Takozvani premijer lažne države Kosovo Aljbin Kurti zapretio je Srbima sa severa pokrajine koji su trenutno na odmoru ili na nekom drugom putovanju da će se vratiti svojim kućama samo ako postanu "kosovari"
Kurti je najavio je da će svi Srbi već od ponedeljka, 1. avgusta, administrativne prelaze moći da pređu samo ako se odreknu srpske lične karte i preuzmu takozvane kosovske isprave!? Isto tako, Kurti je rekao i da Srbi imaju rok od dva meseca da preuzmu registracije RKS ili će im vozila biti konfiskovana.
"Od ponedeljka svima koji imaju dokumenta izdata u Srbiji i žele da uđu na Kosovo izdaćemo poseban dokument koji će im omogućiti da se slobodno kreću po teritoriji. Takođe, dat je rok od dva meseca, koji počinje 1. avgusta, svim građanima srpske nacionalnosti da preregistruju vozila u registarske tablice Republike Kosovo", naglasio je Kurti, uz opasku da "Kosovo nije protiv građana Srbije i sa njima želi da sarađuje za opšte dobro"!?!
Opsesivan
Kurti želi da izazove nove sukobe. Posebna opsesija mu je da zbriše Srbe sa severa pokrajine
Petar Petković, Kancelarija za KiM
Komentarišući ovu Kurtijevu izjavu, direktor Kancelarije za KiM Petar Petković, sa druge strane, kaže da "kosovski premijer" zabranom srpskih ličnih karata i registarskih tablica zapravo poručuje da ne želi Srbe na Kosovu.
"Kurti jednostranim i protivpravnim akcijama želi da oduzima srpska lična dokumenta i registarske oznake sa imenima srpskih gradova, želeći tako da izazove nove sukobe i da potpuno ukine Srbe na Kosovu. Posebna opsesija mu je da Srbe zbriše sa severa pokrajine. Za njega imam samo jednu poruku, a to je da mu takav scenario neće proći", kategoričan je Petković.
Vrhunac licemerja i cinizma predstavljaju poruke Aljbina Кurtija da Zajednica srpskih opština nije u interesu srpskog naroda na prostoru Кosova i Metohije i poslednji koji treba da tumači šta je u interesu Srba jeste Кurti, rekao je direktor Knacelarije za KiM Petar Petković
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vrhunac licemerja i cinizma predstavljaju poruke Aljbina Кurtija da Zajednica srpskih opština nije u interesu srpskog naroda na prostoru Кosova i Metohije i poslednji koji treba da tumači šta je u interesu Srba jeste Кurti, rekao je direktor Knacelarije za KiM Petar Petković
Kineski trgovački brod pogođen je tokom noćnog ruskog napada u ukrajinskim teritorijalnim vodama, samo dan pre nego što Vladimir Putin stiže u Peking na sastanak sa Si Đinpingom.
Donald Tramp je u Peking otišao sa namerom da Kinu uvuče u američki pritisak na Iran, ali se iz tog puta vratio sa porukom koja u Vašingtonu zvuči mnogo neprijatnije nego što Bela kuća želi da prizna — Peking više ne želi da bude pomoćni igrač američke politike na Bliskom istoku.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Poslednjih meseci haštag "alpski razvod" preplavio je društvene mreže, a koristi se za opisivanje događaja tokom planinarenja ili druge avanture na otvorenom, kada jedan partner, obično muškarac, napusti drugog.
Prava drama odigrala se u selu Stabna smeštenom oko 20 kilometara od centra Plužina kada je medved došao neposrednu blizinu kuće u kojoj sama živi jedna starija meštanka.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja u Vladi Republike Srbije, Milica Đurđević Stamenkovski, u Taškentu predvodi državnu delegaciju Republike Srbije na Međunarodnom samitu posvećenom budućnosti tržišta rada, demografskim izazovima i globalnom ekonomskom razvoju.
Vredni đaci šabačke Poljoprivredne škole sa svojim profesorima svakog proleća obraduju sugrađane. Za sadnice povrća kod njih se čeka u redovima, a na parku ispred škole zavide im svi!
Nekadašnji načelnik Uprave kriminalističke policije (UKP) Nemanja Đuran priveden je na informativni razgovor povodom ubistva Aleksandra Nešovića Baje koje se dogodilo 12. maja na Senjaku.
Nišlijki Anici B. (47) koja je osuđena na 5 godina zatvora zbog podvođenja maloletne ćerke, ponovo će se suditi jer je Apelacioni sud ukinuo prvostepenu presudu. Njoj će se na optuženičkoj klupi pred Višim sudom u Nišu pridružiti i njen prijatelj, Piroćanac Branislav M. (50) koji je prvostepeno osuđen na pet godina i šest meseci zatvora a zbog krivičnog dela trgovina ljudima u saizvršilaštvu.
Novinar Milomir Marić otvorio je danas novu temu o dečaku-ubici Kosti K. navodeći da je Vladimir Kecmanović tokom jednog od suđenja preteći rekao: "Vodite ga u Ameriku, Amerika je njega i stvorila".
Pakistan je u okviru strogo poverljivog sporazuma o međusobnoj odbrani rasporedio kontingent od 8.000 vojnika, punu eskadrilu borbenih aviona, dve eskadrile dronova i moćni sistem protivvazdušne odbrane na teritoriju Saudijske Arabije.
Predsednik Amerike Donald Tramp i premijer Australije Entoni Albaniz potpisali su "mega-sporazum" o nabavci i preradi retkih minerala, čija ukupna vrednost iznosi 8,5 milijardi dolara.
U Kongresu SAD radi se na zakonu koji bi Donaldu Trampu dao šira ovlašćenja da uvede sankcije zemljama i strukturama koje učestvuju u kupovini ruske nafte.
Dva asteroida, po veličini slična čeljabinskom meteoritu, proći će blizu Zemlje u roku od 24 sata, saopštila je Laboratorija za solarnu astronomiju Instituta za istraživanje svemira (IKI) Ruske akademije nauka.
Argentinska pevačica Šakira dobila je konačnu pravnu bitku sa poreskim vlastima u Španiji koje će morati da joj vrate više od 60 miliona evra, koliko su iznosili nametnuti porez i novčani penali, koji su prema mišljenju suda, nezakonito određeni.
Sa dolaskom proleća mravi se sve češće pojavljuju u baštama i dvorištima, što može da bude prava smetnja za biljke i održavanje prostora. Stručnjaci zato savetuju jednostavne i prirodne načine da ih oterate bez jakih hemikalija.
Grčke krofnice sa medom, poznate kao "lokumades", predstavljaju jednostavan i veoma ukusan desert koji često asocira na opuštene letnje večeri uz more.
Ovaj jednostavan domaći sos pravi se brzo, a kombinacija kremastih i blago kiselkastih ukusa čini ga savršenim dodatkom uz burgere, sendviče ili pomfrit.
Ulazak Sunca u Blizanci donosi haotičnu i brzu energiju, sve se ubrzava, ljudi više pričaju nego što slušaju, a odluke se donose u sekundi. Evo šta svaki znak može da očekuje, ukratko, ali bez zavaravanja, ništa neće biti dosadno.
Pevačica Zorica Brunclik danas je nasmejana stigla na snimanje Pinkovih zvezda, a društvo su joj pravili suprug Miroljub Aranđelović Kemiš i ćerka Zlata.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar