Pomoravlje dobra destinacija za investiranje, privući će nove kompanije
Podeli vest
Nakon današnjeg otvaranja fabrike indijske kompanije "Matherson" u Ćupriji i još jedne koju pripremamo u Paraćinu, Pomoravlje će se pozicionirati kao dobra destinacija za investiranje i privući će nove kompanije, izjavila je danas premijerka Ana Brnabić.
Na otvaranju fabrike u Ćupriji, koja će proizvoditi delove za enterijer automobila kao što su Audi, Porše, BMW, Brnabić je poručila da Ćuprija i Pomoravlje imaju nešto veću nezaposlenost od prosečne nezaposlenosti u Srbiji i da je jako važno da u taj deo Srbije dolaze investitori.
Nisam mogla ni da sanjam da ćemo dobiti produženje važenja cene za gas od Rusije od 270 dolara za hiljadu kubnih metara i da ćemo dobiti veću količinu gasa, izjavila je danas predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić
26.11.2021
11:11
Ona je zahvalila predstavnicima kompanije “Motherson” što su prihvatili predlog države da u tom mestu otvore novu kompaniju i na taj način pomognu u smanjenju broja nezaposlenih, i istakla da je uverena da će biti pođednako zadovoljni kao i u poslovanjem u PKC Grupi u Smedervu.
- Kada sam ulazila u fabriku videla sam natpis: ''Ponosni smo što smo deo Srbije''. I mi smo ponosni što vas imamo u Srbiji, hvala vam na svemu što ste uradili za moju zemlju i što ste dali šansu Ćupriji - poručila je Brnabić rukovodicima kompanije “Motherson”.
Podsetila je da je ta kompanija u Srbiji prisutna od 2017. godine, kada je odlučila da preuzme PKC Grupu u Smederevu, dodajući da su za ovo kratko vreme uradili mnogo za Srbiju.
Brnabić je navela da su proširili poslovanje u Smedervu, da u tom gradu zapošljavaju skoro 4.000 ljudi, da su otvorili novi pogon u Ćupriji u kojem će do kraja 2025. godine biti zaposleno oko 500 ljudi.
- Sećam se kako ste mi te 2017. godine predstavili vašu kompaniju, i sada znam zašto je jedna od najbrže rastućih u svetu, jer imate tim koji veruje u nju, vi verujete u nju. Sećam se i kako ste lepo pričali o Srbiji i vašim planovima u Srbiji i sve te planove ste do sada realizovali, pa čak i više od toga - poručila je Brnabić osnivaču kompanije “Motherson” Viveku Segalu.
Izrazila je nadu da će se ova kompanija proširiti i u Ćupriji, da će zaposliti i više od 500 ljudi, jer, ističe, Srbija ima fantastične mlade i vredne ljude.
- Drago mi je što su upravo oni dobili šansu da ostanu u Ćupriji, da ovde ostanu, da rade, žive i razvijaju svoje porodice. Sigurna sam da ćemo u mesecima i godinama koje dolaze pružiti njima mnogo velikih prilika i da će ih oni iskoristiti - rekla je Brnabić.
Premijerka je istakla da Pomoravlje ima svetlu budućnost kada je reč o privrednom razvoju, dodajući da će uskoro država imati odlične vesti za Paraćin.
- To je nešto što smo ranije obećali, na čemu smo radili u proteklih više od godinu dana, što privodimo kraju i što će ponovo biti jedan zamajac koji će pozicionirati Ćupriju i Paraćin i Pomoravlje kao dobru destinaciju za investicije - naglasila je Brnabić.
Govoreći o kompaniji “Motherson”, Brnabić je kazala da je ona nastala kao porodična kompanija sa samo 14 dolara, a da je danas jedna od najprepoznatljivih u svetu automobilske industrije.
- To je pokazatelj šta možemo sve da uradimo kada u nešto verujemo, kada imamo dobar tim i jasnu viziju. Mnogo je preklapanja između Srbije i ''Madersona'', jer i mi imamo tim, viziju i razvoj koji je pokrenuo predsednik Vučić - rekla je Brnabić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nisam mogla ni da sanjam da ćemo dobiti produženje važenja cene za gas od Rusije od 270 dolara za hiljadu kubnih metara i da ćemo dobiti veću količinu gasa, izjavila je danas predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić
Jedina politika blokadera je ogoljeno nasilje, a to je sada na svojoj koži osetio i bivši generalni direktor Radio-televizije Srbije (RTS) Dragan Bujošević.
Sistemska nestašica avionskog goriva mogla bi da pogodi evropske aerodrome ako se prolaz kroz Ormuski moreuz ne uspostavi u naredne tri nedelje, upozorila je evropska aerodromska industrija.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Na današnji dan, 1957. godine, u mračnoj ulici nadomak Buenos Ajresa, Blagoje Jovović pucao je na zločinca Antu Pavelića, bivšeg poglavara Nezavisne Države Hrvatske.
Juče, na benzinskoj pumpi, na auto-putu kod Malog Požarevca, jedna mama na svet je donela dečaka. Majku i novorođenče zbrinula je ekipa Hitne pomoći Doma zdravlja u Sopotu.
Veliki petak, dan Hristovog stradanja i jedan od najvažnijih dana u hrišćanskom kalendaru, obeležava se s dubokim poštovanjem i strogošću. Uz post i molitvu, mnogi običaji i verovanja čuvaju se vekovima.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas na magistralnom putu kod Novog Pazara u kojoj je jedna devojčica (16) nastradala, dok je druga teško povređena.
U teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se danas dogodila na magistralnom putu kod Novog Pazara povređene su dve maloletne devojčice koje su se nalazile na električnom trotinetu.
Rat na Bliskom istoku, 42. dan. U toku je krhko primirje između Irana i SAD, Izrael je nastavio udare na Liban, Hezbolah uzvraća po izraelskoj teritoriji. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Bivši predsednik Venecuele Nikolas Maduro i njegova supruga Silija Flores nalaze se više od 80 dana u pritvoru u Sjedinjenim Američkim Državama, gde čekaju nastavak sudskog postupka.
Vlada mađarskog premijera Viktora Orbana žali se da je njegova kampanja za reizbor narušena internim funkcijama Fejsbuka koje, kako tvrde, favorizuju njegovog rivala Petera Mađara, koji u anketama vodi uoči ključnih izbora u Mađarskoj koji će biti održani u nedelju.
Specijalni predstavnik ruskog predsednika za investicije i ekonomsku saradnju sa inostranstvom i šef Ruskog fonda za direktne investicije, Kiril Dmitrijev, u poseti je Sjedinjenim Državama i nastavlja kontakte o obnovi ekonomske saradnje između Moskve i Vašingtona, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Vaskršnji praznici donose radost, druženje i bogatu trpezu, ali za kućne ljubimce mogu biti rizični. Često zaboravimo da ono što je nama ukusno i bezopasno, za njih može biti štetno ili čak otrovno.
Jednostavan način da napravite jaja u mozaik stilu, i to bez mnogo truda, rezultat je dekoracija koja izgleda kao malo umetničko delo i posebno će se dopasti deci.
Spot za pesmu "Iza oblaka" Režepa Režepovića Lepog bio je jedan od prvih viralnih videa na ovim prostorima, a malo ko zna pevačevu tešku životnu priču.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar