• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Kurir.rs

06.05.2022

08:23

DANAS EKSHUMACIJA MUFTIJE ZUKORLIĆA! Gradom se šire razne spekulacije, oglasio se i Usame!

Tanjug/Miloš Milivojević

Vesti

DANAS EKSHUMACIJA MUFTIJE ZUKORLIĆA! Gradom se šire razne spekulacije, oglasio se i Usame!

Podeli vest

Ekshumacija tela bivšeg predsednika Stranke pravde i pomirenja muftije Muamera Zukorlića obaviće se danas

Viši sud iz Novog Pazara je odobrio međunarodnu eksertizu u kojoj će učestvovati stručnjaci iz Beograda, Sarajeva i Hamburga. Proces će nadgledati i Državno tužilaštvo Bosne i Hercegovine, a više na ovu temu, iz Novog Pazara, istraživao je naš kolega Emir Ličina.

Njegov sagovornik, koji je govorio za televiziju Kurir bio je Teo Taraniš, politikolog.

- Od trenutka njegove smrti, pa sve do danas, zajednica je uznemirena i različite vrste spekulacija se šire gradom, posebno u vezi sa ovom najavom - kaže politikolog Teo Taraniš.

Taraniš otkriva da se spekuliše dosta toga.

Foto: Printscreen KUrir TV

Teo Taraniš

- Mi od trenutka kada je Usame Zukorlić izašao sa sumnjom da je muftija Zukorlić možda otrovan mi smo svedočili kao građani ovog grada. Sve informacije su dolazile od muftijine porodice, jedne ili druge. To su bile informacije koje su dodatno podgrejavale pažnju. I izazivale sumnju - kaže politikolog Teo Taraniš.

Politikolog Taraniš ističe da je preovladavajuće reakcija iščekivanje rezultata obdukcije.

- Ono što možemo danas da kažemo i što je preovladavajuća reakcija javnosti u gradu, u Srbiji i na Balkanu , je iščekivanje rezulatata obdukcije. To je potrebno da se vidi šta će biti posledice. Šta će biti ako se stvarno ispostavi da je on nije umro prirodnom smrću. Ako se ispostavi da je umro prirodnom smrću krenuće pritisak na porodicu, zašto su ušli u ceo taj proces.

Takođe, oglasio se i muftijin najstariji sin usame Zukorlić.

Usame je na Instagramu napisao:

- Obaveštavam javnost da je Viši sud u Novom Pazaru doneo odluku da se izvrši ekshumacija i obdukcija tela rahmetli akademika muftije Muamera Zukorlića u petak, 6. Maja 2022. godine. Viši sud je odobrio međunarodnu ekspertizu sastavljenu od obducenata sudskih medicina iz Beograda (Srbija), Sarajeva (Bosna i Hercegovina) i Hamburga (Nemačka). Proces će nadgledati i Državno tužilaštvo Bosne i Hercegovine. Neka nam Uzvišeni Allah olakša cijeli proces i da istina izađe na videlo.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set