AMERI U NEVERICI! Jokić posle partije veka uradio nešto što niko nije očekivao! Zaključao se u svlačionicu i... OVO JE NEMOGUĆE! (FOTO)
126. 12. 2025. u 16:20
226. 12. 2025. u 16:20
Predstavnici SNS su u odvojenim saopštenjima tako reagovali na Ðilasa koji je za list "Nova", između ostalog, kao "bezobrazluk" ocenio izjavu evroparlamentarca Vladimira Bilčika koji je posle posredovanja u međustranačkom dijalogu vlasti i opozicije o izbornim uslovima u Srbiji rekao da bi na njegovom mestu izašao na izbore.
Član Predsedništva SNS Vladimir Orlić kaže da Ðilas još uvek nije naučio osnovnu stvar u politici - da na vlast dovodi samo narod, glasovima.
Dodao je da Ðilas optužuje celu Evropu, sve najmoćnije i najbogatije države sveta da su korumpirane i zato "krive" što je Vučić na čelu Srbije.
Orlić je rekao da je Ðilas navikao da sve u životu gleda samo kroz pare i da tu polazi od sebe, ali da je, kako kaže, smehotresno da i dalje ne razume da u Srbiji pravo glasa imaju samo naši građani, a ne bilo ko drugi.
"I odatle je potpuno jasno zašto je bahati tajkun tu gde je, zaglavljen na margini sa koje mu izlaza nema. On pojma nema ni gde da traži vrata. Nema u Srbiji stranih namesnika, niti će ih biti, tu želju ne može da mu ispuni niko", rekao je Orlić.
Ðilas, između ostalog, tvrdi da Aleksandar Vučić "kupuje ljude za pare, pozicije", te da "korumpira i lično neke političare iz Evrope", na šta član Glavnog odbora SNS Sandra Božić ocenjuje da će napadi na predsednika Srbije biti sve žešći.
"Iako je teško zamisliti da mogu izmisliti veće gadosti i monstruoznosti od onih do sada, nažalost sigurna sam da su spremni da udare i na go život predsednika Srbije", kaže Božić.
Navela je da Ðilas pominje i odlazak iz Srbije jer, kako kaže, shvata da će njegov debakl na izborima biti epohalnih razmera pa zato razmišlja da pobegne. "Za koju god se od destinacija bude odlučio, Mauricijus, Hongkong ili još neki od poreskih rajeva u kojima planira da se baškari novcima građana Srbije, nadam se da će biti dostupan organima gonjenja Srbije", rekla je Božić.
Član Glavnog odbora SNS Dejan Kesar kaže da Ðilas svaki dan pokušava da pronađe krivca za svoje neuspehe i dodaje ''''da su za Dilasa evroparlamentarci bezobrazni'''' jer nisu hteli da ga dovedu na vlast, a da prethodno ne izađe na izbore.
Kesar je rekao da su stranke okupljene oko Ðilasa parlamentarcima dostavili spisak lepih želja i da je ostalo samo na tome.
"Videli su i oni sa kim imaju posla. Postalo im je jasno da njihov konačni cilj nisu izbori, jer tamo nemaju šta da traže, već traženje alibija za budući neuspeh", rekao je Kesar.
Istakao je da su izborni uslovi i stepen demokratije danas mnogo bolji nego 2012. godine i dodao da to svi vide osim Ðilasa koji, kako kaže, u dolasku na vlast samo vidi novu šansu da "pare građana Srbije stavi u svoj džep".
Narodni poslanik Zoran Tomić kaže da Ðilas "gubi vezu sa realnošću" jer njegov plan za privatizaciju Srbije ne uspeva i da se zato sad "kao neko derište duri i svi drugi su mu krivi za neuspehe koje ređa".
Ðilasu je poručio da, ako veruje da je on bolje rešenje za Srbiju i da njegov plan za dan posle ima smisla, izađe na izbore i to potvrdi glasovima građana.
"Izašao bi on da sme, da ima podršku, jer uslovi za izbore su mnogostruko bolji i korektniji nego oni njegovi, kada je, iako je sve konce imao u svojim rukama, na izborima izgubio", rekao je Tomić.
Naveo je da Ðilas napada Vučića zato što radi na tome da se Srbija unapredi, što se grade auto-putevi, brze pruge, što realnost postaje i metro u Beogradu, što se rešava problem Vinče, što su rešeni problemi poput Železare i RTB Bora. "Napada jer je sve te projekte želeo da koristi za punjenje sopstvenog džepa", dodao je Tomić.
Kako je rekao, Ðilasove metode su pročitane od strane građana i više nikog ne može da prevari.
Narodna poslanica Nevena Ðurić kaže da su Ðilas i njegovi sledbenici isfrustrirani jer nemaju plan i program, ideju, strukturu niti organizaciju, a kamoli rejting kod naroda.
"Paradoks je doći u situaciju da o kriminalcima i korupciji prica kabadahija kome su takvi najbolji prijatelji, a ironija što istinu doživljavaju kao vređanje i pljuvanje", rekla je Ðurić.
Kako je dodala, Ðilas je taj koji "sramotno i nadasve nevaspitano" vređa sve koji imaju ikakve veze sa Vučićem.
Navela je da Ðilas kaže da u Srbiji nema demokratije jer zna da nema nikakvih šansi danas u našoj državi baš zato što o svemu odlučuju gradani.
"Za njega demokratija znači – kako Ðilas kaže, a ne kakva je volja naroda. I kada imate takvu iskrivljenu sliku, onda za Ðilasa u Srbiji nema demokratije", rekla je Ðurić.
Istakla je da predsednik Vučić Srbiju i srpski narod uvek stavlja na prvo mesto, pokazuje odlucnost i želju da se bori za napredak Srbije i da mu građani u tome pomažu bezrezervnom podrškom koju mu pružaju na izborima.
Član Glavnog odbora SNS Nemanja Joksimović kaže da se Ðilasov intervju svodi na "tužnu priču o nejakom milioneru protiv koga su se urotile mračne sile kako bi ga onemogućile u planu da ponovo pljačka gradsku i republičku kasu".
"Svi su se okrenuli protiv njega, i Francuzi i Amerikanci, i Britanci i evroparlamentarci, i Kinezi i Rusi, i Evropska narodna stranka i ceo Zapad. Svi su protiv njega, a on kuka i plače nad svojom jadnom sudbinom, jer ne može više da otima novac od građana Srbije i puni svoje bankovne racune po belom svetu", navodi Joksimović.
Rekao je da je u realnosti sve suprotno od onoga što Ðilas sve vreme ponavlja i istakao da građani Srbije odlično šta je istina i ko se bori za nove puteve i pruge, škole i bolnice, investicije i nova radna mesta, a kome je stalo samo do ličnih interesa. "Zato podrška Aleksandru Vučiću raste iz dana u dan i ne postoje te laži Dragana Ðilasa, Marinike Tepić i drugih predstavnika žutog kartela koje će to uspeti da promene", dodao je Joksimović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministarstvo unutrašnjih poslova apelovalo je na građane da budu odgovorni i ne koriste petarde i drugu pirotehniku tokom praznika, kako zbog opasnih posledica, tako i zbog zakonskih kazni.
26.12.2025
16:00
Jelena Vuković (8), učenica drugog razreda Osnovne škole "Danilo Kiš", osvojila je 3. mesto u kategoriji likovnih radova na konkursu Centra za promociju zdravlja Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut".
26.12.2025
15:00
Pihtije su danas neizostavni deo praznične trpeze i bogatih menija u restoranima, pa zato i ne čudi što uoči praznika porcija od 300 - 400 grama, verovali ili ne, košta čak 900 dinara.
26.12.2025
14:30
U Petrovcu na Mlavi u neposrednoj blizini centra grada mogu da vas dočekaju i krupne zverke, ali stvarno
26.12.2025
14:00
U Ulici Gospodara Vučića oko 15.30 sati došlo je do lančanog sudara u kojem je prema nezvaničnim saznanjima povređeno više osoba.
26.12.2025
16:18
Vozač koji je, kako se sumnja, jutros izazvao saobraćajnu nesreću na magistralnom putu Kovin-Smederevu bio je pod dejstvom alkohola.
26.12.2025
15:54
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Slobodana M. (28) zbog postojanja opravdane sumnje da je 20. juna 2025. godine u okolini Lazarevca na podmukao način lišio života oštećenog Z.L, a potom njegovo telo isekao na više delova u nameri da prikrije izvršenje krivičnog dela.
26.12.2025
15:41
Viši sud u Podgorici oslobodio je danas prvostepeno biznismena Duška Kneževića u predmetu "Global karbon krediti" zbog nedostatka dokaza, javljaju podgoričke Vijesti.
26.12.2025
16:37
U zajedničkoj akciji Sektora poreske policije - Operativnog odeljenja Beograd i Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprava kriminalističke policije, Odeljenje za borbu protiv korupcije, postupajući po zahtevu Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, lišeno je slobode 29 lica
26.12.2025
15:26
Bugarska se i dalje nalazi među zemljama sa najvišim nivoom konzumiranja alkohola u Evropi i svetu, pokazuju najnoviji podaci Svetske zdravstvene organizacije (SZO), prenose lokalni mediji.
26.12.2025
17:30
Moskovski gradski sud osudio je bivšeg zaposlenog Ministarstva spoljnih poslova Rusije Arsenija Konovalova na 12 godina zatvora zbog izdaje i saradnje sa američkom obaveštajnom službom, saopštila je Federalna služba bezbednosti (FSB).
26.12.2025
17:10
Potraga za Timurom Mindićem, beguncem od ukrajinskog pravosuđa, prerasla je u incident na ulicama Tel Aviva.
26.12.2025
16:40
Ruski državni program naoružanja za period 2027-2036. godine predviđa modernizaciju nuklearne trijade i razvoj univerzalnog sistema protivvazdušne odbrane, navedeno je u materijalima Kremlja za predsednički sastanak o novom državnom programu.
26.12.2025
16:36
Proizvodnja oružja koje je veoma traženo u sklopu Specijalne vojne operacije eksponencijalno je porasla zahvaljujući timovima odbrambene industrije, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin na sastanku o državnom programu naoružanja.
26.12.2025
16:10
Pesma "Snowman" australijske pevačice Sije preuzela je prvo mesto na Spotifajevoj listi najstrimovanijih sezonskih pesama.
26.12.2025
15:45
U domaće bioskope uskoro stiže film "Marty Supreme" u kojoj glavnu ulogu igra glumac Timoti Šalame.
26.12.2025
15:01
Diskusija o seriji "Tvrđava" održana je juče, a u razgovoru su učestvovali autori i saradnici jednog od najzapaženijih domaćih televizijskih ostvarenja.
26.12.2025
13:40
Sinoć je na Prvom programu RTS emitovana 47. epizoda serije "Selo gori, a baba se češlja", a u jednoj od scena glumica Ana Sakić potpuno se obnažila.
26.12.2025
10:30
Želite da vam jagnjetina ispadne kao iz vrhunskog restorana? Dovoljno je da ispratite nekoliko jednostavnih pravila.
26.12.2025
18:20
Dok jedni imaju čitav niz novogodišnjih rituala, drugi se oslanjaju na simbole za sreću, a crveni veš se smatra jednim od najjačih.
26.12.2025
17:00
Posne lepinje iz tiganja će privući pažnju i onima koji ne poste, oduševiće ukusom, a i mirisom koji vraća u detinjstvo.
26.12.2025
15:40
Brazilka influenserka Ravena Hanijeli planira da postane "ponovo devojka", trošeći više od 19.000 dolara na operaciju vaginalnog pomlađivanja, ali jedan doktor upozorava na moguće rizike.
26.12.2025
15:00
Otkrijte skrivene Android trikove koje većina korisnika nikada ne koristi. Uštedite vreme i iskoristite pun potencijal svog telefona.
26.12.2025
14:20
Starleta i influenserka Ava Karabatić ponovo je u centru pažnje, ali ovog puta zbog neočekivane digitalne greške.
26.12.2025
16:45
Pevač Boban Rajović biće deo nove sezone serije "Ubice mog oca" a, kako kaže, profesionalno će odraditi svoj deo posla i neće mu biti problem ni da se obnaži pred kamerama.
26.12.2025
16:07
Pevačica Tijana Milentijević dodatno je zagrejala prazničnu atmosferu, sa provokativnim fotografijama, pored jelke u svom stanu.
26.12.2025
15:31
Rijaliti učesnica Milena Kačavenda tražila je savet od Maje Marinković u vezi njene silikonske zadnjice, te ispričala kako će nakon izlaska iz rijalitija i ona otići na istu operaciju.
26.12.2025
14:59
Glumica Teodora Bjelica oglasila se i potvrdila vest o svojoj trudnoći, pa priznala da joj je trenutno privatni život u fokusu.
26.12.2025
13:59
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar