• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

02.08.2022

09:37

Orlić: Pojedine stranke zlupotrebile konstitutivnu sednicu Skupštine

Vesti

Orlić: Pojedine stranke zlupotrebile konstitutivnu sednicu Skupštine

Poslanik SNS i kandidat te stranke za predsednika Skupštine Srbije Vladimir Orlić rekao je danas da su svim parlamentarnim strankama ispunjene sve želje i ocenio da su pojedine od njih na prvoj konstitutivnoj sednici zloupotrebile svoj položaj


Orlić je kazao da su opzicione stranke dobile više nego što su i same očekivale i da im je omogućeno da imaju tri potpredsedničke funkcije, kao i da im je vladajuća stranka smanjila cenzus, kako bi omogućila da budu u Narodnoj skupštini.

Smatra da je vodeća lista na čelu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem pokazala da je spremna na dijalog i za predloge drugih stranaka, te dodao da će SNS nastaviti, bez obzira na sve napade i pritiske, da vodi politiku mira i stabilnosti i ekonomskog razvoja zemlje.

Ocenio je da su previranja unutar opozicionih stranaka dovela do njihovih problema, a da oni sada zloupotrebljavaju svoj položaj i krive SNS, čiju su politiku podržali građani Srbije.

- Da su fer rekli bi da se nisu ni nadali da će dobiti takav tretman. Oni su pokazali odusevljenje i radost zbog uslova, a onda ti isti ljudi odu u Novi Sad i cepaju zastave, razbijaju prostorije SNS-a i uznemiravaju građane - naveo je Orlić za TV Pink.

Orlić smatra da je konstitutivna sednica trebalo da bude lep i svečan čin, ali da su pojedinci, aludirajući na privremenog predsedavajućeg Vladetu Jankovića, iskoristili trenutak da bi govorili protiv države i stranke za koju je većina građana Srbije glasalo.


Orlić je objasnio da takvo ponašanje ukazuje na to kakvu će politiku voditi te stranke i šta građani mogu od njih da očekuju.

Na pitanje da li očekuje da će imati dovoljan broj gasova za predsednika Narodne skupštine, Orlić je poručio da lista "Aleksadar Vučić - zajedno možemo sve" ima dovoljan broj glasova, jer nju predstavljaju, pored SNS-a i dugogodišnji partneri te stranke.

- Podrška u smislu većine uopšte nije sporna, ali znam i čuo sam, da će biti podrške i od drugih poslaničkih grupa sa kojima smo sarađivali i na nivou Narodne skupštine u prethodnom sazivu - rekao je Orlić.

Na pitanje da prokomentariše to što ga nazivaju "ubicom duela" Orlić je rekao da to nije tačno i da svaki politički protivnik SNS-a ima pravo i priliku da prilikom javnog dijaloga i duela iskaže svoje mišljenje.

Međutim, kako je rekao, problem opozicije je to što nemaju šta da kažu i šta da ponude građanima, pa se onda ljute i smatraju da ih neko degradira i da nisu mogli da dođu do izražaja.

Kada je u pitanju situacija na KiM, Orlić je kazao da predsednik Vučić vodi politiku mira i stabilnosti i da je razgovarao sa svima koji bi mogli da utiču na to da se situacija na Kosovu smiri i stabilizuje.

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

OTKUDA TOLIKO MRŽNJE, CINIZMA I NEPOŠTOVANJA DRUGIH LJUDI U OVOM ČOVEKU? Vladeta Janković zloupotrebio čast koja mu je ukazana kao najstarijem poslaniku!
Politika

OTKUDA TOLIKO MRŽNJE, CINIZMA I NEPOŠTOVANJA DRUGIH LJUDI U OVOM ČOVEKU? Vladeta Janković zloupotrebio čast koja mu je ukazana kao najstarijem poslaniku!

Predsedavajući konstitutivnom sednicom parlamenta, poslanik Vladeta Janković, zloupotrebio je danas čast koja mu je ukazana kao najstarijem poslaniku. Janković je kao predsedavajući, iskoristio priliku da se sa tog mesta obrati poslanicima i izrazi svoj stav, kako je rekao, u slavu parlamenta i parlamentarizma, apostrofirajući značaj izbora

01.08.2022

11:53

sledeća vest

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set