(VIDEO) U TOKU SU DOGOVORI SRPSKIH I RUSKIH GENERALA - REGION I NATO SU U STANJU UZBUNE! Tu uvek nešto iskrsne, neko brutalno oružje npr, ili neki dil koji...
Visoka delegacija Vojske Srbije ove nedelje boravi u zvaničnoj poseti Ruskoj Federaciji radi realizacije generalštabnih razgovora. A, kad se dogovaraju srpski i ruski generali region i NATO su u stanju uzbune! uvek nešto iskrsne, neko brutalno oružje npr, ili neki dil koji...
Podsetimo, Srbija i Rusija dogovorile su zajednicku borbu protiv narodnih pobuna poznatih kao „obojene revolucije", koje su najviši bezbjednosni zvanicnici dvije zemlje opisali kao instrumente Zapada za destabilizaciju "Slobodnih država.
Vojska Srbije je već od Ruske Federacije dobila šest aviona MiG-29, ali i 30 oklopnih izviđačkih vozila BRDM-2MS i 30 tenkova T-72MS, PVO sistem Pancir, a sada je ugovorena kupovina i 11 Erbasovih helikoptera H145M, 4 helikoptera Mi-35M, 3 helikoptera Mi-17 i 11 polovnih helikoptera Mi-35P.
Srbija nabavlja iz rusije uzima još jednu bateriju Pancira i to onog novog" (dakle M verzije), a tu je i nabavka sistema Krasuha, ali i protivdronskom sistema Repelent.
Za javnost je saopšteno da je tokom razgovora u sedištu ruskog generalštaba u Moskvi analizirana dosadašnja bilateralna vojna saradnja, političko-bezbednosna situacija u regionu i svetu i definisani su modaliteti za unapređenje vojno-vojne saradnje sa težištem na zajedničkim vežbama i obuci.
Domaćin susreta je zamenik načelnika Glavne operativne uprave Generalštaba Oružanih snaga Ruske Federacije general-potpukovnik Viktor Viktorovič Poznihir, a našu delegaciju predvodi načelnik Operativne uprave (J-3) Generalštaba Vojske Srbije general-major Želimir Glišović.
Generalštabni razgovori predstavnika Vojske Srbije i Oružanih snaga Ruske Federacije uspostavljeni su 2014. godine i od tada se održavaju jednom godišnje, naizmenično u Srbiji i Rusiji.
Ovo je prvi put da su razgovori vođeni na nivou operativnih uprava generalštabova, što daje novi kvalitet procesu planiranja vojno-vojne saradnje.
Delegacija Vojske Srbije će tokom boravka u Ruskoj Federaciji posetiti i Kongresno-izložbeni centar „Patriot", Centralni muzej i Glavni hram Oružanih snaga Ruske Federacije, navadeno je u saopštenju.
Srbija bi tokom 2022. godine trebalo da kompletira raketni kišobran iznad svoje teritorije, a novo naoružanje trebalo bi da Srbiji i njenoj vojsci obezbedi zaštitu u svim visinskim pojasevima, kakva nije postojala ni u vreme najveće snage nekadašnje JNA
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srbija bi tokom 2022. godine trebalo da kompletira raketni kišobran iznad svoje teritorije, a novo naoružanje trebalo bi da Srbiji i njenoj vojsci obezbedi zaštitu u svim visinskim pojasevima, kakva nije postojala ni u vreme najveće snage nekadašnje JNA
Hrvatski premijer Andrej Plenković ispostavio je ultimatum Crnoj Gori na njenom putu u Evropsku uniju čime je Podgorici srušio Sneška i euforiju koja vlada u montenegrinskim medijma.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Mađarski MOL dobio je licencu od SAD da do 16. juna nastavi pregovore o kupovini ruskog većinskog udela u NIS-u. Iz kompanije navode da pregovori napreduju.
Arhimandrit Jefrem Vatopedski, jedan od najuticajnijih svetogorskih staraca, preživeo je progon, zatvaranje i veliku nepravdu, a sada prvi put u javnost
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je večeras hitno meteorološko saopštenje u kojem upozorava na premeštanje padavinske zone preko naše zemlje.
Hakerski napad na platformu Phobs ugrozio je podatke oko 100.000 turista na Jadranu. Prevaranti šalju lažne WhatsApp poruke i traže doplatu za smeštaj.
Meteorolozi u Grčkoj izdali su upozorenje zbog naglog skoka temperatura koje će u pojedinim delovima zemlje prelaziti i 40 stepeni Celzijusa, dok se more ubrzano zagreva.
Na obilaznom putu u Čačku došlo je do teške saobraćajne nesreće kada je vozilo Hitne pomoći udarilo u ženu koja je prelazila kolovoz, najverovatnije van pešačkog prelaza.
Policija je uhapsila crnogorskog državljanina R. C. (42), za kojim je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodnu poternicu radi izdržavanja kazne zatvora u trajanju od šest meseci zbog krivičnog dela neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski je bio besan nakon javnog odgovora ruskog predsednika Vladimira Putina na njegovo pismo, izveštava Tajms of Indija.
U Ankari je došlo je do talačke krize kada je otac M.D. nakon svađe sa suprugom, uz pretnju nžem, držao njihovu trogodišnju ćerku na prozoru stana, preteći da će je baciti.
Ukrajinka je biber sprejem napala policajca u pokušaju da spreči prisilnu mobilizacije svog dečka u Kijevu, objavio je u subotu ukrajinski časopis Strana.ua, objavljujući video snimak incidenta.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Britanska manekenka Peni Lejn privukla je veliku pažnju na reviji kupaćih kostima u Majamiju, gde je na pisti predstavila dva različita i veoma efektna izdanja.
Bivša stjuardesa Barbara Bačilijeri, koja je godinama radila u kabinskom osoblju, upozorila je na najčešće greške koje putnici prave tokom spavanja u avionu i objasnila zašto neke navike mogu biti nehigijenske, neprijatne, pa čak i opasne.
Kompanija Meta počela je širom sveta da uvodi novu pretplatničku uslugu za Instagram, čime određene funkcije po prvi put postaju dostupne isključivo korisnicima koji plaćaju mesečnu članarinu.
Maslinovo ulje već vekovima zauzima posebno mesto u ishrani, ali poslednjih godina sve više pažnje privlači i zbog svojih benefita za negu kože i kose.
Glumica Jelisaveta Orašanin i bivši košarkaš Miloš Teodosić na sve načine pokušali su da spasu brak, a pre dve godine posećivali su i bračnog savetnika.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar