Takozvana predsednica privremenih prištinskih institucija Vjosa Osmani izjavila je danas u Prištini da "militarizacija Srbije" pokazuje, kako navodi, namere predsednika Aleksandra Vučića, kao i da inicijativu otvoreni Balkan mogu shvatiti ozbiljno tek kada "Srbija prizna" kosovsku nezavisnost
Ona tvrdi da je inicijativa Otvoreni Balkan "prekršila princip inkluzivnosti i ravnopravni regionalni tretman".
Osmanijeva je na zajedničkoj konferenciji za novinare sa hrvatskim predsednikom Zoranom Milanovićem u Prištini rekla da, kako je navela, "Kosovo insistira da se regionalna saradnja nastavi u okviru Berlinskog procesa.
„Sve dok Srbija ima ključnu ulogu u ovom procesu i nije priznala Kosovo, ne možemo očekivati od Vučića da ima dobre namere u odnosu na našu zemlju i region. Jer sama militarizacija Srbije pokazuje šta je njen pravi cilj", rekla je Osmanijeva i dodala da "to mogu shvatiti ozbiljno, tek kada Srbija prizna Kosovo".
Hrvatski predsednik Zoran Milanović je jutros stigao u dvodnevnu posetu Prištini gde je izjavio da je njemu "Kosovo draga država" i da ne razume zemlje članice EU koje nisu priznale Kosovo te da će se lično založiti da se to ispravi, prenosi Reporteri
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Hrvatski predsednik Zoran Milanović je jutros stigao u dvodnevnu posetu Prištini gde je izjavio da je njemu "Kosovo draga država" i da ne razume zemlje članice EU koje nisu priznale Kosovo te da će se lično založiti da se to ispravi, prenosi Reporteri
Rusija posle luka u Odesi i Nikolajevu mora da odseče Ukrajinu i od pristupa vodenom putu u Delti Dunava, ocenjuje ruski politički analitičar Dmitrij Rodijonov.
Vremenska prognoza Srbija ukazuje na tropsku noć, a podaci RHMZ-a u 20.30 pokazuju da je Kikinda najtopliji grad u zemlji dok ekstremne vrućine ne popuštaju.
Požari u Španiji gutaju hiljade hektara, a srpski letački timovi treći dan učestvuju u gašenju vatrene stihije u izuzetno teškim i kataklizmičnim uslovima.
Drama na Tasosu dogodila se danas kada su se muškarac i devojčica davili na plaži Golden Bič, ali su brzom reakcijom spasilaca uspešno izvučeni iz mora.
Ubijeni Jovan Mrvaljević je važio za visokopozicioniranog pripadnika "škaljaraskog klana", a početkom 2021. godine sumnjičen je da je bio deo grupe koja je navodno pokušala ubistvo beogradskih kriminalaca Veljka Belivuka i Marka Miljkovića u Tivtu.
Policija u Nišu pronašla je i zaplenila dron i pištolj kojim je pokušan beg osuđenika iz kazneno-popravnog zavoda u Nišu, a povodom toga oglasio se novinar Mladen Mijatović.
Otkrivanje neprijavljene luksuzne robe vredne oko 18.000 evra na Aerodromu "Nikola Tesla" ponovo je skrenulo pažnju na posao carinika, koji su tokom godina pronalazili i mnogo neobičnije pokušaje krijumčarenja – od egzotičnih životinja i baklava sa kamagrom do minerala, tekstila i velikih količina prehrambenih proizvoda.
Francuska vlada odbacila je danas pozive da se Španija suspenduje iz šengenske zone zbog migrantske krize koja je izbila u njenoj eksklavi Seuti, izjavio je francuski ministar unutrašnjih poslova Loran Nunjez.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski danas je na društvenim mrežama objavio da su snage njegove države,prošle noći napale "infrastrukturu tri ruske rafinerije u Baškortostanu", 1.600 kilometara od ukrajinskih položaja.
Netfliks se suočava sa tužbom od 105 miliona dolara nakon što je iz njihovih kancelarija u Los Anđelesu ukraden eksterni hard-disk sa još neobjavljenim ratnim trilerom "Fortitude", u kom glavnu ulogu tumači Nikolas Kejdž.
Holivudski veteran Robert Redford (88) ispričao je jednom prilikom kontroverzne detalje iz snimanja legendarnog filma "The Way We Were" (1973) u kojem je glumio zajedno sa Barbrom Strejsend (82).
Glumac Zoran Rankić koji je u seriji "Srećni ljudi" glumio Žarka Poparu, pred smrt je otkrio da je on smislio replike "Gospođice, gospođo" i "Mmmm...bebo".
Velike vrućine nisu opasne samo za ljude, i mačke mogu teško podneti visoke temperature. Veterinari otkrivaju kako da zaštitite ljubimce tokom vrelih dana.
Jedna korisnica društvene mreže Fejsbuk oglasila se vidno razočarana nastupom pevača Dina Merlina na stadionu Koševo, tvrdeći da je veče koje je trebalo da bude muzički spektakl pretvoreno u veliku sramotu.
Ekipa Informera uhvatila je Jelenu Karleušu u trenutku kada se ukrcavala na avion za Beograd, a prizor sa tivatskog aerodroma momentalno je privukao ogromnu pažnju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.