/Video/ Lideri Srpske liste posetii okupljene Srbe na prelazu Brnjak
Predsednik Srpske liste Goran Rakić i potpredsednik te stranke Igor Simić posetili su danas okupljene Srbe na prelazu Brnjak.
23.09.2021
17:52
printscreen
Vesti
- Ukoliko Albanci dođu i osvoje vlast u srpskim sredinama, to bi bilo pogubno za ceo srpski svet. Albanci bi usvojili mnoge zakone i povukli poteze kako bi Srbi postali igračke u njihovim rukama. To bi dovelo do političkog proterivanja Srba sa Kosova i Metohije i novog progona. Albanci su se čvrsto ujedinili i žele da osvoje naš Gračanicu. Ujedinimo se i mi, još čvršće, i budimo jedan glas, glas Srpske liste - navela je ona i pozvala srpske birače u Gračanici da glasaju za Ljijanu Šubarić, kandidatkinju za gradonačelnicu, i Marka Arsića, kandidata za odbornika.
Jefimija je Đakovicu, zajedno sa svojom porodicom, napustila 14. juna 1999. godine, a samo nekoliko minuta kasnije pripadnici OVK pod vođstvom Ramuša Haradinaja upali su u njenu zgradu i oteli i mučki ubili njene komšije, porodicu Šutaković. Ona se ranije prisetila strahota kroz koje je prošla dok je bežala iz rodnog grada.
- Kada smo napuštali Đakovicu sporednim ulicama, gledali smo kako u centru Đakovice oko vojnog transportera NATO vojnici i UČK teroristi zagrljeni igraju šotu. Celim putem sam plakala, i neprekidno postavljala tati samo jedno pitanje – „Kad ćemo kući?“ Sa sobom smo poneli samo ikone i porodične fotografije. Kod mesta Dečane, naišli smo na zamku-oboreno ogromno drvo na sred puta. Tata je shvatio da je u pitanju klasična sačekuša UČK bande, i uspeo da uđe u polje pored puta i nastavi dalje, između nogu držao je poluautomatsku pušku i rekao je – „Ukoliko nas teroristi zaustave, ubiću prvo vas, pa sebe, nećemo im u ruke pasti živi“. I ja te reči pamtim i danas. Ujutru 15 juna 1999, stigli smo u Kraljevo kod mog dede po majci Božidara i bake Radmile - rekla je ona ranije za portal Kosovo-Metohija.rs
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će Srbija već krajem avgusta započeti prvu fazu proizvodnje humanoidnih robota, odnosno njihovo sklapanje, dok bi naredne faze podrazumevale razvoj takozvanih "data fabrika" i intenzivniju primenu veštačke inteligencije.
28.06.2026
18:30
Snimci intime, golotinja i fetiši na internetu su roba koja ima široko tržište. Ovaj biznis je razrađen i kod nas, a, verovali ili ne, po dogovoru s "kupcem" može da se zaradi i golicanjem!
28.06.2026
20:00
Skandal veka dogodio se na svadbi u Čačku, kada je kum jasno u mikrofon izgovorio ime devojke, za koju tvrdi da je bila u aferi sa mladoženjom nakon veridbe.
28.06.2026
22:00
Prizor sa plaže u grčkom letovalištu Pefkohori izazvao je buru na društvenim mrežama, a ljudi su po automatizmu zaključili da su za isti krivi turisti iz Srbije.
28.06.2026
21:30
Tradicionalno okupljanje vlasnika i ljubitelja "fića" u Velikom parku u Kragujevcu bila je vožnja kroz istoriju i lepa sećanja poznanika i starih prijatelja koji su se našli ponovo na istom mestu.
28.06.2026
20:30
Marinko Magda, poznat kao "Subotički Džek Trbosek", već više od tri decenije služi kaznu za zločine koji su šokirali Srbiju i region, a građani i danas sa jezom govore o krvavoj noći iz 1994. godine.
28.06.2026
22:15
Smrtna kazna predstavlja najradikalniji i najkontroverzniji pravni mehanizam u istoriji čovečanstva, postavljen na tankoj granici između apsolutne pravde i ubistva. Dok je savremeni svet predvođen Evropom krenuo putem ukidanja ove sankcije u ime dostojanstva ljudskog života, globalna slika pravosuđa ostaje podeljena.
28.06.2026
21:00
Četvoro Nišlija povređeno je večeras u požaru koji je oko 19 sati izbio u stambenoj zgradi u Ulici Maksima Gorkog 5.
28.06.2026
20:34
Mladić A. M. (18) iz Železnika povređen je u tuči koja je izbila tokom proslave njegovog rođendana.
28.06.2026
18:31
Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je presudu kojom je Damjan Gvozdenović bio osuđen na 10 godina zatvora za ubistvo Aleksandra Tatalovića u Rakovici 2022. godine i naložio ponovno suđenje uz produženje pritvora.
28.06.2026
18:26
28.06.2026
20:30 >> 23:02
Obnova američke pomorske baze u Bahreinu koštaće najmanje 400 miliona dolara, prenosi ugledni američki list Volstrit džurnal (WSJ).
28.06.2026
23:30
Takozvani "duh Enkoridža", koji se odnosi na nedavne razgovore između Rusije i Sjedinjenih Američkih Država, nije formalizovan u zvaničnim dokumentima niti je bio praćen potpisivanjem bilo kakvih sporazuma, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin.
28.06.2026
23:00
Poljska je danas zabeležila najvišu temperaturu od početka merenja, pošto je tokom toplotnog talasa koji pogađa veći deo Evrope u mestu Slubice izmereno 40,5 stepeni Celzijusa, saopštio je danas poljski Institut za meteorologiju i upravljanje vodama.
28.06.2026
22:30
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko uputio je, uoči sastanka sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Valdaju, javni i neočekivano oštar apel ruskom ambasadoru u Minsku Borisu Grizlovu otvoreno zatraživši od Moskve da ne uvlači Belorusiju u direktan vojni sukob sa Ukrajinom.
28.06.2026
22:00
Snimanje treće sezone popularne serije "Sreda" privremeno je prekinuto nakon što je francuska glumica Eva Grin doživela povredu na setu.
28.06.2026
11:24
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
28.06.2026
10:07
Miss Srbije otvorila 9. Filmski festival u Ravnom Selu, evo kako su meštani dočekali svoju princezu!
27.06.2026
14:39
Njegova ekselencija Jan Bondi, ambasador Češke Republike u Srbiji, prisustvovao projekciji i razgovoru sa autorima u okviru nove festivalske selekcije
27.06.2026
13:48
Fitnes influenserka Eda Elisa izbačena je iz aviona jer je na gejt došla u prekratkom šortsu, pa je na aerodromu nastao neviđeni skandal.
26.06.2026
14:06
Petrovdanski post je u toku, a mi vam donosimo recept za posnu rusku salatu, koja ukusom osvaja sva čula.
28.06.2026
18:00
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
28.06.2026
15:45
Jutjub nastavlja širenje svoje funkcije za razmenu privatnih poruka i deljenje video sadržaja unutar aplikacije.
28.06.2026
15:00
Jedna propuštena šetnja neće naškoditi psu, ali po ekstremnoj vrućini može imati kobne posledice. Potrebno je prilagoditi rutinu vremenskim uslovima i pokazati brigu za zdravlje ljubimca.
28.06.2026
14:15
Pirinčana voda na prvi pogled deluje kao jednostavan kućni tretman, ali stručnjaci su objasnili da je prava nutritivna bomba koja čini čuda za rast kose.
28.06.2026
13:30
Na drugoj večeri popularnog festivala "Music Week" nastupaju mnogi izvođači, a među njima je i reper Albino koji je napravio šou iza scene.
28.06.2026
22:39
Pevačica Teodora Toković otvorila je dušu o traumama koje je prošla tokom takmičenja "Zvezda Granda".
28.06.2026
22:10
Pevačica Teodora Džehverović zapalila je sve svojom pojavom na Music Week festivalu.
28.06.2026
21:42
Drugo veče Belgrade Music Weeka donelo je sve ono zbog čega je Ušće i ove godine mesto o kojem bruji ceo region.
28.06.2026
21:05
Pevač Ljuba Aličić obrušio se na kolegu Dragana Kojića Kebu, koji je svojevremeno obradio jednu od njegovih pesama.
28.06.2026
20:34
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.