TENIS VIŠE NIKAD NEĆE BITI ISTI! Zbog Novakovog dželata ATP hitno reaagovao
119. 03. 2026. u 08:29 >> 09:08
219. 03. 2026. u 08:29 >> 09:08
Informer
Vesti
Predsednik Srbije rekao je da je prvih 32,7 km do Beloljina koštaju 226 miliona evra do čega je 40 miliona dobijeno od Evropske unije na poklon.
- Beskrajno sam zahvalan ljudima EU na tom velikom i značajnom poklonu, kao što sam zahvalan i predstavnicima Evropske invesricione banke, na najpovoljnijim mogućim uslovima finansiranja celog projekta. To znači da ako izračunamo sve do Merdara ovaj auto-put će koštati oko 650 miliona evra, auto-put će imati višestruki značaja, ekonomski, politički, ali značiće i novi život za prokuplje, Blace, Žitorađu i posebno Kuršumliju. Ogroman novac koji ulažemo u toplički okrug i nišavski okrug će imati veliki značaj za život ljudi. Ovo će značiti nove investicije, mnogo posla za ljude ovde.
- Prva žena, član Francuske akademije, nobelovka, Margerit Jursenar kaže Graditi, znači sarađivati sa zemljom, staviti ljudski pečat na predeo koji će time biti izmenjen za večita vremena. Za samo nekoliko godina od Niša do Merdara, a od Niša do Prokuplja stizaće se za 45 odnosno 15 minuta lagane voženje kroz prelepe predele Toplice najmodernijim auto putem koji će zameniti magistralne puteve.
- Auto-putevi su nam sve puniji.Sve više košta, materijal nam je sve skuplji, sve je teže uradtii zato će nam sve skuplje biti.Mi smo na pravom putu da svoj trag u vremenu ostavimo na najlepši način. Srbija svoj deo mora da nastavi. I ono što jeste hiljadu milja u budućnost je mreža auto puteva koju gradimo. Ovo je budućnost, mi sa EU radimo na kompletnom projektovanju brze pruge Niš-Beogard
- Graditi znači sarađivati sa zemljom. Srbija svoj deo mora da obavi i ne sme da stane. Srbija mora da ubrzava svoj put i korak napred! Ovaj projekat predstavlja i veliki pomak u odnosima EU i Srbije.
Vučić je napomenuo i da Toplica nema gas te da bi trebalo napraviti magistralni gasovod, pa plastični deo do kuća jer to znači bolji život i dolazak investitora.
- Sve više košta, materijal nam je sve skuplji, sve je teže uradtii zato će nam sve skuplje biti.
– Mi ćemo morati da gradimo mnogo bolje odnose sa Albancima i moramo da gradimo infrastrukturu za to. Ne zaboravite da je ovo put spasa za naš narod iz Gračanice koji će u najbržem mogućem roku moći da dođe do centralne Srbije.
- Biće 24 kilometra tunela i mostova, neverovatan zadatak za ljude koji treba da grade. Ljudi u Srbiji treba da budu ponosni! Hvala EU, a Srbiji čestitam početak radova.
13.48 - Stigao predsednik Vučić
Predsednik se zahvalio Evropskoj unuji na "poklonu", ističući da je to važan deo koji su dali za izgradnju ovog puta.
Predsednik je istakao da će taj autoput biti spas, pre svega, za Prokuplje, Kuršumliju, Blace i taj deo zemlje i da bi deonica autoputa do Prokuplja trebalo da bude gotova za oko dve i po godine.
- Ovo je spas za Prokuplje i prokupačku opštinu, značiće mnogo za Kuršumliju i Blace. Ovo je veoma siromašan kraj, koji se sa auto-putem podiže. Veoma je važno što ćemo ovde izgaditi auto-put. Važno je što ćemo moći da se povežemo s Prištinom, posebno za Toplicu jer je siromašni kraj. - rekao je predsednik.
- Ovo je veliki pomak za našu zemlju, naglasio je predsednik Srbije i zahvalio EU na finansijskoj pomoći za taj projekat.
- Ne razumem se u birkratske formule. Umemo da poštujemo novac koji dobijamo besplatno - 40 miliona evra poklona od EU samo za ovu deonicu. Mnogo hvala svim poreskim obveznicima EU - kaže Vučić.
Foto: Informer
Vučić je u razgovoru sa Žiofreom rekao da je prvi put o tom projektu razgovarao još 2013. godine sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel.
Kazao je da će autoput doprineti i uspostavljanju bližih odnosa sa Albancima, kao i da će puno značiti za Srbe u Kosovskom pomoravlju i Sirinićkoj župi.
Vučić je potom razgovarao sa radnicima i poželeo im srećan rad.
- Drago mi je što vas vidim, drago mi je što imate posle. Sve najbolje vam želim.
Sa predsednikom su i ministar građevinarstva Tomislav Momirović, direktor Koridora Srbije Aleksandar Antić, ministarka za evropske integracije Jadranka Joksimović i v.d. direktor Puteva Srbije Zoran Drobnjak.
- Sećanje na mladost, crvene kioske i viršle koje smo tu kupovali. Kioska više nema, a viršle, skoro iste, nađosmo na putu za Niš - napisao je Vučić na Instagramu.
Građevinske mašine kompanije Štrabag počele su zemljane radove na deonici od petlje Merošina kod Niša do Pločnika u dužini 36,3 kilometra.
Deonica Niš - Pločnik je izuzetno kompleksna, jer će imati šest tunela, 12 mostova i veliki broj nadvožnjaka, podvožnjaka i vijaduktova, zbog čega je podeljena na četiri poddeonice, kažu za Tanjug u Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.
To su petlja Merošina - Merošina 1 duga 5,5 kilometara, petlja Merošina 1 - petlja Prokuplje istok dužine 8,8 kilometara, petlja Prokuplje istok-petlja Prokuplje zapad duga 12,8 kilometara i petlja Prokuplje zapad-petlja Beloljin dužine 5,5 kilometara.
Procenjena vrednost radova je 225 miliona evra, od čega je 185 miliona obezbeđeno iz kredita Evropske investicione banke i Evropske banke za obnovu i razvoj, 40 miliona evra je pomoć EU, a 30 miliona je obezbeđeno iz budžeta Srbije.
Za ostatak autoputa do Merošine u toku je izrada dokumentacije za građevinsku dozvolu, kao i tenderske dokumentacije.
Rok za završetak radova na prvoj deonici je 2026. godina.
Na čitavom delu autoputa dugog skoro 77 kilometara do administrativnog prelaza Merdare planirano je 85 mostova, 18 kilometara tunela.
To je deo budućeg autoputa Niš-Priština-Drač dužine 383 kolimetara koji će povezati Srbiju sa najvećom lukom u Albaniji i predstavljaće vezu Koridora 10 sa Rutom 6 (Skoplje-Priština) i Rutom 2b (Sarajevo-Podgorica-Valona).
Cilj projekta je bolje regionalno povezivanje, ušteda na vremenu putovanja i operativnim troškovima, kao i povećanje bezbednosti saobraćaja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
03.03.2026
14:55
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
16.03.2026
15:49
Na Informer televiziji, od danas je počeo prvi rani jutarnji program u Srbiji - Budilnik.
16.03.2026
07:26
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
14.03.2026
14:19
Sutra će biti promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima, dok je moguća i pojava kratkotrajne kiše, ali i provejavanje slabog snega na planinama.
18.03.2026
21:33
U selu Tešica, nadomak Aleksinca, dogodio se zastrašujući incident koji je uznemirio sve meštane, nakon što su u bunaru iz kog se snabdeva gotovo celo selo pronađeni leševi oko šest ili sedam pasa
18.03.2026
20:33
Na sajmu automobila, koji je počeo danas i trajaće sve do 24. marta, predstaviće se 50 automobilskih brendova, a premijerno će biti prikazano 73 modela.
18.03.2026
19:30
Menadžer Grada Beograda Miroslav Čučković izjavio je danas da je TBM mašina za kopanje beogradskog metroa završena u Kini i da će od 20. aprila biti poslata u Srbiju.
18.03.2026
21:00
Fitnes trener Ivana Vasić je bežeći od rata na Bliskom istoku vozila 3.000 kilometara i za tri dana iz Iraka kolima stigla u Beograd zajedno sa svoja dva psa.
18.03.2026
17:00
U beogradskom naselju Zvezdara jutros je došlo do požara u porodičnoj kući, a goreo je i automobil. Sumnja se da je požar podmetnut.
19.03.2026
08:30
Ni tri godine nisu bile dovoljne tužiocima u Baru da donesu odluku nakon što im je početkom 2023. godine prijavljeno da je iz kuće Baranina Seada Lukača, tokom policijskog pretresa, navodno nestalo oko 2.000 evra.
19.03.2026
07:51
Motociklista (30) teško je povređen u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila tokom noći u Beogradu, rečeno je u Hitnoj pomoći.
19.03.2026
07:03
Nenad K. (57) iz Čačka, koji je u ponedeljak pronađen mrtav u jednoj stambenoj zgradi, biće sahranjen danas u 13 časova u Čačku.
19.03.2026
05:00
Teška tragedija potresla je Srbiju nakon što je potvrđeno da je u stravičnoj nesreći na gradilištu u Beču život izgubio Elvis Bibić iz sela Ugao kod Sjenice.
19.03.2026
04:00
Dron je napao kuvajtsku rafineriju Mina Al-Ahmadi, što je rezultiralo manjim požarom, izvestila je kuvajtska novinska agencija.
19.03.2026
08:49
Rat u Iranu dovodi velike ekonomije poput Kine u složen položaj. Ona je zauzela oprezan stav, izbegava direktno mešanje i nastoji da se predstavi kao neutralan akter, dok njegove javne poruke ostaju uzdržane usled rasta tenzija u regionu.
19.03.2026
06:00
Ruski predsednik Vladimir Putin i dalje je otvoren za razgovore o ključnim pitanjima, uključujući energetsku saradnju, a evropske zemlje još imaju priliku da pokažu spremnost za dijalog, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
19.03.2026
00:15
Američki predsednik Donald Tramp protivi se daljim napadima na iransku energetsku infrastrukturu, nakon što je Izrael izveo vazdušne napade na iransko gasno polje Južni Pars.
18.03.2026
23:47
Nekada najglamuroznija noć u Holivudu postala je sinonim za predvidljivost i dosadu. Nakon još jedne ceremonije koja je razočarala milione, postavlja se pitanje: Da li je prestižna zlatna statua izgubila bitku sa vremenom?
19.03.2026
08:56
Večeras je na Informer TV od 21.00 sat emitovana 13. epizoda ruske serije "Katarina Velika", a u ovom tekstu vam donosimo rekapitulaciju radnje.
18.03.2026
22:00
Glumac Sergej Marin (38) koji u seriji "Katarina Velika" glumi Grigorija Orlova, igrao je u srpskom hit filmu "Balkanska međa" (2019).
18.03.2026
21:05
Narodno pozorište u Beogradu saopštilo je da je preminula istaknuta umetnica Ljiljana Danilović Cincar.
18.03.2026
15:44
Danas je došlo do požara u srpskom paviljonu u Veneciji gde se održava čuveni filmski festival, a sada su se pojavile i prve fotografije sa mesta nesreće.
18.03.2026
15:07
Osim kvalitetne kozmetike i prirodni sastojci mogu biti dragoceni saveznici u nezi kože. Pripremite maske koje hrane kožu i vraćaju joj sjaj od namirnica koje imate u kući.
19.03.2026
09:40
Stručnjci su otkrili koje četiri rase pasa važe za najtvrdoglavije i sa njima će vam trebati će vam trebati debeli živci.
19.03.2026
09:00
Bez mleka u prahu, a sa još nežnijom teksturom, ove rafaelo kuglice lako se prave i idealne su kada vam treba brz, ukusan desert.
19.03.2026
06:00
Ukoliko su vam dosadne tradicionalne poze, onda je "jednorog" pravi izbor za vas. Garantuje nezaboravne orgazme i eksploziju zadovoljstva.
18.03.2026
23:20
Brze i jednostavne za pripremu, integralne galete sa semenkama savršene su kao zdrava posna užina koja zasiti bez osećaja težine.
18.03.2026
22:20
Folk pevačica Ceca Ražnatović žestoko je zaratila sa starijom koleginicom Snežanom Đurišić u "Zvezdama Granda.
19.03.2026
09:08
Ana Kulić, sestra rijaliti učesnice Miljane Kulić, proslavlja svoj rođendan, a mali Željko pripremio joj je iznenađenje.
19.03.2026
08:38
Pevačica Goga Sekulić ispričala je da je prekinula odmor u Rusiji jer se uplašila zbog situacije sa ratom.
19.03.2026
08:01
Jutjuber Baka Prase najavio je početak svog novog talent šoua pod nazivom "Ja nemam talenat", otkrivši sve ključne detalje o konceptu i načinu takmičenja.
19.03.2026
07:02
Starleta Stanija Dobrojević na spektakularan način obeležila je svoj 41. rođendan, a delove atmosfere podelila je sa pratiocima na društvenim mrežama.
19.03.2026
06:21
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar