kosjerić sa Bajinom Baštom, kao i 15 kilometara od Mitrovca do Mećavnika.
- Mnogo je to novca, to je više ulaganja u infrastrukturu Bajine Bašte. Dolazi i kanalizacija, to je u programu kod Evropljana. Imaćete mnogo potencijala za turizamm za razvoj, i to ne dva, već pet puta više novca nego do sada. To će dodatno da razvija Baštu - rekao je Vučić.
Primetio je i da je sramota što gradski trg do sada nije obnovljen, i poručio lokalnoj saomupravi da završe što pre.
- Ovo sam vam sve ispričao, a vi me držite za reč - poručio je Vučić,
On je zahvalio građanima što su ga saslušali i zamolio ih da, kada se govori ko je dobar, a ko nije, razmisle samo o jednoj stvari - rezultatu.
- Pitajte za rezultate, da li vam je veća penzija danas, i kada dobijete po 20.000 dinara u februaru, kada vam je veća penzija, plata, imamo li bolje bolje puteve, više domova zdravlja, škola, bolnica, pruga... Samo razmislite i rezultatu. Ne da li vam je neko dopadljiv, samo rezulati. Oni govore. A, kada to znate, siguran sam da ćete doneti ispravnu odluku za budućnost - rekao je Vučić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nemački ministar odbrane Boris Pistorijus izjavio je danas da uspostavljanje dodatnog NATO štaba za odbranu Baltika predstavlja dokaz odlučnosti Alijanse da brani "svaki centimetar savezničke teritorije".
Informer televizija danas je apsolutni izbor gledalaca u Srbiji! Dok se građani iz svih krajeva zemlje slivaju u Beograd na veliki skup "Srbija, jedna porodica", oči javnosti uprte su u Informer TV, koja tokom dana beleži ubedljivo najbolju gledanost.
Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.
Jahja Ferhatović, analitičar i Samir Tandir, predsednik Bošnjačko-srpskog saveza gostujući u Info jutru komentarisali su pokušaj samoubistva Nadžije Mavrić, studentkinje iz Novog Pazara.
Predsednik Republike Srbije Aleksadar Vučić juče je predstavio sveobuhvatni paket državnih mera, koje su usmerene na podizanje životnog standarda i ekonomsko osnaživanje građana. Jedna od mera, jeste smanjenje cena lekova.
Zbog radova na redovnom održavanju Bulevara kralja Aleksandra, Sekretarijat za javni prevoz najavio je izmene koje će trajati do sledeće nedelje i obuhvatiti veliki broj autobuskih linija.
Tokom proteklog vikenda u istarskoj regiji zabeleženo je šest krađa sa plaže, od kojih je jedna bila na području Rovinja, dok su se ostale dogodile na pulskim plažama, tačnije na području Stoje i Verudele.
Krenuli ste na letovanje? Završavate veliki broj svakodnevnih obaveza na različitim delovima grada? Idete sa društvom na izlet? Za sve vozače, imamo odličnu vest!
"Kavački klan", kako je izneo ministar unutrašnjih poslova Crne Gore, Danilo Šaranović, planira ubistvo direktora policije, tužioca i šefa Specijalnog policijskog odeljenja.
Policija Crne Gore uhapsila je tri osobe iz Rožaja, zbog sumnje da su pomagale osumnjičenima za teško ubistvo izvršeno 22. juna u Kumodražu, u Beogradu, kada je likvidiran Darko Vesković Prika.
Saobraćajna nesreća u kojoj su učestvovala dva kamiona dogodila se jutros u 6.50 sati na putu između Rume i Iriga, do udesa je došlo kada je jedan od kamiona prešao u suprotnu traku.
Crnogorska policija uhapsila je tri osobe u Bijelom Polju , poreklom iz Rožaja, zbog sumnje u pomaganju prebacivanja ubica Darka Veskovića Prike u Crnu Goru.
Građani Nemačke koji traže novi stan suočavaju se sa rekordnim poskupljenjem zakupa, budući da su oglašene kirije u velikim gradovima rasle gotovo četiri puta brže od realnih zarada, pokazuje najnoviji izveštaj portala za nekretnine Immowelt.
Rusija pregovara u vezi sa potencijalnim uvozom naftnih derivata, ali Kremlj odbija da otkrije o kojim državama je reč, rekao je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
Odlazeći britanski premijer Kir Starmer predstavio je danas plan ulaganja u britansku odbranu kojim će izdvajanja za vojsku do kraja decenije porasti sa sadašnjih 2,3 na 2,7 odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP), uz cilj da u narednom sazivu parlamenta dostignu tri odsto BDP.
Američko ratno vazduhoplovstvo prvi put je objavilo da je ispalilo protivbrodsku raketu dugog dometa (LRASM) sa strateškog bombardera B-2 u okviru nedavnih vojnih vežbi.
Flim "Maratonci trče počasni krug" u režiji Dušana Kovačevića snimljen je 1982. godine, a ostvario je ogromnu popularnost koja traje i dan danas, bez obzira što je prošlo već skoro pola veka od premijere.
Biografski film "Michael" o Majklu Džeksonu zaradio je 977,5 miliona dolara širom sveta i postao najuspešniji biografski film svih vremena, prestigavši čak i "Openhajmera".
Druga epizoda treće sezone serije "Kuća zmaja" osvojila je ocenu 9,4/10 na IMDb-u i izjednačila rekord čitave serije, raspalivši društvene mreže širom sveta.
Jednostavan jutarnji napitak od limuna i bibera postao je popularan zbog tvrdnji da može da utiče na varenje i osećaj sitosti već nakon nekoliko dana korišćenja.
Nekadašnja scenografija za film o Popaju danas je jedna od najposećenijih atrakcija na Malti, gde šarene kućice, kristalno more i nestvarni pejzaži privlače hiljade turista svake godine.
Posle brojnih spekulacija bivša rijaliti učesnica Anđela Đuričić priznala je da je ugradila silikone i otkrila detalje operacije koju je platila 5.500 evra.
Pevačica Nada Topčagić priznala je da strahuje od smrti nakon što je izgubila kolegu Marinka Rokvića i Sašu Popovića, te je potvrdila da prolazi kroz težak period.
Ljubavi rođene u rijaliti programima obično su osuđene na propast, ali nekoliko parova uspelo je da dokaže da ova tvrdnja nije uvek tačna, te su još uvek zajedno, a neki i u brau.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.