HOĆE DA BUDE VEĆI ĐILAS OD ĐILASA! Vuk Jeremić tvrdi da je njegova stranka najjača u opoziciji i da je trebalo da idu sami na izbore!
Podeli vest
Predsednik Narodne stranke Vuk Jeremić izjavio je danas da je predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas pomogao predsedniku Srpske napredne stranke Aleksandru Vučiću, tako što je posle izbora održanih 3. aprila "razbio jedinstvo opozicije" i time otklonio svaku opasnost od eventualnog prelaska cenzusa liste Borisa Tadića "Ajmo ljudi" na ponovljenim izborima u Beogradu
- Vučić je Đilasu pomogao tako što mu je pozivom na 'kanabe' omogućio da se, uprkos izbornom fijasku, od strane jednog dela medija i javnosti i dalje tretira kao lider opozicije - rekao je Jeremić u intervjuu za list "Nova".
Dragan Đilas je posle izbora mogao ili u penziju ili kod Vučića. Odlučio je da ode kod Vučića i stavio mu se na raspolaganje, optužio Vuk Jeremić
22.04.2022
07:00
Kako je saopšteno iz Narodne stranke, Jeremić je naveo da su Vučić i Đilas jedan drugom "nedvosmisleno pružili podršku u prevazilaženju izbornog mamurluka, obojica nezadovoljni postignutim rezultatima".
- Kakav legitimitet imaju Vučić i Đilas da se van institucija dogovaraju o budućnosti Beograda - ponavljanju izbora, na primer - osim na osnovu činjenice da njihove dve stranke zajedno imaju većinu odborničkih mandata u skupštini grada? Kada objedinite snage da biste nešto postigli, ili doneli neku odluku, to se u politici zove koalicija. Da li će ona ostati tehnička ili će biti podignuta na viši nivo, pokazaće vreme - rekao je Jeremić.
Upitan o Đilasovoj izjavi da bi bilo poštenije da je Narodna stranka rekla sve što ju je tištilo kada je pravljena koalicija i da na izbore nije izašla u toj koaliciji, Jeremić je odgovorio da se tada nije moglo pretpostaviti da će Đilas nastupiti "toliko autokratski".
- Predsednički kandidat je brutalno nametnut u januaru, a vođenje kampanje, pogotovo u finišu, u potpunosti preuzeo SSP. Đilas je, na primer, samostalno odlučio da snimi svoje reklame za televiziju, kao i da on bude taj koji predstavlja koaliciju na RTS-u, suprotno dogovoru da Marinika Tepić i Miroslav Aleksić budu vodeća lica kampanje - rekao je Jeremić.
Ocenio je da su takvi potezi Đilasa republičku listu na kraju koštali najmanje nekoliko procenata.
Jeremić je naveo da je samostalni odlazak Đilasa kod Vučića, uprkos otvorenom protivljenju ogromne većine partnera iz opozicije, i to pre nego što su glasovi u Beogradu prebrojani, bila kap koja je prelila čašu.
- Takva privatizacija procesa odlučivanja, preziranje demokratije i zaobilaženje institucija, nisu bitno različiti od politike koju personifikuje Aleksandar Vučić - rekao je Jeremić.
Na pitanje da li bi Narodna stranka u samostalnom nastupu na izborima mogla da osvoji 12 mandata, koliko će imati u republičkom parlamentu posle izbora održanih 3. aprila, Jeremić je odgovorio da "naravno hoće" i dodao da je Narodna stranka dala mnogo više nego što je dobila u koaliciji Ujedinjeni za pobedu Srbije.
- Imamo najrazvijeniju terensku infrastrukturu i najviše prepoznatljivih lica od svih opozicionih stranka. Uz to, pokazali smo zrelost i spremnost da radi ostvarenja zajedničkih viših ciljeva podnesemo žrtvu. I što je najvažnije, za razliku od većine drugih u srpskoj politici, pokazali smo da držimo reč - rekao je Jeremić.
Jeremić je na konstataciju da istraživači javnog mnenja Narodnoj stranci ne daju velike šanse da pređe cenzus u samostalnom nastupu na izborima u Beogradu uzvratio pitanjem "da li se misli na lažirana istraživanja koje je više od godinu dana sistematski plasirao Đilas, sa ciljem da SSP u javnosti nametne kao dominantnu opozicionu stranku".
- Ta istraživanja su predviđala će naša koalicija na republici ići na preko 25 odsto, a da je drugi krug predsedničkih izbora nadohvat ruke. Narodna stranka se izmerila na lokalnim izborima u Negotinu, gde smo potpuno sami uzeli 13 odsto. Na mestima gde smo ovaj put nastupili sa lokalnim partnerima, odvojeno od SSP, takođe smo završili sa više glasova od njih – u Boru 17,5 odsto a u Bajinoj Bašti 19 odsto. Više verujem ostvarenim rezultatima nego istraživanjima - zaključio je Jeremić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Cika Sale
pre 4 godine
E kad vidim ove barabe i lopove Djilasa i jeremica da jos pokusavaju da se dokopaju vlasti smuci mise umesto da budu na robiji oni jos pokusavaju da ponovo pokradu jadnu Srbiju i niko nemoze da im stane na put .
Pa kad ih covek vidi na clici odmah vidi da su lopuze oni bi celu Srbiju da opljackaju malo su je unakazili nemaju stida ni ljudskosti da se jednom otkace i da nesto posteno rade bar one ukradene milijone da ivestiraju u tu Srbiju koju su pokrali.
Kina ne može da računa na automatsku geopolitičku dobit od američkih kriza, jer se pokazuje da problemi Vašingtona istovremeno otvaraju nove rizike i za Peking.
Ustaški režim u Zagrebu i njihovi mediji toliko su besni jer Evropska komisija nije blokirala 1,5 milijardi evra koji su namenjeni našoj državi da su optužili predsednika Srbije Aleksandra Vučića da je podelio Evropsku uniju!
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima i iznad većeg dela zemlje suvo. Najniža temperatura biće od 3 do 14 stepeni, a najviša dnevna od 26 do 30 stepeni.
Osmogodišnji Andrija Knežević iz Bajine Bašte uključio se večeras uživo u program Informer televizije, na kojoj je gost bio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Suđenje takozvanoj vračarskoj grupi nastavljeno je juče u Specijalnom sudu u Beogadu prikazivanjem poruka koje su pripadnici grupe navodno razmenjivali, a u njima je spominjan i bivši kriminalac, a sadašnji rijaliti učesnik Kristijan Golubović, a spominjao ga je navodni vođa grupe Nikola Vušović zvani Džoni sa Vračara.
Porodica Luke Bogićevića (21) iz Šapca, koji je nestao 19. marta ove godine u Novom Sadu, podelila je na društvenim mrežama tužnu vest o tragičnom kraju potrage.
Raketna opasnost prvi put je proglašena u Hanti-Mansijskom autonomnom okrugu – Jugri, jednom od ključnih naftnih regiona Rusije, udaljenom oko 2.000 kilometara od granice sa Ukrajinom.
Predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin pohvalio je pripadnike Snaga za specijalne operacije tokom sastanka sa generalnim direktorom Kamaza Sergejem Kogoginom u Kremlju, gde se razgovaralo o razvoju vojne opreme te kompanije.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na programu Informer TV ponovo je u fokus javnosti vratilo jedno od ključnih poglavlja ruske istorije - pripajanje Krima Rusiji 1783. godine.
Kombinacija mekane kore sa orasima, bogatog krema od žumanaca, keksa i maslaca, kao i vazdušastog šnea sa karamelom na vrhu, čini "bomba" tortu pravim užitkom kojem se teško odoleva.
Granica između zdravog seksualnog odnosa i problema ne zavisi od toga koliko je nešto intenzivno, već od toga da li postoji saglasnost, kontrola i poštovanje između partnera.
Spektakularna Met Gala, koja se već decenijama održava u Njujorku, još jednom je pokazala kako visoka moda izgleda kada "siđe" sa modnih pista i pretvori se u pravu scensku predstavu na crvenom tepihu.
Snimak Kajli Džener kako na trenutak gubi ravnotežu dok se penje stepenicama Met Gale 2026 brzo je postao viralan, ali je ona i u toj situaciji zadržala prepoznatljivu smirenost i eleganciju.
Legendarna pevačica Zorica Brunclik otkrila je da je čitava estrada bila uz nju dok je bila lošeg zdravstvenog stanja i istakla je koliko im je zahvalna.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica nedavno je raskinula sa dečkom Nemanjom, a sada je Zorana Mićanović otkrila da su njih dvoje ove godine planirali svadbu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar