Pojedini domaći mediji i analitičari danima unazad podsmevaju se predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću zbog njegove procene da svetu preti velika glad, kao posledica sukoba u Ukrajini, iako svakom ko je iole ozbiljan i odgovoran odavno nije do šale. Dokaz da je predsednik Vučić i ovog puta u pravu je i naslovna strana poznatog svetskog časopisa “The Economist”
U pomenutom listu na naslovnici piše “Dolazeća prehrambena katastrofa”, čime se potvrđuju najave Aleksandra Vučića da ceo svet očekuju teška vremena i da je s razlogom Srbiju pripremao na ovakav scenario.
Foto: printscreen
Određeni, kako sami sebe vole da predstave, “moćni tajkunski mediji” na ovaj način su doživeli još jedan poraz, kada su pre dva dana pisali u vestima kako Vučić “treba da se sabere” kada priča o teškim vremenima koji predstoje u svetu.
O ovoj temi predsednik Vučić priča već nedeljama, a domaći licemeri trudili su se da ga na svakom ćošku ismeju. Da li će se sada uzeti u pamet, kada iste reči stužu sa njima primamljivije adrese, i da li će konačno shvatiti da se Vučić nikad ne šali kad priča o ozbiljnim temama.
Ostaje nam da, sada posle svetskih vesti o temama na koje je Vučić upozoravao ranije od drugih, vidimo da li će se pojedini mediji “sabrati” kako sami vole da kažu i priznaju da je Aleksandar Vučić bio u pravu.
Pojedini domaći mediji i analitičari danima su ismevali predsednika Srbije Aleksandra Vučića zbog njegove pravilne i ozbiljne procene da, zbog krize izazvane ratom u Ukrajini, svetu preti velika glad. Ali šta ćemo sad kad i Ujedinjene nacije ponavljaju Vučićevu rečenicu da svetu preti velika glad?
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pojedini domaći mediji i analitičari danima su ismevali predsednika Srbije Aleksandra Vučića zbog njegove pravilne i ozbiljne procene da, zbog krize izazvane ratom u Ukrajini, svetu preti velika glad. Ali šta ćemo sad kad i Ujedinjene nacije ponavljaju Vučićevu rečenicu da svetu preti velika glad?
Razlog zašto su blokaderi napravili brutalnu čistku na svojoj izbornoj listi i vetirali blokaderskog glumca Dragana Gagija Jovanovića konačno je izašao na videlo. Redakcija Informera došla je do ekskluzivnih fotografija koje razotkrivaju sve licemerje i dvojne aršine ove opozicione grupe.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević, ekskluzivno je otkrio šta se dešava kada neko sa blokaderske liste bude "vetiran", odnosno izbačen sa liste.
Potpuno pomračenje Sunca očekuje se 12. avgusta i biće vidjivo iz pojedinih delova Evrope, dok će građani Srbije moći da posmatraju delimično pomračenje. Potpuno pomračenje Sunca iz Srbije bilo je vidljivo 1999. godine.
Bivša ministarka energetike prof. dr. Zorana Mihajlović ocenila je da je Srbija, kada je reč o NIS-u, "na samom kraju" i da bi do kraja avgusta kompanija mogla da dobije novog vlasnika, dok bi u slučaju neuspeha pregovora postojali i planovi B i C.
Požar u Deliblatskoj peščari ne jenjava, a meštanka Dubovca poslala je dramatičan snimak i opisala stravične scene s reke gde pepeo padne po Dunavu i travi.
Na Savi kod Šapca sutra se održava tradicionalni "Međunarodni plivački maraton" koji je duže od pola veka jedna od najznačajnijih sportskih manifestacija u ovom gradu.
Oko 16 časova na Dunavu, u blizini popularnog izletišta Bela stena, došlo je do teške nesreće kada je za sada neidentifikovani muškarac skočio iz čamca u reku i nije isplivao.
Pripadnici saobraćajne policije u Prijepolju i ovog vikenda uz pomoć dronova kontrolišu saobraćaj na magistralnom putu od Borove glave ka crnogorskoj granici.
Trenutne okolnosti su najbolja prilika za postizanje sporazuma s drugom stranom i rešavanje otvorenih pitanja kroz pregovore, izjavio je danas predsednik Irana Masud Pezeškijan dodajući da Teheran neće prihvatiti zahteve druge strane ukoliko ne bude napretka u pregovorima.
Vlada Grenlanda saopštila je danas da nije odobrila dopremanje opreme za istražno bušenje nafte na istočnoj obali ostrva, nakon što je američka naftna kompanija "Grenland Enerdži"povezana sa, kako navodi britanski list "Gardijan", američkim predsednikom Donaldom Trampom poslednjih dana dopremila opremu na obalu.
Dron koji je pao u Bogarskoj najverovatnije pripada ukrajinskoj vojsci, prenose lokalni mediji. Radi se verovatno o dronu-mamcu "maja", prenose bugarski mediji pozivajući se na ministarstvo odbrane.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen pozdravila je usvajanje zakona o novim sankcijama protiv Rusije u Senatu Sjedinjenih Država i pozvala na dodatno ograničavanje prihoda Moskve.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Vlasnici zlatare u indijskom gradu Tumkuru, u saveznoj državi Karnataka, na jugu zemlje, pronašli su nestali zlatni nakit vredan oko 10.000 evra pošto su snimci sa nadzornih kamera pokazali da je za njegov nestanak odgovoran miš, javljaju indijski mediji.
Ako vam je neprijatno da šetate samo u kupaćem kostimu i na bazenu i na moru, obucite maramu. Od jedne veće možete da napravite nekoliko haljina - bez leđa, s jednim otkrivenim ramenom, ali i suknje, mini, midi ili maksi.
Vlasnik Pink televizije Željko Mitrović oglasio se na Instagramu i otkrio još jedno ime koje će se naći u rijalitiju „Elita 10“. Kako je potvrdio, učešće je obezbedio i Zmaj od Šipova.
Gostovanje Asmina Durdžića u sinoćnoj emisiji "Narod pita" poprimili je drugi tok nakon što se u program uživo javila žena koja je tvrdila da joj je Asmin slao gole slike.
Kantautorka Emina Jahović danas se javno obratila svom sinu Jamanu uputivši mu puno emotivnih reči, a povod je njegovo punoletstvo na koje ponosna mama nije ostala imuna.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.