Lačak i Pič razgovarali o dijalogu Beograda i Prištine
Podeli vest
Specijalni izaslanik EU za Zapadni Balkan i dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak saopštio je da je u Briselu razgovarao sa specijalnim izaslanikom Velike Britanije za Zapadni Balkan Stjuartom Pičom o dijalogu Beograda i Prištine
- Imao sam danas u Briselu dobar i sveobuhvatan razgovor o dijalogu i regionalnim pitanjima sa britanskim izaslanikom za Zapadni Balkan ser Stjuartom Pičom - naveo je Lajčak na Tviteru.
U saobraćajnoj nezgodi u Bugarskoj povređeno je 29 putnika sa Kosova i Metohije, od kojih je šestoro dece, kada se autobus u kome su bili sudario sa kamionom u gradu Ćustendil
18.01.2022
14:30 >> 14:33
Lajčak je objavio i fotografiju sa Pičom.
Had a good and comprehensive discussion about the Dialogue and regional issues with UK envoy for the Western Balkans Sir Stuart Peach in Brussels today. pic.twitter.com/ixu8ywkat3
— Miroslav Lajčák (@MiroslavLajcak) January 18, 2022
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U saobraćajnoj nezgodi u Bugarskoj povređeno je 29 putnika sa Kosova i Metohije, od kojih je šestoro dece, kada se autobus u kome su bili sudario sa kamionom u gradu Ćustendil
Zauzimanje Slavjanska i Kramatorska otvorilo bi ruskoj vojsci put ka Pridnjeparskoj niziji, prostoru koji je znatno teži za odbranu, izjavio je rukovodilac grupe za geoprostornu obaveštajnu analizu Instituta za proučavanje rata Džordž Baros tokom obraćanja u Helsinškoj komisiji SAD.
Danas su u Mađarskoj održani parlamentarni izbori. Opoziciona stranka Tisa osvojila je ubedljivu većinu, dok stranka Fides premijera Viktora Orbana prelazi u opoziciju. Sve najnovije vesti i izborne rezultate pratite na Informer.rs.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam šta je ovog puta radio poslanik blokader Dobrica Veselinović, zašto je najnoviji nadimak tajkuna političara Dragana Đilasa "Gagi Benč", kuda se kreće košarkaški trener Željko Obradović, o čemu priča političarka blokaderka Biljana Stojković, poznatija kao "Dabrica"...
Ekipa Informera sutra će tokom celog dana izveštavati iz Budimpešte, tokom parlamentarnih izbora koji se održavaju u Mađarskoj. Imaćemo ekskluzivni sadržaj, brojna uključenja sa lica mesta, izjave, fotografije sa birališta i ulica glavnog grada Mađarske.
Vaskrs se slavi tri dana, pa su u kalendaru Srpske pravoslavne crkve crvenim slovom obeleženi i sutrašnji Vaskršnji ponedeljak, ali i Vaskršnji utorak.
Porast dnevne temperature, olujni vetrovi, ali i kratkotrajni pljuskovi očekuju nas narednih 7 dana, najavio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ).
U Turskoj je pripremljen nacrt koji ozbiljno ograničaca upotrebu duvanskih proizvoda na mnogim mestima u zemlji. Ova odluka obuhvata, pr svega, javne ustanove, obrazovne i zdravstvene objekte, prostore u kojima borave deca, kao i otvorene događaje.
Danas se navršava 27 godina otkako su piloti NATO-a, usred dana, pri vedrom vremenu, projektilima pogodili međunarodni putnički voz Beograd-Solun dok je prelazio most preko Južne Morave kod Grdelice.
Mladić koji je upravljao putničkim vozilom marke Fiat Panda u Ulici kralja Petra Prvog u Čačku izazvao je pravi karambol, a tom prilikom oštećeno je više parkiranih automobila.
Policija u Beogradu uhapsila je u subotu S. I. (31) zbog sumnje da je izvršio nasilje u porodici nad svojom suprugom E. Đ. (30) u porodičnom domu u Zemunu.
Stefan A. (25), poznatiji pod nadimkom Bokser, ubijen je 10. aprila u Leskovcu, a njegovi prijatelji i porodica se emotivnim porukama opraštaju od njega.
Danas je saslušana S. M. (24) koja je upravljala "golfom" koji je preticao po punoj liniji u trenutku saobraćajne nesreće u Novom Pazaru, nakon čega joj je određen pritvor, nezvanično prenose mediji.
Lider mađarske stranke Tisa Peter Mađar proglasio je danas pobedu na parlamentarnim izborima u toj zemlji, rekavši da je Tisa osvojila mandat bez presedana.
Čelnici zemalja Evropske unije pozdravili su danas preliminarne rezultate parlamentarnih izbora u Mađarskoj, navodeći da oni predstavljaju pobedu demokratije, kao i da je "Mađarska izabrala Evropu".
Vojni sekretar izraelskog premijera Benjamina Netanjahua, general-major Roman Gofman imenovan je danas za sledećeg šefa izraelske spoljne obaveštajne agencije Mosad, saopštio je kabinet Netanjahua.
Film "Sretenje" u režiji Predraga Gage Antonijevića uskoro počinje sa snimanjem, a pored Nenada Jezdića uloge u ovoj istorijskoj drami dobili su i Vuk Jovanović, Mladen Sovilj, Nikola Pejaković i Denis Murić.
Iako na većini spiskova zdravih namirnica dominiraju voće i povrće, jedna iznenađujuća namirnica našla se na listi najzdravijih, a to je svinjska mast.
Instagram je konačno omogućio uređivanje komentara. Iako se na prvi pogled čini kao mala promena, ova opcija zapravo ima veliki značaj za način komunikacije na ovoj društvenoj mreži.
Čokoladna torta iz šerpe je dokaz da jednostavnost može biti savršena. Nema potrebe za komplikovanim filovanjem, dovoljno je da kore zalijete bogatim čokoladnim filom sa orasima.
Prevara koja šalje preteće poruke u ime Epla dobila je na obimu. Više korisnika Ajfona prijavilo je da dobijaju mejlove u kojima se navodi da je iCloud prostor za skladištenje pun, i da će svi njihovi podaci biti obrisani ako ne plate.
Povodom predstojećih vaskršnjih praznika, Ilda Šaulić je za Informer govorila o tome kako provodi praznike, porodičnim običajima, kuhinji, ali i uspomenama iz detinjstva.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar