• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

05.09.2021

11:01

Cilj svih dešavanja u Crnoj Gori je da se oslabi Srbija, jaka Srbija nikome ne odgovara!

printscreen TV Prva

Vesti

Cilj svih dešavanja u Crnoj Gori je da se oslabi Srbija, jaka Srbija nikome ne odgovara!

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da iza svih dešavanja u Crnoj Gori stoji nastojanje da se oslabi Srbija, jer jaka Srbija nikome ne odgovara


On je za Tv Prva rekao da to "zajedno odavde rade sa nekima iz sveta" i istakao da su tokom istorije velike sile uvek gledale da oslabe Srbiju, a da ojačaju druge.

"Cilj je da oslabe srpski faktor. Samo je suština kako Srbe da zauzdamo, moramo da razvlastimo one koji vode Srbiju na odgovoran način, da utišamo srpski faktor, jer kako je moguće da Srbi nemaju glas u Crnoj Gori ili BIH. Nema odgovora na moralno i principijelno pitanje, kako samo Srbi nemaju pravo na samoopredeljenje", rekao je Vučić.

Vučić je istakao da je politički veteran, ali da je ono što je učinjeno u poslednjih devet godina od kada je na vlasti ući će u istoriju.

"Za devet godina napravili smo najveći uspeh u istoriji, možda i od sticanja nezavisnosti. Neki posle nas neće moći ni škole da okreče", rekao je Vučić.

Foto: printscreen TV Prva

Kao primer zbog čega strane sile teže da oslabe Srbiju, Vučić je uporedio ekonomsko stanje Srbije i Crne Gore od pre sedam godina do danas.

"Srbija je 2014. godine imala stopu javnog duga 79, Crna Gora 52 odsto. To je za Srbiju bilo katastrofa. Danas Srbija ima 55,4, stići će do 59 do kraja godine, Crna Gora oko 99, završiće na 104 do 105 odsto. Srbija je uspela da značajno spusti stopu BDP, Crna Gora ga je podigla. Srbija je 2014 imala 33 milijarde BDP, CG u tom trenutnu 4,3 milijarde. Danas Srbija 2021. završava sa 51 milijarde, CG 3,8 milijarde, znači 55 odsto je skočio bdp. Neverovatan napredak u prethodnih sedam godina", rekao je on.

On je dodao i da je prosečna plata 2014. godine u Srbiji bila 330, u Crnoj Gori 550 evra, a da je danas 558, dok je u Crnoj Gori 525.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Lučić: Strateški dijalog sa SAD ogromna šansa za Srbiju
Društvo

Lučić: Strateški dijalog sa SAD ogromna šansa za Srbiju

Strateški dijalog sa Sjedinjenim Državama, zvanično pokrenut prošle nedelje, predstavlja ogromnu šansu za dodatni ekonomski rast Srbije, da postanemo zemlja koja se u celoj Evropi najbrže razvija, poručio je danas generalni direktor kompanije Telekom Srbija Vladimir Lučić po povratku iz radne posete Vašingtonu.

21.07.2026

14:30

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set