• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

23.09.2021

09:22

Selaković: Principijelna pozicija Jermenije po pitanju KiM!

Vesti

Selaković: Principijelna pozicija Jermenije po pitanju KiM!

Šef srpske diplomatije Nikola Selaković razgovarao je u sredu u Njujorku sa ministrom inostranih poslova Jermenije Araratom Mirzojanom, kojem je zahvalio na principijelnoj poziciji Jermenije po pitanju KiM i nepriznavanju jednostrano proglašene nezavisnosti tzv. Kosova


Ministar Selaković je upoznao sagovornika sa aktuelnom situacijom na KiM, kontinuiranim nesprovođenjem Briselskog sporazuma i primenom jednostranih mera.

Selaković je konstatovao tradicionalno dobre i prijateljske odnose Srbije i Jermenije, izrazivši spremnost za intenziviranje političkog dijaloga i unapređenje ukupnih odnosa dve zemlje.

Razgovarano je i o značaju razmena poseta na najvišem i visokom nivou, a šef srpske diplomatije najavio je da će uskoro biti imenovan ambasador Srbije u Jerevanu i izneo očekivanje da će Jermenija u što skorijem periodu otvoriti ambasadu u Beogradu.

Selaković je ukazao da je robna razmena daleko ispod potencijala privreda dve zemlje i poručio da je Srbija zainteresovana za identifikovanje oblasti od zajedničkog interesa kako bi ekonomska saradnja dve zemlje bila na zadovoljavajućem nivou.

Selaković je jermenskog ministra upoznao sa uspesima ekonomskih reformi Srbije u prethodnih sedam godina.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set