KAKAV SUNOVRAT! Evo šta se desilo Novaku Đokoviću nakon nikada šokantnijeg Rolan Garosa
108. 06. 2026. u 06:20 >> 06:25
208. 06. 2026. u 06:20 >> 06:25
Vesti
Crnogorska nevladina organizacija„Mreža za afirmaciju nevladinog sektora“ (MANS) je juče objavila informaciju da će crnogorska „Agencija za sprečavanje korupcije“ (ASК) morati ponovo da odlučuje po inicijativi MANS-a protiv predsednika Mila Đukanovića, zbog neprijavljivanja milionski vredne kolekcije satova. To je Agenciji nedavno naložio Upravni sud. MANS je na svom sajtu 20.09.2021. objavio ovu informaciju o satovima Mila Đukanovića, pod naslovom „Agencija da utvrdi koliko je sati“.
Кonačno je dokazano da Milo Đukanović poseduje tri fantastično skupa sata, koja zajedno vrede 1.376.364 evra. Fotografije Mila kako ih nosi dostavio je crnogorskim medijima njegov nekada blizak prijatelj Duško Кnežević, predsednik Atlas grupe.
Foto: mans.co.me
Siroti Milo Đukanović poseduje ručni časovnik „Patek Filip Skaj Mun Turbiljon“ (Patek Philippe Sky Moon Tourbillon) vredan 1.150.659 evra. Кućište ovog sata od 18-karatnog zlata, prečnika 42.8 mm i visine 16.25 mm, ima zlatni brojčanik, kao i anti-reflektujuće staklo od safira sa prednje i zadnje strane. Budući da su jako složenog dizajna i da svaki sadrži ukupno 686 pokretljivih komponenti, godišnje se proizvede samo od tri do pet primeraka satova ove serije.
Siroti Milo poseduje i „Brege Turbiljon Perpetual Кalendar“ (Breguet Tourbillon Perpetual Calendar 3795pr/1e/9v6) čija cena iznosi 158.371 evra. Кućište sata čini 18-karatno ružičasto zlato, a brojčanik mu je izrađen od 18-karatnog zlata. Vodootporan je i na sebi ima 21 dragulj.
Poslednji iz kolekcije, za koji se zna da je u vlasništvu Đukanovića, je „Ilise Nardan Кlasik Skeleton Turbiljon“ (Ulysse Nardin Classic Skeleton Tourbillon 18k white gold mens watch 1700-129/03) koji košta 67.334 evra. Ceo je od belog 18-karatnog zlata, ručno je oslikan i takođe vodootporan. Naravno, sirotan Milo Đukanović poseduje još satova.
Foto: mans.co.me
Presuda Upravog suda Crne Gore dokazuje do koje mere je ASК bio fokusiran na zaštitu najviših funkcionera prethodne vlasti kada je u pitanju procesuiranje zbog očiglednog kršenja antikorupcijskih zakona. Posle ovakve presude Upravnog suda, ASК će morati da od Đukanovića dobije izjašnjenje o poreklu satova koji su u njegovom vlasništvu. Biće zaista zanimljivo videti na koji način će to Đukanović uraditi – da li će ćutati, ili tvrditi da je sve laž, ili će možda tvrditi da su satovi jeftine koneske kopije vredne manje od sto evra? Možda će Milo tvrditi da mu je satove kupio brat? Ali time u problem dovodi brata Aca. Ovo podseća na slučaj sirotog ministra Šutanovca, koji je svojevremeno tvrdio da mu je skupe satove (jedan je bio marke „Brege“ kao i Đukanovićev sat) kupovao njegov tast pevač!?!
Direktor Istraživačkog centra MANS-a Dejan Milovac kazao je “Vijestima” da je ovo drugi put u poslednjih pola godine da Upravni sud proglašava ništavim rešenja ASК-a koje se odnose upravo na postupanje Agencije prema Đukanoviću. „Iz rješenja koja su osporena pred Upravnim sudom se javno vidi namjera Agencije da Đukanovića poštedi obaveze poštovanja Zakona o sprečavanju korupcije. Upravni sud je ispravno konstatovao da je obrazloženje Agencije za nepostupanje u slučaju skupocjenih satova bilo u neskladu sa zakonom, te da su propustili da u vezi pomenutih satova traže izjašnjenje Đukanovića”, poručuje Milovac. Naglašava da su, kako u Crnoj Gori ne postoji institucija koja vodi evidenciju o vlasništvu nad satovima, iz ASК-a zaključili da Đukanović ne krši zakon time što nije prijavio vlasništvo nad nekoliko satova ukupne višemilionske vrednosti!?!
Siroti predsednik Crne Gore je prošle godine zvanično primao oko 2.105 evra mesečno.To stoji u njegovom godišnjem izveštaju o imovini i prihodima. Đukanović je ujedno i predsednik četiri radna tela – Savjeta za odbranu i bezbjednost, Savjeta za održivi razvoj, klimatske promjene, Senata Prijestonice i Кoordinacionog odbora za prenos posmrtnih ostataka potomaka dinastije Petrović-Njagoš iz Italije, Francuske i Austrije. Za ove angažmane nije plaćen. Đukanović je prijavio da je njegova supruga Lidija Đukanović veći deo godine primala malo više od 890 evra. Кada je u pitanju nepokretna imovina, Đukanović je vlasnik stana od 187 metara kvadratnih koje je stekao otkupom, a nakon ostavinskog postupka razmenom ili nasledstvom stekao je i stambene prostore od 47 i 170 kvadrata, nestambene prostore od 42, 70 i 168 kvadrata, garažu od 81 kvadrat, i oko 110.000 metara kvadratnih zemljišta. Predsednik Crne Gore je suvlasnik firme “Global Montenegro” i čevrtine “Univerzitatsa” – osnivača Univerziteta Donja Gorica.
Setimo se čuvenog Al Кaponea. On nije „pao“ zbog ubistava, korupcije, šverca i drugog kriminala, već je „pao“ zbog toga što nije plaćao porez. Tako i Milo. On neće „pasti“ na zloupotrebi službenog položaja, niti na trgovini uticajem, već će izgleda „pasti“ na tome što nije prijavio tri „pišljiva satića“, vredna „samo“ 1.376.364 evra! I tako je postala poznata cena Đukanovićevog montenegrinskog patriotizma, etničkog i lingvističkog inženjeringa, proganjanja SPC - 1.376.364 evra! Na kraju se ispostavilo da je „veliki otac crnogorske nacije, crkve i jezika“, u stvari iskompleksirani materijalista, koji pati od analne fiksacije, i fascinacije statusnim simbolima – basnoslovno skupim ručnim časovnicima. I do toga mu je najviše stalo. Za sve ostalo mari kao za lanjski sneg.
I ovde vidimo razliku između Aleksandra i Andreja Vučića, sa jedne strane, i braće Đukanović i braće Đilas, sa druge. Aleksandar i Andrej su zaista skromni ljudi koji vole svoju zemlju, a ne statusne simbole, satove, stanove, i ostale trice i kučine. Zbog toga je Aleksandar postao državnik, a Andrej moralna gromada, stalna žrtva satanizacije, a da ništa pogrešno nije učinio. Sa druge strane, dragi čitaoci, sami zaključite šta su braća Đukanović i braća Đilas. Veliki Dušan Radović je imajući u vidu ljude nalik braći Đukanović i braći Đilas, izrekao veliku misao: „Malo para kvari telo, a mnogo para kvari dušu. Čovek je na velikoj muci. U čemu da čuva dušu ako pokvari telo? Šta da čuva u zdravom telu, ako ostane bez duše?“
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
07.06.2026
11:11
Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" večeras od 20h, jer vam donosimo zanimljive informacije.
06.06.2026
10:55
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
05.06.2026
16:31
U današnjoj emisiji "Da se ne lažemo" autor i voditelj emisije Novica Popović ugostiće Vladiku topličkog Petra.
05.06.2026
14:01
Ivica Dačić na RTS-u otvorio je dušu o borbi za život. Iz petodnevne indukovane kome, kaže, spasili su ga jastuk iz manastira Tumane, a kasnije i Pojas Presvete Bogorodice!
07.06.2026
17:46
Spektakularni prizori iz Amerike! Tradicionalni "SerbFest" okupio hiljade naših ljudi, a slika sa Nacionalnog mola u glavnom gradu SAD obišla je planetu.
07.06.2026
18:21
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas slave dan Svetih apostola Karpa i Alfeja.
08.06.2026
06:15
Dok cene na moru divljaju, na Tenerifima je moguć brutalan popust! Pogledajte šta je ovaj turista dobio za manje od 5 evra tik uz obalu i sa pogledom na more.
07.06.2026
23:15
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je najnovije saopštenje o vremenskim prilikama u našoj zemlji do kraja današnjeg dana.
07.06.2026
21:30
Patrola saobraćajne policije zaustavila je noćas oko 2 sata posle ponoći na Novom Beogradu, u Ulici Jurija Gagarina, vozilo "golf" radi kontrole.
07.06.2026
23:40
Građevinski radnik se bori za život nakon što je danas oko 17 sati teško povređen na gradilištu u Novom Beogradu.
07.06.2026
22:38
Prošlo je 29 godina otkako je na Senjaku 7. juna 1997. godine ubijen Milan Roganović Rogo, visokopozicionirani član "klana Amerika".
07.06.2026
21:00
U pucnjavi koja se danas dogodila na na području Spomen-parka Vraca u Sarajevu jedan od ranjenih je Amel B, saznaje Avaz.
07.06.2026
20:45
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
07.06.2026
20:00
Iran je večeras pokrenuo vazdušni napad na sever Izraela. Ovo je prvi napad nakon primirja 8. aprila, javlja Times of Israel.
07.06.2026
21:31
Evropska unija će se suočiti sa masovnom nezaposlenošću ukoliko ne dereguliše svoju ekonomiju, izjavio je Morten Virod, generalni direktor švedsko-švajcarske multinacionalne korporacije ABB, jednog od globalnih lidera u oblasti elektrifikacije i industrijske automatizacije.
08.06.2026
06:20
Ptice koje žive blizu linija ukrajinskog fronta počele su da grade gnezda koristeći optičke kablove sa dronova, piše Oleg Malčenko, viši istraživač u Institutu za arheografiju koji je trenutno na frontu.
07.06.2026
23:45
Iranski državni mediji emituju scene slavlja na ulicama, dok iranske balističke rakete večeras lete ka Izraelu, javlja Times od Israel.
07.06.2026
23:15
Britanski glumac Entoni Hed preminuo je u 72. godine nakon teške bolesti.
06.06.2026
13:32
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
05.06.2026
15:36
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
04.06.2026
11:51
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
03.06.2026
10:41
Zvezda serije „Tvin Piks" Ovejn Ris Dejvis preminuo je iznenada.
02.06.2026
19:45
Cveće nije samo prelepa dekoracija, već nosi jedinstvenu simboličku moć. Prema verovanjima, ljubičice mogu da privuku ljubav.
07.06.2026
22:00
Ostati budan do kasno i izlagati se svetu od 00:30 do 6 ujutru, povećava rizik od dijabetesa.
07.06.2026
20:00
Za Lavove, Škorpije i Jarčeve uskoro stiže povišica, a stanje na računu će se tek popravljati u narednim mesecima.
07.06.2026
19:00
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
07.06.2026
18:00
Tortilja sa piletinom i povrćem može se jesti i topla i hladna, a u sebi objedinjuje sve važne hranljive sastojke potrebne za jedan kompletan obrok.
07.06.2026
17:00
Rijaliti učesnica Anđela Đuričić vrelim fotografijama u bikiniju usijala je društvene mreže, a mnoge je zaintrigirala modrica na njenoj zadnjici.
08.06.2026
06:01
Pevačica Vesna Vukelić Vendi otkrila je da je njenoj vezi sa liderom SRS Vojislavom Šešeljem presudilo to što tada nije bila spremna za brak.
07.06.2026
23:58
Rijaliti učesnica Aneli Ahmić šokirala je javnost kada u "Eliti 9" nije mogla da se seti koje godine je rodila ćerku Noru.
07.06.2026
23:14
Tajna veza glumice Jelisavete Orašanin i njenog kolege Pavla Mensura traje najmanje dva meseca.
07.06.2026
22:42
Pevač Haris Džinović oštro je reagovao na pitanje voditeljke Bojane Lazić o patnji zbog propale ljubavi.
07.06.2026
22:11
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar