PARLAMENTARNI IZBORI - SNS VODI SA 42,92%, UJEDINJENI ZA POBEDU SRBIJE NA 13,6! RIK obradio 95,75 odsto biračkih mesta!
Podeli vest
Na osnovu 95,75 odsto obrađenih biračkih mesta koje je obradila Republička izborna komisija (RIK), trenutno najviše glasova na parlamentarnim izborima ima koalicija okupljena oko SNS "Zajedno možemo sve", sa 42,92 odsto, što je oko 120 poslaničkih mesta
Prema preliminarnim rezultatima Cesida i Ipsosa na osnovu od 77,1 odsto obrađenog uzorka, najviše glasova na parlamentarnim izborima osvojila je lista Aleksandar Vučić - Zajedno možemo sve - 43,1 odsto, a sledi Koalicija oko Marinike Tepić - Ujedinjeni za pobedu Srbije - 13,2 odsto i Ivica Dačić - premijer Srbije - 11,4 odsto
04.04.2022
07:23
SNS "Zajedno možemo sve" - 42,92%, 120 poslaničko mesto
"Ujedinjeni za pobedu Srbije" - 13,6%, 38 poslaničkih mesta,
"Ivica Dačić - Premijer" - 11,51%, 32 poslanička mesta,
Koalicija "Nada za Srbiju" - 5,4%, 15 poslaničkih mesta,
Dveri-POKS - 3,84%, 10 poslaničkih mesta,
Zavetnici - 3,75%, 10 poslaničkih mesta,
Moramo - 4,62%,12 poslaničkih mesta
Suverenisti - 2,27%, 0 poslaničkih mesta
Koalicija "Ajmo ljudi" - 1,67%, 0 poslaničkih mesta
Otete bebe Ana Pejić - 0,82%, 0 poslaničkih mesta
Srpska radikalna stranka - 2,17%, 0 poslaničkih mesta.
Kada je reč o manjinama:
Savez vojvođanskih Mađara - 1,6%, 6 poslaničkih mesta,
Muftijin amanet - 0,89%, 3 poslanička mesta,
Zajedno za Vojvodnu - 0,64%, 2 poslanička mesta,
SDA Sandžaka - 0,54%, 2 poslanička mesta,
Alternativa za promene - 0,09% - ostala je bez mesta u Skupštini,
Koalicija Albanaca - 0,26% - jedno poslaničko mesto,
Romska partija - 0,17%,
Ruski manjinski savez - 0,25%, i te dve manjine su ostale bez poslaničkih mesta.
Prema podacima RIK-a, izlaznost je 58,61% na parlamentarnim izborima.
Foto: printscreen
Republička izborna komisija objavljuje rezultate izbora u realnom vremenu na osnovu prispelih podataka sa biračkih mesta na svojoj veb-prezentaciji na sajtu RIK-a.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
firke
pre 4 godine
Pobedili smo, ali je strasno to sto je naizbore izaslo tek nesto malo vise od 50% biraca u Srbiji....
Danas su u Mađarskoj održani parlamentarni izbori. Opoziciona stranka Tisa osvojila je ubedljivu većinu, dok stranka Fides premijera Viktora Orbana prelazi u opoziciju. Sve najnovije vesti i izborne rezultate pratite na Informer.rs.
Prema preliminarnim rezultatima Cesida i Ipsosa na osnovu od 77,1 odsto obrađenog uzorka, najviše glasova na parlamentarnim izborima osvojila je lista Aleksandar Vučić - Zajedno možemo sve - 43,1 odsto, a sledi Koalicija oko Marinike Tepić - Ujedinjeni za pobedu Srbije - 13,2 odsto i Ivica Dačić - premijer Srbije - 11,4 odsto
Glavne blokaderske siledžije iz Užica su opozicioni odbornici Radovan Novaković i Vlade Ristanović, čije je skandalozne i sramne nastupe za govornicom u gradskoj skupštini teško opisati rečima, a koji ne prezaju od toga da prete svima redom, pa i novinarima koji im nisu po volji.
Ekskluzivni intervju koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" (The Rest is Politics) objavljen je na platformi Epla.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić održao je obećanje dato malom Andriji Kneževiću iz Bajine Bašte, koji je imao priliku da prisustvuje večitom derbiju i uživo prati svoj omiljeni klub.
Potraga za Anđelom Mihajlović (37), koja je u četvrtak doputovala iz Beča još uvek je u toku, a sada je u njenom automobilu pronađena i sumnjiva poruka, kao i patike koje su bile van vozila.
Miloš Bojić iz Ribara kod Šapca putuje biciklom na humanitarno hodočašće do Ostroga da bi pomogao porodici trogodišnjeg Balše Beloice iz Kraljeva da prikupi novac za njegovo lečenje.
Mladić (24) koji je bio za volanom automobila "golf" u koji se danas oko 13 sati na auto-putu Ruma-Šabac, kod skretanja za Hrtkovce, zakucao "ford", preminuo je u Opštoj bolnici u Sremskoj Mitrovici!
Samo nekoliko minuta pre nego što je došlo do jezivog sudara u kojem je poginulo tri osobe, a jedna teško povređena, na auto-putu Šabac - Ruma kod petlje u Hrtkovcima, na jednoj Vajber grupi stigla je poruka upozorenja.
Stravična saobraćajna nesreća dogodila se danas na auto-putu Šabac-Ruma kod petlje u Hrtkovcima, gde su se direktno sudarila dva vozila, a prema prvim informacijama sumnja se da je vozač "forda" ušao u kontra smer i tom prilikom se zakucao u drugo vozilo u kojem je bila porodica.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas oko 13.30 sati na auto-putu Šabac Ruma, kada je, kako se sumnja, vozač automobila marke "ford" vozio u kontra smeru brzinom od čak 130 na sat.
Blokade Ormuskog moreuza predstavljaju rizik za izbijanje globalne prehrambene krize, izjavio je danas generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš.
Razgovor predsednika Rusije Vladimira Putina i šefa iranske diplomatije Abasa Aragčija bio je plodonosan, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
Stručnjaci upozoravaju da nepravilna upotreba sredstava za buve i krpelje, kao i korišćenje neproverenih proizvoda, može dovesti do ozbiljnih posledica po zdravlje životinja, uključujući i trovanje.
Dolaskom proleća mnogi žele da njihova terasa izgleda raskošno i puno cveća, ali petunije često umeju da razočaraju jer brzo izgube snagu i prestanu da cvetaju.
Sa pripremama za krunski događaj roštiljanje najbolje je početi dan ranije. Nabavite meso, ribu i povrće, marinirajte ih po izboru, a sutradan poranite, da ugrabite neko fino mesto za vatricu.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica, danas, 27. aprila, organizuje promociju prvog dela albuma "Descarada", a njen menadžer otkrio je nepoznate detalje o njoj.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar