• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

24.08.2021

12:25

Kada je pretučen neko njihov onda protesti traju godinu dana, a kada je neko drugi pretučen onda važi "ruka ti se pozlatila"! Neki ljudi su izgubili kompas!

printscreen

Vesti

Kada je pretučen neko njihov onda protesti traju godinu dana, a kada je neko drugi pretučen onda važi "ruka ti se pozlatila"! Neki ljudi su izgubili kompas!

Povodom incidenta između Dragana Bjelogrlića i njegovog napada na Predraga Gagu Antonijevića, Vučić se rekao da su pojedini ljudi izgubili kompas i zamenili dobro za zlo

Vučić kaže da nijednu lošu reč ni danas ni juče nije rekao o Draganu Bjelogrliću, koji je, dodaje, zadužio zemlju važnim filmovima i serijama, ali da nasilje ne može nikada da podrži.

Ponovio je da državni organi moraju da urade sve u skladu sa zakonom.

– Nije poređenje slučaja, nego reakcija. To se ne tiče ni Bjelogrlića ni onog nesrećnog Stefanovića, to se tiče reakcija ljudi koje pratite. Moja reakcija je bila da osuđujem i jedno i drugo nasilje. Reakcija države je bila blagovremena, koja je i jedne i druge nasilnike uhapsila. Tako ozbiljna država se ponaša, tako odgovorna država reaguje i to je jedino što može da uradi. To je naš posao i tako se ponašamo. 

- A o licemerju drugih koji su pozivali na proteste iako su počinioci prekršaja i krivičnog dela odmah uhapšeni i procesuirani, dugo držani u pritvoru a zatim i zatvoreni.. dakle, ti protesti su trajali godinu dana, a ako neko, kako oni zamišljaju tobož druge strane, počini isto ili slično krivično delo, onda to nije ni za ćutanje, već za pohvale,  od "ruka ti se pozlatila" do svega drugog. To govori o tome da su neki ljudi zamenili dobro za zlo i da njihovo licemerju nema kraja. To nije neka nova činjenica, možda je samo najslikovitija. 

- Zamislite samo da sam ja nekog tako udarao, šta bi bilo u Srbiji? A ovako je idealno što ste to uradili, ruke vam se pozlatile nastavite da bijete one koji vam se iz bilo kog razloga ne dopadaju. Mislim da su neki ljudi izgubili kompas, ali to govori mnogo više o njima nego o nama. Za mene je samo važno da država radi svoj posao.

Foto: printscreen

"Dara iz Jasenovca"

Komentarišću tvit Slaviše Lekića u kojem, koji je nakon što je juče rekao da se Bjelogrliću "ruka pozlatila", stoji "usta mu se pozlatila" jer je psovao film Gage Antonijevića "Dara iz Jasenovca", Vučić je rekao da građani sve mogu iz toga sami da zaključe.

- Ja sam ponosan na film ''Dara iz Jasenovca'' i zahvalan Gagi Antonijeviću što ga je napravio, svim glumica, ljudima koji su skupili hrabrosti da posle 75 godine naprave rodoljubiv film o stradanju srpskog naroda. ", rekao je Vučić.

- Ali, dobro je da je to rekao, jer je on pokazao koliko mu smeta taj film. Dobro je da to ljudi vide i prepoznaju. Što se tiče kampanje, ja nisam izjavio lošu reč. Ali ja da hvalim batinjanje na čoveka koji je samo sedeo, neću. To je posao državnih organa - rekao je Vučić.

Slaviša Lekić prostački izvređao novinarku Informera, jer ga je pitala zašto je Bjelogrliću posle napada na Antonijevića poručio: "Ruka ti se pozlatila"!

Komentarišući izjavu novinara Sloboda Stupara da je Bjelogrlić "samo malo išamarao Gagu Antonijevića" i da je to minoran događaj, dok iz S SP-a navde da se vodi kampanja protiv Bjelogrlića, Vučić je rekao da o onima koji kažu da je to bio samo običan šamar i minoran događaj, to govori više o njima.

- Da njima neko uradi tako nešto, da li bi to isto rekli? Ali, to me ne zanima, mi moramo da budemo zemlja pristojnih ljudi u kojoj nasilje nije dozvoljeno nikome. Nasillje mora da bude kažnjeno. To je žalostan događaj.

- To je žalostan događaj, koji, nadam se jeste jasan i Gagi i Bjelogrliću - rekao je Vučić.

Upitao je i šta bi bilo da su petorica funkciuonera SNS otišla u političku stranku Vuka Jeremića ili Dragana Ðilasa, sa prethodnim najavama kako će da linčuju sve koji drugačije misle, podsećajući na slučaj upada funkcionera Narodne stranke u zgradu Predsedništva pre nekoliko meseci.
 

- Da je bio neko drugi, imali biste pisanije Evropskog parlamenta, morate da se naviknete na to. Ono što meni jedino smeta je, ne to što radi lažna elita. Već činjenica je da postoji veliki broj ljudi u stranci koje vodim, i unurtar sistema, koji bi radije glasno da ćute, nego da se bore. Ako bneke ljude ne interesuje ništa osim lepih vesti, ili da samo napadate lake mete, onda je to problem kod nas, a ja ne žeklim da radim sa ljudima koji nisu borci, koji nemaju strah.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set