Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je odgovarajući na pitanje Newsmax Adria da je srećan što će i oni moći da se provozaju novim brzim vozom i da uživaju blagodeti dobrog rukovodstva
- Zahvaljujem se poštovani gospodine Živko sa N1... Nije N1, nego ova druga, Željko sa Nova S... Newsmax Adria, je l to to ili sam ja to nešto pobrkao? Nisam mnogo pobrkao, isto mu dođe, iste gazde. Dakle, svo poštovanje vama i hvala vam na tim divnim pitanjima.
- Što se tiče rokova, moja želja je bila da to bude brzo završeno. Naravno, mi nismo bili u stanju da izvršimo eksproprijaciju na vreme i milion drugih stvari, ali sam ponosan na činjenicu što ćete vi sa N1, Nova S, Adria i kako god da se zovete moći da uđete konačno u brzi voz jer oni koje danas podržavate, dok su oni bili na vlasti, niste mogli da uđete ni u jedan voz, a da ne snosite posledice teških fizičkih povreda i da ne putujete od Novog Sada do Beograda 2,5 sata sa onim stajanjem u Inđija pustari, Čortanovcima...
- Mnogo sam srećan što se veliki deo stvari promenio i što ćete moći da uživate blagodeti dobrog rukovodstva, al rekao bih i dobrog izbora građana Srbije, čestitam na tom izboru. Ja verujem da će u subotu to biti završeno, a pomereno je od 15. na 19. zato što sam želeo da prisustvuje mađarsko rukovodstvo zajedno sa nama i to jedini razlog za tri ili četiri dana pomeranja.
Vučić je napomenuo da pruga nije mogla brže da se otvori zbog složenog testiranja pošto je rađena u dve deonice, kao i da je pruga za brzinu od 200 km/h morala da prođe posebne testove, analize šine i vozova...
- Mnogo sam srećan što smo to uradili, jer to pokazuje razliku između moderne i uspesne Srbije i Srbije za koju se zalažu oni koje podržavaju pojedini mediji u zemlji.
Đilasovski, takozvani "nezavisni", mediji nastavljaju sa bolesnom kampanjom protiv Srbije, pa im sada, osim što im smetaju nove bolnice, auto-putevi, fabrike i spomenik Stefanu Nemanji, smeta i brza pruga i vozovi
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
UVEK ISTA PRICA.NOVINAR RADI SVOJ POSAO I POSTAVLJA MU PITANJE,A ON ODGOVARA TIME "IZ KOJE STE VI TV-E"I ONDA STO KAZU NASI "OKO NISA KISA".UMESTO DA ODGOVORI NOVINARU I AKO MU PITANJE NIJE PO VOLJI,ON ISPITUJE I OMALOVAZAVA NOVINARA JER NIJE IZ PINK-A I NJIMA SLICNOJ TV.SRAMOTA I NEKULTURNO OD JEDNOG PREDSEDNIKA JEDNE ZEMLJE.
Prosto ne mogu da verujem da jednom novinaru je problem što brza pruga Beograd-Novi Sad nije otvorena 15. marta, kako je bilo najavljeno, nego što će se otvoriti četiri dana kasnije.
Đilasovski, takozvani "nezavisni", mediji nastavljaju sa bolesnom kampanjom protiv Srbije, pa im sada, osim što im smetaju nove bolnice, auto-putevi, fabrike i spomenik Stefanu Nemanji, smeta i brza pruga i vozovi
Na sedam fakulteta Beogradskog univerziteta skaču cene školarina. Poskupljenje su najavili Fakultet organizacionih nauka, Mašinski fakultet, Ekonomski, Pravni, Filološki, Tehnički fakultet u Boru i Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Кompanija NIS nastavila je sa značajnim ulaganjima u oblast istraživanja i proizvodnje nafte i gasa, te je u prvom kvartalu 2026. godine u ovaj segment biznisa investirano 4,9 milijardi dinara, odnosno 78 odsto ukupnih ulaganja NIS-a u navedenom periodu.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski, koja predvodi delegaciju Vlade Republike Srbije u Taškentu na Međunarodnom forumu o migracijama, sastala se danas sa direktorom Agencije za migracije Republike Uzbekistan Bekzodom Musajevim, sa kojim je potpisala Zajedničku deklaraciju o namerama.
Mnogi vernici se pitaju da li mogu da uđu u crkvu kada na sebi imaju bermude i papuče. Veroučitelj Aleksandar Đurđević kaže da Bog ne gleda garderobu, već srce čovekovo.
U sarajevskoj Opštini Centar, na putu raskrsnice ulica Terezija-Vrbanja, juče se oko 18.25 časova, dogodila saobraćajna nesreća u kojoj je jedna osoba povređena.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas na Bulevaru oslobođenja, u smeru ka Banjici, u blizini Trošarine, kada je automobil marke "ford" udario stariju ženu na pešačkom prelazu.
Policija je presretačem jutros, oko 2 časa, na teritoriji opštine Novi Beograd, zaustavila V. T. (20) koji se upravljajući vozilom marke "folksvagen golf" kretao brzinom od 182 kilometra na čas, na delu puta gde je ograničenje brzine 80 kilometara na čas.
Ruska vojska preuzela je kontrolu nad Volohovkom u Harkovskoj oblasti, nakon što su jurišne jedinice 126. motostreljačkog puka grupe „Sever“ potisnule poslednje ukrajinske snage iz ovog naselja, tvrde ruski izvori.
Glavne globalne pretnje biće razmotrene tokom posete ruskog predsednika Vladimira Putina Kini, izjavio je medijima zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Andrej Rudenko.
Estonija je prvi put oborila ukrajinski dron koji se, prema navodima lokalnih medija, kretao u pravcu Rusije, dok stručne službe sada pregledaju mesto na koje su pali ostaci letelice.
Ruska vojska zaustavila je kontraudar Oružanih snaga Ukrajine (OSU) i ponovo krenula napred na aleksandrogradskom pravcu u Dnjepropetrovskoj oblasti, dok se najteže borbe vode kod Novogrigorjevke, Verbovog, Stepovog i duž zapadne obale reke Jančur.
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
Za ljude koji žele psa koji i u odraslom dobu ostaje mali i ne zauzima mnogo prostora, pojedine rase predstavljaju idealan izbor za takav način života.
Rak pankreasa spada među najopasnije bolesti sistema za varenje, a problem je što se simptomi često razvijaju postepeno i lako mogu da se pomešaju sa svakodnevnim stomačnim tegobama.
Amira Evans (26) otvoreno je govorila o tome kako je godinama trpela zadirkivanje zbog svoje visine. Iako je vanprosečno visoka, kaže da danas namerno bira muškarce koji su niži od nje.
Među decom poznatih ima onih koji su odlučili da ne žive od slave svojih roditelja - Veljko, Mirko, Milica, Nikolina, Igor i Aleksandra su jedni od tih.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar