UPOZORENJE Infrastruktura železnice Srbije: Zabranjeno prelaženje preko brze pruge Beograd-Novi Sad
Podeli vest
Infrastruktura železnice Srbije upozorava građane da je na pruzi za velike brzine Beograd - Novi Sad, na kojoj su u toku dinamička ispitivanja, pešacima i drumskim vozilima zabranjeno prelaženje preko te pruge na nedozvoljenim mestima, na "divljim" prelazima i na nepropisan način
Kako je saopšteno iz tog preduzeća, tokom dinamičkih ispitivanja pruge za velike brzine između Beograda i Novog Sada neovlašćenim licima zabranjen je bilo kakav pristup i kretanje peronima i kolosecima u stanicama i duž čitave pruge.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Tomislav Momirović izjavio je Tanjugu da je počelo testiranje brze pruge od Beograda do Novog Sada i da će ona biti otvorena za putnički saobraćaj u martu
02.01.2022
11:05
Nepoštovanjem tih pravila građani direktno ugrožavaju sopstveni život i celokupnu bezbednost železničkog saobraćaja na brzoj pruzi, poručuju iz Infrastrukture železnice Srbije.
Objašnjavaju da je voz za testiranje brze pruge Beograd - Novi Sad, sastavljen od mernih kola Nemačkih železnica, tokom dinamičkih testiranja u petak, 21. januara dostigao brzinu od 200 kilometara na sat.
Testni voz Nemačkih železnica svakodnevno obavlja veći broj vožnji na prvoj srpskoj brzoj pruzi, tako da je, na primer, juče bilo sprovedeno čak dvanaest vožnji velikim brzinama na različitim deonicama brze pruge.
To znači da iako redovan železnički saobraćaj na brzoj pruzi između Beograda i Novog Sada treba da počne u martu, voz za testiranje se već sada kreće ovom prugom brzinom do 200 km/sat.
Upozoravaju da pri saobraćaju voza za velike brzine, i ako uoče pešaka ili vozilo na pruzi, mašinovođe ne mogu da zaustave voz i posledice su pogubne.
Zbog toga se, ističu iz tog preduzeća, svako neodgovorno i nepropisno prelaženje preko brze pruge, u situaciji kada testni voz saobraća velikim brzinama i do 200 km/sat, može završiti tragično.
Foto: Tanjug/Strahinja Aćimović
U proteklih nedelju dana od kako su počela dinamička testiranja na brzoj pruzi Beograd - Novi Sad, primećeno je da neodgovorni pojedinci prelaze preko te pruge na mestima gde to nije dozvoljeno, čak i tamo gde je duž pruge postavljena zaštitna ograda, ugrožavajući na taj način sopstveni život.
U periodu dinamičkih testiranja brze pruge Beograd - Novi Sad pojačano je prisustvo pripadnika MUP-a i službe obezbeđenja Infrastrukture železnice Srbije i izvođača radova duž čitave te deonice.
Međutim, samo ukoliko građani vode računa o ličnoj bezbednosti, ponašaju se savesno i odgovorno, poštuju propise i prelaze brzu prugu samo na mestima koja su za to predviđena, mogu da se sačuvaju životi i bezbednost svih učesnika u saobraćaju.
Naime, dinamička testiranja na pruzi za velike brzine do 200 km/sat Beograd - Novi Sad počela su 17. januara 2022. godine, a dan kasnije na prvu srpsku brzu prugu stigla je i specijalna merna kola kompanije Nemačkih železnica „Deutsće Bahn Systemtećnik“, koja je angažovana za realizaciju tog posla.
Testiranje brze pruge obavlja se fazno i po deonicama duž cele brze pruge Beograd - Novi Sad, a planirano je da ova faza ispitivanja traje do 4. februara 2022. godine.
Testiranja se obavljaju svakodnevno u vremenskom periodu od 7.00 do 17.00 sati, dakle u vidnom delu dana i u uslovima potpune obustave železničkog saobraćaja na pruzi Beograd - Novi Sad.
Za vreme dinamičkih testiranja na trasi brze pruge Beograd - Novi Sad u funkciji će biti dva putna prelaza, i to u železničkoj stanici Batajnica i u Kamendinu.
Oni će povremeno biti zatvarani u vreme prolaska mernih kola kojima se obavlja dinamičko testiranje brze pruge.
Infrastruktura železnice Srbije apeluje i upozorava sve učesnike u drumskom saobraćaju na ovim putnim prelazima da poštuju saobraćajnu signalizaciju i propise, posebno kada ti putni prelazi budu povremeno zatvarani zbog prolaska mernih kola za dinamičko testiranje brze pruge Beograd - Novi Sad, kako bi se sačuvala bezbednost saobraćaja i zaštitili ljudski životi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Rade R
pre 4 godine
Zar nebi bilo normalno da je takva pruga zaštićena ogradom, kao auto put!
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Tomislav Momirović izjavio je Tanjugu da je počelo testiranje brze pruge od Beograda do Novog Sada i da će ona biti otvorena za putnički saobraćaj u martu
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom Kolegijuma šokantnu istinu o rektoru Beogradskog univerziteta Vladanu Đokiću i njegovim blokaderima.
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo", Igor Ćurčić, ugostiće u utorak od 22 sata čuvare tradicije koji se decenijama bore da stare zanate i rukotvorine otrgnu od zaborava i sačuvaju kao deo kulturne baštine ovog naroda prenošenjem znanja na nove generacije.
Povodom 60 godina od osnivanja preduzeća (osnovano 1.4.1966. kao Gradsko stambeno preduzeće) JP "Gradsko stambeno" Beograd odlučilo je da obraduje sve Beograđane koji žive u stambenim zgradama na teritoriji svih 10 gradskih opština i to značajnim smanjenjem cena usluga haus majstora.
"Putevi Srbije" upozoravaju da se očekuje pojačan intenzitet saobraćaja tokom predstojećih vaskršnjih praznika, ali i to da je sve spremno i organizovano.
Naučnici su otkrili novu vrstu minijaturne torbarske žabe u peruanskom delu Amazona. Ova žaba nosi svoje mlade u prirodnoj torbi na leđima, saopštio je Istraživački institut.
Troje maloletne dece, koja su sinoć povređena u teškoj saobraćajnoj nesreći u Novom Selu kod Broda, trenutno su stabilno i van životne opasnosti, potvrđeno je iz Opšte bolnice “Dr Josip Benčević” u Slavonskom Brodu.
Državni sekretar Ministarstva unutrašnjih poslova Vladan Zagrađanin sastao se danas u Palati Srbija sa generalnim sekretarom Međunarodne organizacije za civilnu odbranu (ICDO), Argujem Kalantarlijem.
Ukrajinska obaveštajna služba zabeležila je tri transfera obaveštajnih podataka između Rusije i Irana u vezi sa objektima na Bliskom istoku, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski i dodao da su o tome obaveštene Sjedinjene Američke Države.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da je tokom ranijih razgovora savetovao predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa da se SAD ne uključuju u sukob između Izraela i Irana, prenosi Belta.
Francuski kontejnerski brod CMA CGM Kribi prošao je kroz Ormuski moreuz, što je verovatno prvi zabeležen prolaz broda ka Zapadnoj Evropi otkako je rat u Iranu gotovo blokirao ovu ključnu plovnu rutu, izveštava Blumberg.
Tokom menopauze dolazi do smanjenja nivoa estrogena i progesterona, što može dovesti do problema poput nesanice, iscrpljenosti i promena raspoloženja, pa svakodnevni život postaje zahtevniji.
Pre nego što su skupi preparati preplavili tržište, negovanje kose oslanjalo se na jednostavne, prirodne sastojke iz kuhinje. Jedna takva kombinacija i danas važi za provereni trik za jaču, sjajniju i gušću kosu.
Hakeri su uvek korak ispred gotovo svega i veoma lako mogu da saznaju sve o vašem životu, a evo nekoliko znakova koji će vam otkriti da li vas neko prati.
Nakon što je Kristijan Golubović, zbog 700 dolara, bivšu verenicu Kristinu Spalević prijavio Odeljenju za visoko tehnološki kriminal, oglasila se voditeljka i sve priznala.
Rijaliti zvezda Kristijan Golubović požalio se na društvenim mrežama kako mu je bivša verenica Kristina Spalević, sa kojom ima dvoje dece, uzela 700 dolara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar