Očekujem da ćemo već na narednoj sednici Vlade u četvrtak imati izmene Zakona o eksproprijaciji, rekao je danas ministar finansija Siniša Mali
"Zakon jeste u skladu sa Ustavom, a u pitanju su neki rokovi, koji, prema mišljenju predsednika (Aleksandra) Vučića, a i našem, daju kraći vremenski rok za odlučivanje oko prodaje imovine od pet dana. Danas ćemo napraviti predlog izmena novog zakona, kako bismo do četvrtka imali na sednici vlade. Krajnji rok za potpisivanje je do 10. u mesecu, a ući će u parlament na usvajanje do kraja godine", rekao je Mali na TV Prva.
On je naglasio da taj zakon nema veze sa Rio Tintom.
"Taj zakon nema baš nikakve veze sa Rio Tintom. Svaki dokument koji je donet za Rio Tinto je daleko godinu dana od nas. To je za neke bio izgovor, da kažu: ''Da, ovo je otimačina i mi zato protestujemo protiv Rio Tinta''", kazao je ministar finansija.
Mali je rekao da se "nijedna odluka neće donositi bez građana koji žive tamo" i bez završene studije o uticaju na životnu sredinu.
"Shodno onome što je predsednik rekao, promenićemo par odredbi zakona. Kada se završi studija o uticaju na životnu sredinu, ako se pokaže da jalovišta neće biti u koritima reka, da nema uticaja na životnu sredinu, onda će se postaviti pitanje građanima. Ako se pokaže da je moguće, na kraju krajeva, razgovaraćemo sa građanima, neka oni sami odluče šta je za njih najbolje", dodao je Mali.
Mali je rekao i da ga iznenađuju protesti koji se dešavaju u Srbiji.
"Kome odgovara ovako jako Srbija, da imamo stopu nezaposlenosti od 10,5 odsto, koliko smo imali prošlog kvartala? U okruženju, nikome. Zato imamo veći pritisak, da se Srbija vrati u prošlost", ocenio je Mali.
Žaklina Tatalović je danas na portalu N1 napisala kako se Kokanović iz sela Gornja Nedeljica obraćao predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi sa "pritiskom" da proda zemlju, ali je "zaboravila" da napiše i odgovor prdsednika Srbije
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Žaklina Tatalović je danas na portalu N1 napisala kako se Kokanović iz sela Gornja Nedeljica obraćao predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi sa "pritiskom" da proda zemlju, ali je "zaboravila" da napiše i odgovor prdsednika Srbije
Ratko Mladić, koji je danas preminuo u Hagu, bivši je general i komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske tokom rata u Bosni i Hercegovini, kojeg je Haški tribunal osudio na doživotnu kaznu zatvora.
Novinarka Olivera Miletović gostovala je u Info jutru i tom prilikom govorila o napadima na predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ali i otkrila detalj iz prošlosti dok su se ona i lider države privatno družili.
Televizijska produkcija dobija novu adresu za velike priče, aktuelne teme i atraktivan program od 1. septembra. U Novom Sadu je otvoren novi studio za emisije, osmišljen tako da spoji savremeni dizajn, najnoviju tehnologiju i uslove koji odgovaraju najvišim produkcijskim standardima.
Zajedničkom i precizno koordinisanom akcijom Službe za borbu protiv visokotehnološkog kriminala (VTK), Bezbednosno-informativne agencije (BIA) i više specijalizovanih jedinica MUP-a, razbijena je "INF Grupa" najaktivnija i najopasnija hakerska organizacija koja je do sada delovala na prostoru Balkana.
Radnici putarskog preduzeća iz Subotice M.K. (36) i B.A. (62) poginuli su jutros oko 7 sati na magistralnom putu između Kljajićeva i Sivca, gde su obavljali putarske radove, kada je na njih naleteo vozač kamiona (30).
Osnovno javno tužilaštvo u Somboru saopštilo je da je određeno zadržavanje do 48 sati S. Đ. (30) osumnjičenom da je jutros na putu Kljajićevo - Sivac, teretnim vozilom udario dvojicu radnika puta, koji su preminuli na licu mesta.
Avijaciju dve države NATO za samo dva dana pogodila su dva ozbiljna incidenta – američki vojni helikopter „Blek hok“ pao je tokom trenažnog leta u šumi u Koloradu, svega dan nakon što se u Mađarskoj srušio lovac JAS 39 „Gripen“.
Ruske snage počele su da koriste FPV dronove kao skrivene akustične zasede – bespilotna letelica sleti van vidokruga vozača, „sluša“ okolinu preko mikrofona, a kada registruje zvuk vozila, poleće iz zaklona i kreće u napad ili operateru javlja da je meta stigla.
Sjedinjene Države optužile su hakersku grupu povezanu sa kineskom državom za višegodišnje napade na najosetljivije američke mreže, od NASA i Federalnih rezervi do Senata i ministarstava, samo nekoliko nedelja pre očekivanog dolaska kineskog predsednika Si Đinpinga u SAD na razgovore sa predsednikom SAD Donaldom Trampom.
Ruska vojna infrastruktura u Kalinjingradskoj oblasti bila bi među prvim metama NATO ukoliko bi sukob Moskve i Alijanse na Baltiku prešao u otvorenu vojnu fazu, izjavio je bivši ministar spoljnih poslova Litvanije Antanas Valionis, tvrdeći da bi zapadni savez pokušao da preventivno neutrališe vojni potencijal ruske enklave.
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam, gost Međunarodnog filmskog festivala u Nišu, sastao se juče sa gradonačelnikom Niša Dragoslavom Pavlovićem, a u Gradskoj kući susreo se i sa mladim karatistima Karate kluba "Niš".
Nacionalni festival filma i televizije - NAFFIT 2026 biće održan od 3. do 6. septembra na Zlatiboru, uz četiri dana projekcija, razgovora, susreta i festivalskih programa posvećenih domaćoj kinematografiji, televiziji i stvaraocima koji su obeležili srpsku audiovizuelnu scenu.
Srpska književnost ima dugu tradiciju humora, satire i komedije, a pojedina dela uspela su da nadžive vreme i ostanu jednako zanimljiva i današnjim čitaocima.
Zapušen odvod i neprijatan miris mogu biti posledica nagomilane masnoće. Pre nego što pozovete vodoinstalatera, isprobajte jednostavan kućni trik sa sastojcima koje gotovo sigurno već imate.
Ukoliko vam je ostalo nekoliko prezrelih paradajza koji više nisu dovoljno čvrsti za salatu, nemojte ih bacati. Iako su omekšali, i dalje mogu biti odlična osnova za sosove, supe, namaze i brojna druga jela.
Veliki crni pas po imenu Albert i njegov maleni prijatelj, mače, privukli su pažnju korisnika TikToka slatkim videom koji najbolje pokazuje koliko su različiti po veličini.
Ako tražite jednostavan, ukusan i lagan ručak na kašiku, dinstani slatki kupus na paradajzu je odličan izbor. Priprema je jednostavna i ne zahteva mnogo sastojaka.
Dok Kraljevo odbrojava dane do 5. septembra i nastupa bosanskog kantautora Dine Merlina, društvene mreže gore od besa, budući da su viralni snimci iz rata, gde baš on slavi ratnog zločinca!
Bokser Veljko Ražnatović otkrio je da njegova majka, pevačica Svetlana Ceca Ražnatović, najverovatnije neće prisustvovati njegovom predstojećem meču u Beogradu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.