VOKER LAŽE, NIJE BILO MASAKRA U RAČKU! Sudija Danica Marinković razotkrila najveću nameštaljku u novijoj istoriji!
Podeli vest
Sudija Danica Marinković, koja je svojevremeno iznela dokaze o Račku i svedočila u Haškom tribunalu, kaže da bivši šef verifikacione misije OEBS-a i bivši američki diplomata Vilijam Voker bez stida priča o nečemu, a sam zna da nije bilo masakra u Račku nad nedužnim albanskim civilima
Ona je za Kosovo onlajn rekla da su navodi Vokera "bezobrazluk, bestidno ponašanje, laž i prevara".
Advokat Jovana Filipović izjavila je da je Dušanu Arsiću, koji je uhapšen sinoć na Jarinju, određen pritvor od mesec dana zbog sumnje da je izvršio ratni zločin protiv civilnog stanovništva
09.12.2021
20:29
- Masakra nad nedužnim albanskim civilima nije bilo. Ja sam to dokazala i svedočila u Hagu. Račak je skinut sa optužnice, nije podignuta optužnica protiv bilo kog Srbina i nijedan Srbin nije oglašen krivim. I tužilac je odustao od Račka nakon mog svedočenja i svedočenja profesora Dobričanina i dokaza koje sam ja dostavila na sudu, a to su dokazi prikupljeni na licu mesta - rekla je Marinković.
Navela je da je sa članovima njene ekipe na osnovu prikupljenih dokaza, obdukcije i tone oružja koje su našli, dokazala da su u Račku bili teroristi, pripadnici terorističke bande i da su u antiterorističkoj akciji koju je sprovela legitimno, legalno i zakonito srpska policija poginuli teroristi.
- Zaključak je da u Račku nije bilo masakra, da u Račku nisu stradali nedužni civili kako je lažno i bestidno predstavio Voker, koji je do sada trebalo da bude i optužen i osuđen, koji je pomagao teroriste da vrše zločine na prostoru Kosova i Metohije i prikrivao zločine. I to radi i dan danas - rekla je Marinković.
Podsetila je da je prvi član Vokerovog tima u vreme kada su boravili na Kosovu, Amerikanka Norma Braun svojevremeno u intervjuu za jedan srpski medij, između ostalog, izjavila da je bila protiv bombardovanja SRJ.
Marinković je rekla da je Braun tada, između ostalog, rekla da se nije složila sa Vokerovim zaključkom o slučaju Račak koji je iskorišćen kao povod za intervenciju.
- Voker je zanemeo kad je čuo da se ne slažem sa bombardovanje. Bombardovanje Srbije je bio prvi slučaj koji je unapred pripremljen i izveden pod izgovorom - rekla je Braun, a Marinković kaže da je Braun o tome govorila i u nemačkom dokumentarnom filmu "Sve je počelo sa jednom laži".
- Braun je shvatila i to izjavila da se u Račku nije desio nikakav maskr, niti zločin nad civilnim stanovništvom kako je Voker predstavljao i to se Vokeru nije sviđalo. Voker i svi koji su bili tada u verifikacionoj misiji znali su istinu, jer su je videli na licu mesta i niko nije smeo to da pomene jer njima je cilj bio da se nađe razlog ili nekakav povod da se izvrši NATO agresija i bombardovanje - rekla je Marinković.
Marinković kaže i da je nedavno nemačka televizija ARD snimila reportažu "Istine i laži o Račku", u kojoj se navodi da je "masakr" izmišljen, a u kojoj je, navodi, citiran deo njene izjave da je Voker izneo laž o Račku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Rale
pre 4 godine
Jedna stvar me interesuje da li je Vo-ker vo ili ker. Čovek sigurno nije!
Advokat Jovana Filipović izjavila je da je Dušanu Arsiću, koji je uhapšen sinoć na Jarinju, određen pritvor od mesec dana zbog sumnje da je izvršio ratni zločin protiv civilnog stanovništva
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
Večeras je u prvoj borbi za medalju u Exatlonu pobedu odneo tim plavih rezultatom 5:4, dok su u borbi za nominacije pobedu odneli Crveni rezultatom 10:6.
Učesnica Plavog tima Anabela Zonai, iznenadila je sve takmičare kada je zbog povrede Amele Melegi, sačekala Elicu Erski da uđe u igru bez prednosti koju je imala.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Novi, potresni detalji istrage porodične tragedije na Zvezdari otkrivaju da je Dušan P. (16), koji je 7. januara pucao u babu i dedu, a potom izvršio samoubistvo, mesec dana ranije pretio mlađem bratu (14) i prislonio mu pištolj na glavu.
Pred Višim sudom u Nišu 16. januara počeće suđenje Ljubisavu Trifunoviću (82) iz svrjiškog sela Pirkovca koji je 28. avgusta prošle godine ubio svog komšiju Jovana Mihajlovića (80).
Američki predsednik Donald Tramp izgubio je živce tokom posete "Fordovoj" fabrici u Mičigenu i burno reagovao na demonstranta koji ga je provocirao nazivajući ga "pokroviteljem pedofila".
Sjedinjene Američke Države apelovale su na svoje državljane da odmah napuste Iran, savetujući da se kopnenim putem premeste u Tursku ili Jermeniju, navodi se u saopštenju objavljenom na sajtu ambasade SAD za Iran.
Američki napad razotkrio je slabu odbranu Venecuele: Ruski S-300 i „Buk“ nisu radili, što doprinosi teoriji da je Moskva zapravo „papirni tigar“, piše Njujork tajms.
Zauzimanje Kramatorska i Slavjanska od strane ruske vojske dogodiće se u narednih nekoliko meseci, izjavio je bivši savetnik ukrajinskog predsednika Aleksej Arestovič u razgovoru na kanalu novinara Aleksandra Šelesta.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Godine 1962. godine kratkometražni animirani film "Surogat" Dušana Vukotića osvojio je Oskara i time postao prvi neamerički animirani film koji je dobio tu nagradu.
Glumica Milica Milša Isaković godinama je gradila karijeru i ostavila veliki trag, ali je malo poznato da je ćerka nagtađivanog književnika Antonija Isakovića.
Skandalozna vest stigla je iz Hrvatske - većnik Vukovarsko-sremske županije Nikola Kajkić podneo je Opštinskom državnom tužilaštvu krivičnu prijavu protiv Srpskog narodnog veća (SNV), a zbog srpskih pesama koje su se izvodile na tradicionalnoj Srpskoj večeri u Zagrebu na kojoj je pevala srpska pevačica Snežana Đurišić.
Muzički repertoar srpske estradne pevačice Snežane Đurišić na tradicionalnoj novogodišnjoj Srpskoj večeri u Zagrebu izazvao je burne reakcije i završio na naslovnicama tamošnjih medija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar