ZABRANITI PREDSEDNIKU SRBIJE DA ODA POŠTU ŽRTVAMA JE SUROVA MERA! Čuveni lovac na naciste o sramnoj odluci Zagreba: To može da pogorša tenzije između naše dve zemlje
Centar "Simon Vizental" pozvao je danas hrvatsku vladu da poništi odluku, kojom je predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću zabranjeno da poseti koncentracioni logor Jasenovac
U pismu, koje je direktor za istočnoevropske poslove centra "Simon Vizental", istoričar Holokausta Efraim Zurof uputio hrvatskoj ambasadorki u Izraelu Veseli Mrđen Korać, ukazuje se na potencijalne negativne posledice takve odluke i upozorava da tako "surova i neshvatljiva mera" može samo da "pogorša tenzije između Beograda i Zagreba", navodi se u saopštenju ovog centra.
Zurof je u pismu naveo da pretpostavlja da je hrvatska vlada potpuno svesna činjenice da su najveći broj žrtava u Jasenovcu činili Srbi.
- Zabraniti predsedniku Srbije da oda poštu žrtvama je surova, neshvatljiva mera koja samo može da pogorša tenzije između Srbije i Hrvatske - navodi se u pismu Zurofa.
Zurof je zatražio od hrvatske ambasadorke u Izraelu da preda pismo odgovornim vlastima u Zagrebu i pozove ih da nađu način da isprave, kako je ocenio, "njihovu nemudru i nesrećnu odluku".
Efraim Zurof je rođen 1948. godine. On je izraelski istoričar američkog porekla i lovac na naciste koji je odigrao ključnu ulogu u izvođenju optuženih nacističkih i fašističkih ratnih zločinaca pred sud, među kojima su najpoznatiji Šandor Kepiro i Karl Zentaj.
Posebno je poznat po tome što je ušao u trag zapovedniku ustaškog logora Jasenovac Dinku Šakiću, koji se nalazio u Argentini.
Član je Međunarodne komisije za utvrđivanje istine o Jasenovcu.
Hrvatska vlada odlučila da predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću zabrani privatni odlazak u Jasenovac, što su osudili brojni domaći, pa i inostrani političari i intelektualci.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
hyrvati po ko zna koji put pokazuju da nikad nece napustiti ustastvo ,to im je u genetici ,genocidan narod ,sa njima nemamo nista niti zajednicko niti treba da ikad vise odnose obnavljamo isterati iz Srbije njohovu ambasadu i zatvoriti je za sva vremena ......
jos jednom su pokazali da su pljunuli na sve poklane zrytve decu zene starce ,oni se i danas dice sa tim ,zalim ih ,a i Evropa je po ko zna koji put pokazala da je nacisticka ,i ko jos oce nas da odvede u eu ,zar sa tim narodima da delimo ,pre cu da umrem nego da udjem u eu
Od ustaša se nije moglo ni sada ni ikada bolje i očekivati. Mnogo tih ustaša vuku Srpsko poreklo. Takvi su najopasniji da bi se dokazali što krvoločniji. Nemogu da shvatim da Srbi koji su pre 50 ili 100 pa i 200 godina promenili veru da bi sačuvali porudicu od klanja i silovanja i danas danji nisu se zapitali ko su oni, zapravo. Ko im je bio pradeda i čukun deda već su krvoločni i mrzetelji svojske Srpske krvi. Ustaše će jednog dana sve platiti kao i svi pokršteni kojima je milija tudj vera negoli svojih predaka. Uvek, sve, kad tad dolazi na naplatu sa ogromnom kamatom. Kao prvo, ustaše znajte, titovske granice poništiti i vratiti Srbiji i Srpskom narodu. Braća Rusi i braća Kinezi će nam u skorije vreme pomoći kao i hvatanju svih ratnih zločinaca. Zlo vam se piše jer ste zaslužili.
Hrvatska vlada odlučila da predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću zabrani privatni odlazak u Jasenovac, što su osudili brojni domaći, pa i inostrani političari i intelektualci.
Načelnik Beogradske policije Veselin Vesko Milić uhapšen je danas u nastavku istrage nestanka Aleksandra Nešovića, koji se dovodi u vezu sa Kekinom kriminalnom grupom.
Politika Sjedinjenih Američkih Država prema Tajvanu nije se promenila nakon posete američkog predsednika Donalda Trampa Pekingu i razgovora sa kineskim predsednikom Si Đinpingom, izjavio je američki državni sekretar Marko Rubio.
Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja nastavlja snažnu podršku osobama sa invaliditetom, a za realizaciju Javnog konkursa za finansiranje i podršku programima zaštite i unapređenja položaja osoba sa invaliditetom u Republici Srbiji u 2026. godini opredeljeno je ukupno 500 miliona dinara.
Kompanija "Dunav osiguranje", generalni sponzor 93. Međunarodnog poljoprivrednog sajma u Novom Sadu, pripremila je tokom maja posebne pogodnosti za poljoprivredne proizvođače širom Srbije, s ciljem da im obezbedi dodatnu sigurnost u vremenima sve izraženijih klimatskih rizika.
Gostujući u podkastu "Za našim stolom" na televiziji K1, kod autora Duška Vukajlovića, Jelena Trivan je ogolila tri decenije svog prisustva na javnoj sceni, govoreći otvoreno o karijeri, preispitivanjima, surovim borbama i korenima koji su je oblikovali.
Načelnik Beogradske policije Veselin Vesko Milić dao je izjavu u svojstvu građanina zbog nestanka Aleksandra Nešovića, koji je blizak Kekinoj kriminalnoj grupi. Kako saznajemo, uhapšeni pripadnici policije umešani u ovaj slučaj članovi su obezbeđenja Veselina Milića.
Petorica osumnjičenih pedofila, uhapšenih u velikoj međunarodnoj policijskoj akciji kodnog naziva "Karika", određen je pritvor u Osnovnom sudu u Bijeljini.
Osam osoba uhapšeno je zbog sumnje da su povezani sa nestankom Aleksandra Nešović Baje koji se dovodi u vezu sa kriminalnom grupom Dejana Stojanovića Keke. Među uhapšenima je vlasnik restorana u kojem je poslednji put viđen na Senjaku, ali i jedna žena.
Nikšićanin Slobodan Vujačić (52) uhapšen je juče u policijskoj akciji, zbog sumnje da je u dužem vremenskom periodu davao zelenaške pozajmice većem broju osoba u Nikšiću i Budvi.
Nemački kancelar Fridrih Merc razgovarao je danas sa američkim presdednikom Donaldom Trampom, sa kojim se saglasio da pregovori sa Iranom moraju odmah početi.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da je tokom dvodnevne posete Kini sa kineskim predsednikom Si Đinpingom razgovarao o ukidanju sankcija kineskim kompanijama koje kupuju iransku naftu i da će uskoro o tome doneti odluku.
Deset osoba povređeno je danas u ruskim napadima dronom na Odesku oblast, od kojih su dve u teškom stanju, saopštio je šef Odeske oblasne vojne administracije Oleg Kiper.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Glumica Jelisaveta Orašanin u predstavi "Bogojavljenska noć" igra ženu koja se prerušava u muškarca i kaže da joj je priprema za tu rolu bila veoma zahtevna.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Adrijana Lima privukla je sve poglede čim se pojavila na jučerašnjoj žurki u Kanu, a za njen zapažen izgled zaslužna je elegantna haljina koja je spojila jednostavnost i efektan stil.
Mačke su oduvek važile za tajanstvene životinje, a navika lizanja privlači pažnju. Mnogi to doživljavaju kao znak ljubavi i bliskosti, ali stručnjaci upozoravaju da značenje tog ponašanja nije uvek tako jednostavno.
Na 79. Kanskom festivalu održana je svetska premijera filma "Fatherland", a crveni tepih je i ove večeri okupio brojne poznate ličnosti i modne zvanice uključujući i influenserku iz Srbije Tamaru Kalinić.
Pred finale Evrovizije na mrežama su krenule da se šire razne teorije zavere o redosledu nastupa, a na meti je bila i Srbija sa rednim brojem 9. kojoj predviđaju pobedu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar