"RAZOČARAO SI ME"! Rama se direktno obratio Vučiću na konferenciji! U trenutku zavladao muk, pa smeh u Briselu!
Podeli vest
Na konferenciji za štampu u Briselu dogodila se komična scena u kojoj je predsednik Albanije Edi Rama, u šali, poručio predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću "razočarao si me"
Rama i Vučić odgovarali su na pitanja novinara o ratu u Ukrajini.
Albanski premijer Edi Rama rekao je da je u Briselu bio istorijski dan, ali u negativnom smislu, ali da nije iznenađen, jer nije ni očekivao da će na sastanku EU-Zapadni Balkan njegova zemlja nešto dobiti
23.06.2022
16:04
Pred kraj konferencije, dok je Vučić odgovarao na pitanje, francuski novinar najavio je da neće moći da sasluša odgovor na pitanje koje je sam postavio, pošto ima uključenje.
Tada je Rama je u šali Vučiću kazao:
- Razočarao si me. Nikada ne bi odgovorio nekom srpskom novinaru koji napušta salu dok se odgovara, a odgovorio si francuskom - poručio je Rama.
Foto: printscreen
Aleksandar Vučić
Rat u Ukrajini je pokazao da moramo biti bliži i prihvatimo sve koji žele u naš zagrljaj, poručio je premijer Albanije Edi Rama.
Odgovarajući na pitanje francuskog novinara da li je rat u Ukrajini učinio komplikovanijom situaciju na Zapadnom Balkanu, jer nacionalizam raste, Rama je odgovorio da u Albaniji, naprotiv taj rat je doneo više energije i uverenje da je ono što već rade ispravno.
- Učinilo nas je uverenijim da je ono što sam govorio ranije o teoretskoj pretnji sada realnost. Nadam se da će to i oni sa kojima smo se danas sastali uvideti- rekao je Rama.
On je kazao da sada treba prihvatiti sve koji žele da budu zajedno.
Foto: printscreen
Edi Rama
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ukazao je da je Srbiji taj rat doneo mnogo problema, ali da će učiniti sve da se oni reše i da se tek po završetku rata mogu sagledati njegove posledice.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Palati Srbije u Beogradu počela je dvodnevna Ambasadorska konferencija koju je organizovalo Ministarstvo spoljnih poslova, a na otvaranju se obraća predsednik Republike Aleksandar Vučić.
Albanski premijer Edi Rama rekao je da je u Briselu bio istorijski dan, ali u negativnom smislu, ali da nije iznenađen, jer nije ni očekivao da će na sastanku EU-Zapadni Balkan njegova zemlja nešto dobiti
Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko pozvao je stanovnike da napuste grad ako imaju tu mogućnost, zbog teške energetske krize, masovnih prekida grejanja i sve većeg opterećenja infrastrukture usled ekstremno niskih temperatura koje su zahvatile ukrajinsku prestonicu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
Učesnica Sanja Kalinović često je na meti svojih saboraca koji je gotovo svakodnevo izbegavaju, što je zapalo za oko kako gledaocima, tako i prodršci ostalih takmičara.
Tokom gostovanja u Specijalnoj emisiji o Exatlonu prijateljica Sanje Kalinović šokirala je sve prisutne, uključujući i devojku Nemanje Radovanovića, izjavom da će se Sanja možda zaljubiti u Nemanju!
Sada već bivša učesnica Exatlona Srbija Amela Melegi u specijalnoj emisiji na televiziji Informer priznala je da je za nju Boško Marinković idealan muškarac.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Telo Živka Bakića, nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde, pronađeno je juče u šumi kod Ripnja, a obdukcioni nalazi su pokazali da je upucan u telo, pa "overen" u glavu sa dva hitaca.
Na Odeljenju ortopedije bolnice u sistemu tzv. Kosova, u južnom delu Kosovske Mitrovice, juče se dogodio incident u kojem su napadnuti jedna medicinska sestra i dva radnika fizičkog obezbeđenja tokom obavljanja svojih radnih dužnosti.
Policija i tužilaštvo i dalje proveravaju ko je 13. avgusta prošle godine brutalno pretukao M.T., staricu u osmoj deceniji života, u pljevaljskom selu Bobovo.
Preksinoć vozilom Hitne pomoći u teškom stanju je primljena 65-godišnja žena nakon što ju je njen 33-godišnji sin brutalno napao u porodičnoj kući na području Svetog Ivana Zeline u Hrvatskoj.
Hitan sastanak ambasadora Evropske unije zakazan je za danas u Briselu, nakon što je predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp u subotu najavio da će uvesti carine na robu iz osam evropskih zemalja u vezi sa situacijom oko Grenlanda, javio je Rojters pozivajući se na diplomate EU.
Lideri Evropske unije upozorili su sinoć da bi uvećane carine protiv osam evropskih zemalja koje je, zbog njihovog protivljenja zauzimanju Grenlanda, najavio predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp.
Završeci kultnih serija često su trenutak istine, ne samo za likove, već i za autore. Dok su neki krajevi doneli katarzu i smisleno zaokružili priču, drugi su izazvali bes publike.
Jugoslovenska glumica Edita Majić napustila je blistavu glumačku karijeru kako bi se zamonašila, a potom potpuno povukla iz sveta i postala pustinjakinja, živeći u samoći na nepoznatoj lokaciji.
Dugotrajno odsustvo intimnosti dovodi do određenog obrasca ponašanja kod žena koje je otkrivaju, a stručnjaci su otkrili na koje simptome da obratite pažnju.
Kejt Midlton počastila je danas ljubitelje mode još jednim sjajnim modnim izdanjem, u znaku crvene boje. Ugostila je u Vindzoru englesku žensku ragbi reprezentaciju kako bi proslavili trijumf na Svetskom prvenstvu prošle jeseni.
Spajs patrolira područjem Arktičkog nacionalnog parka, gde sneg pada i do osam meseci godišnje, a zimi dan traje svega šest sati. Otkrio je kako preživljava u tim ekstremnim uslovima.
Crnogorski pevač Bojan Tomović pružio je podršku Ani Bekuti nakon što je tokom koncerta u Čačku doživela incident - blokaderi su gađali pevačicu i članove njenog benda grudvama i ledenicama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar