• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

08.03.2022

13:01

Pastor: Srbija treba da zaštiti svoje interese

Vesti

Pastor: Srbija treba da zaštiti svoje interese

Podeli vest

Srbija pokušava da formira mudro i uravnoteženo stanovište o rusko-ukrajinskom sukobu što uopšte nije jednostavno, ali treba da vodi računa o svojim interesima, ocenio je predsednik Saveza vojvođanskih Mađara i Skupštine Vojvodine Ištvan Pastor i poručio da Srbija ne sme da dođe u situaciju da plaća cenu političkih igara velikih država


Pastor je za RTV Panon rekao da važni čionioci međunarodne politike nisu bili zadovoljni prvim stavom Srbije o rusko-ukrajinskoj krizi, pa su izvršili pritisak na rukovodstvo države da ga promeni, što je, kaže, učinjeno prihvatanjem Rezolucije u Ujedinjenim nacijama.

Ocenio je i da dolazak nemačke ministarke spoljnih poslova u Srbiju može da znači i nove pritiske.

"Smatram da je veoma važno, i za nas bi bilo dobro da Srbija osim što je uvažila i usvojila osnovne principe pravde i prihvatila međunarodne obaveze u pogledu teritorijalnog integriteta Ukrajine, da u ovim pitanjima pre svega vodi računa o svojim interesima. To će nas sačuvati. Smatram da ne možemo biti u situaciji, ne možemo kao država da dođemo u situaciju da u igri velikih sila, pored ostalih i mi plaćamo cenu", rekao je Pastor.


Pastor je naveo da je svoj stav izneo predsedniku Srbije, ali da je potpuno svestan da je veoma teška situacija kada se vode razgovori sa nekim ko uslovljava i traži da se stvari odvijaju na određeni način, inače neće biti ulaganja i investicija.

„To je oštra borba i u toj oštroj borbi smatram da je važno zbog ovdašnjih građana, da vodimo računa o našim interesima" rekao je Pastor.

Pastor je naglasio da građani Srbije mogu da budu mirni što se tiče snabdevanja energentima, te da će njihova cena do kraja ove grejne sezone ostati nepromenjena.

Govoreći o mogućem uticaju ratnih prilika na političku kampanju i predstojeće izbore i u Srbiji i u Mađarskoj, Pastor je ocenio da u ovakvim trenucima građani postaju racionalniji.

„Ovo nisu vremena za eksperimentisanje, da vidimo kako će se snaći u akciji neko koga još nismo videli u akciji. U ovakvim trenucima važna je sposobnost vođstva, donošenja odluka, podnošenja tereta. Verujem da će oni koji su sada na vlasti, koji usmeravaju obe zemlje, izaći kao pobednici", rekao je Pastor.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set