SRBIJA IŠČEKUJE ISTORIJSKO OBRAĆANJE PREDSEDNIKA! Šta se sve dogodilo u danima za nama i kakva će biti poruka Vučića?!
Podeli vest
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sa predstavnicima Srba sa Kosova i Metohije, sa kojima će razgovarati o pregovorima vođenim u Briselu, a nakon toga će se obratiti građanima
Sastanak sa predstavnicima Srba na KiM - Srpske liste, institucija, čelnicima opština, načelnicima okruga, održaće se u Palati ''Srbija'', nakon čega će se predsednik obratiti javnosti.
U specijalnoj emisiji na TV Pink gostovali su glavni i odgovorni urednik Informera Dragan J. Vučićević, režiser, književnik i kolumnista Dragoslav Bokan, narodni poslanici Vladimir Đukanović i Milovan Drecun, politički analitičar Nebojša Krstić i profesor Fakulteta bezbednosti Duško Tomić. Oni su govorili o pregovorima u Briselu i gorućoj temi poslednjih dana, ali i godina u Srbiji - Kosovu i Metohiji
19.08.2022
22:47
Predsednik Vučić poručio je u četvrak iz Brisela, gde je učestvovao u razgovorima Beograda i Prištine, da je to bio težak dan za Srbiju i naglasio da će nastaviti da se bori za mir i stabilnost.
- Težak dan je za nama, bio je težak dan za sve građane i celu zemlju. Ne mogu da kažem da je uspešno završen, ali se uzdržavam od drugih komentara jer se nadam da je moguće da nekim čudom da postignemo kompromisno rešenje. Zato ću nastaviti da se borim za mir i stabilnost - saopštio je Vučić u video-obraćanju na instagram nalogu ''budućnostsrbije.av''.
Kako je ranije, posle razgovora srpske delegacija u Briselu u okviru dijaloga sa Prištinom, najavio direktor Kancelarije za KiM Petar Petković, sutrašnje obraćanje Vučića biće "jedno od najznačajnijih predsednikovih obraćanja javnosti".
- Mislili smo da je moguće postići kompromis. Niko se neće danas obraćati iz naše delegacije - rekao je Petković novinarima, posle sastanka u okviru dijaloga sa Prištinom na najvišem nivou, prvog posle više od godinu dana, kojem su posredovali zvaničnici EU Žozep Borelj i Miroslav Lajčak.
On je istakao da se delegacija Beograda borila za mir, stabilnost i kompromisna rešenja.
Dodao je da je Srbija u Briselu imala dva predloga u vezi sa ličnim kartama i registarskim tablicama i precizirao da su oba prihvaćena i potpisana 2011. godine.
Kurti je sve odbio, rekao je Petković i naveo da Kurti u Brisel nije došao da razgovara, već iz nekih drugih razloga.
Dodao je da će predsednik govoriti upravo o tome - ponašanju Kurtija u Briselu kao i o aktuelnoj situaciji, dijalogu, predlozima.
Kurti, za koga su i predstavnici međunarodne zajednice ocenili da je odbio svaki kompromis, a i predlog bilo da dolazi iz EU, SAD ili Srbije, u Briselu se posle razgovora u petak nije obratio javnosti.
Borelj, visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost, izjavio je nakon sastanaka da delegacije nisu postigle dogovor, ali da je dogovoren nastavak razgovora narednih dana.
Foto: printscreen
Aleksandar Vučić i Jens Stoltenberg
Ocenio je da do 1. septembra do kada je odložena odluka Prištine o preregistraciji vozila i ličnim dokumentima, ima vremena i da se neće odustati od traženja resenja.
Predsednik Srbije u Briselu, dan uoči dijaloga sa Prištinom, sastao se sa generalnim sekretarom NATO Jensom Stoltenbergom i sa zamenikom pomoćnika državnog sekretara SAD Gabrijelom Eskobarom, koji je, kako je Tanjugu rečeno u Stejt departmentu, došao u Brisel da podrži dijalog na visokom nivou koji vodi EU.
Ambasador SAD u Srbiji Kristofer Hil ocenio je da je veoma očigledno da je srpska strana došla na razgovor u pravom duhu, da je očigledno da su dosta radili na tom pitanju i da su bili spremni da razgovaraju i pregovaraju i pronađu put napred.
Sastanak u Briselu odžan je u vreme pojačanih tenzija na Kosovu i nakon što su Srbi na severu 31. jula blokirali puteve prema prelazima Jarinje i Brnjak, uoči stupanja na snagu odluka vlade u Prištini o izdavanju ulazno-izlaznih dokumenata za državljane Srbije koji ulaze na KiM i o promeni srpskih registarskih oznaka, a čiju je primenu Priština tek nakon diplomatske intervencije SAD odložila za 1. septembar.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Javnost želi da sazna sve šta se dešavalo u Briselu ali i da čuje kakve su šanse da do dogovora,ipak, dođe. Zabrinost, strepnja za naše građane na KIM postoji. Predsednik će reći samo istinu, onakvu kakva jeste.
Ova obraćanja prati većina u Srbiji zato što građani znaju da će tako saznati samo istinu, ma kakva ona bila. Teško je, treba naći rešenje, naterati prištinu da neko prihvati. O tome će pričati predsednik Srbije, nakon sastanka sa predstavnicima Srba sa KIM. Saznaćemo šta su i oni imali da poruče Vučiću.
Malo je vremena ostalo so 1.septembra. Da li će doći do dogovora sa Kurtijem, kakve su šanse za to, saznaćemo danas. Nada postoji, znamo da se svi u državi angažuju, traže rešenja. Na drugoj strani je čovek koji sve odbija, nadajmo se da će i kod njega prevagnuti razum.
Nadam se da su se stvari ipak malo pomerile ka nalaženju kompromisnog rešenja. I druga je strana imala vremena da sagleda posledice jednostranog odbijanja da se dogovor postigne. Vučić neće nijedan detalj sakriti, o svemu će nas obavestiti.
Srbija i naš narod na prostorima KiM mora biti obavešen o tačnim dešavanjima u Briselu. Moramo biti upućeni da bi bar okvirno znali šta nas čeka u predstojećem periodu.
Činjenica je da se Vučić ovih dana neiscrpno bori kako bi došao do prihvatljivog rešenja jer Kurti nije za saradnju. Iskrenost kojom nam Vučić saopštava sve vesti koje su od važnosti za nas građane je nešto čime je kupio moje poverenje. Nestrpljivo čekam nove informacije.
Očuvati mir i stabilnost i naći kompromisno rešenje bez destabilizacije Balkana je zadatak koji Srbija treba da reši. Priština treba da shvati da je to moguće jedino dijalogom.
Nesmemo da se predamo,i nećemo,bratstvo i jedinstvo su od velike važnosti,i zato verujemo u našeg predsednika da će naći adekvatno rešenje za svaki problem!
Velika je zainteresovanost građana da čuju kako su tekli razgovori u Briselu i koji su sledeći koraci Srbije u reševanju pitanja KiM, što je od velikog značaja za bezbednost i sigurnost kosmetskih Srba, kao i mir i stabilnost celog regiona.
Jos malo pa je 1.septembar, nema još puno vremena do tada,zato je predsednik Vučić pod tenzijom i pritiskom sa svih strana i mislim.da je njemu najteže sada.
U Briselu se sigurno najvise razgovaralo o situaciji na Kosovu jer je to sada goruca tema tako da ce Vucic sigurno o tome javnost blagovremeno obavestiti.
Vučić će otvoreno i istinito informisati građane Srbije o tome kako su protekli razgovori u Briselu i šta nam je dalje činiti da zaštitimo srpski narod na Kosovu i Metohiji.
Verujem da će pravda pobediti i da će zahvaljujući Vučićevoj mudroj diplomatiji Srbija uspeti da sačuva mir i stabilnost u regionu, iako Priština svkim svojim potezom želi da dovede do destabilizacije, za koju bi kasnije optuživala upravo Srbiju.
Ocekujemo sa nestrpljenjem Vucicevo obracanje.Nadamo se I ne sumnjamo da je uspeo da uradi bar nesto u toku teskih dijaloga. Kako I Sam navodi,nada se da tu nije kraj I da postoji nada za kompromis.
Svi sa nestrpljenjem očekujemo predsednika Vučića I njegovo obraćanje.Vesti sigurno bas nisu sjajne za nas i nas narod na KiM ali sta ćemo sada,biće kako biti mora.
Bitno je najpre da čujemo istinu ma kakva ona bila o tome šta se dešavalo u Briselu. Naravno,i sve naše naredne poteze ukoliko do eskalacije sukoba dođe.
Kurti čini sve da minira bilo kakvo postizanje kompromisnog rešenja, ali se nadamo da još prostora za nekakav dogovor postoji. Saznaćemo danas sve u predsednikovom obraćanju naciji.
U ovom času, kada Vučić vodi lavovsku borbu za srpsko Kosovo i Metohiju, potrebno nam je jedinstvo naroda i snažna podrška predsedniku da u toj borbi istraje. Predaja nije opcija i zato ću danas pratiti predsednikovo obraćanje naciji.
Ovo već postaje prava inflacija obraćanja naciji, narodu i javnosti, pogotovo onih istorijskih, pa ljubazno molimo uvaženog gospodina Precednika da sabere sva obraćanja u jedno megaistorijsko obraćanje tromesečno ???
Tajkunska voditeljka Danica Vučenić sa televizije N1 nezadovoljna tonom Brisela pa ocenila u najavi uključenja njihovog evropskog dopisnika da je najnoviji Izveštaj delegacije Evropskog parlamenta "mlitav".
U specijalnoj emisiji na TV Pink gostovali su glavni i odgovorni urednik Informera Dragan J. Vučićević, režiser, književnik i kolumnista Dragoslav Bokan, narodni poslanici Vladimir Đukanović i Milovan Drecun, politički analitičar Nebojša Krstić i profesor Fakulteta bezbednosti Duško Tomić. Oni su govorili o pregovorima u Briselu i gorućoj temi poslednjih dana, ali i godina u Srbiji - Kosovu i Metohiji
Iran je uputio hitan poziv susednim državama da odmah evakuišu osoblje iz više ključnih naftnih i gasnih postrojenja širom Bliskog istoka, uz upozorenje da bi ti objekti mogli biti meta vojnih udara.
Danas (17. marta) u 18:11 po moskovskom vremenu, izvršen je napad na teritoriju koja se nalazi uz zgradu meteorološke službe na industrijskoj lokaciji NE „Bušer“, u neposrednoj blizini aktivnog energetskog bloka, saopštava Rosatom.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Penzije će i ove godine značajno rasti, najavio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić i dodao da će pronaći rešenje da penzioneri sa primanjima nižim od 40.000-45.000 imaju dodatno povećanje kako bi im se olakšalo i pružila sigurnost.
Izgradnja trafostanice 400/110 kV Beograd 50 u Ugrinovcima značajna je za dalji razvoj prestonice, jer će to biti jedna od najvažnijih trafostanica u našem elektroenergetskom sistemu, čiji završetak se očekuje 2028. godine.
Dajana Paunović, član Glavnog odbora Srpske napredne stranke i direktor Fondacije "Dajana Paunović" uručila je donaciju u vidu sportske opreme OŠ "Braća Aksić" u Lipljanu.
Škaljarac Martin Janković (28), brat Stefana Jankovića, koji je optužen da je učestvovao u ubistvu dvojice državljana Srbije, pripadnika kavačkog klana, Filipa Marjanovića i Vukašina Gošovića, uhapšen je u Baru.
Protiv Č. D. (39) iz Bašaida, kao i protiv M. D. (36) i I. F. (45) iz Negotina, zbog sumnje da su izvršili krivično delo nedozvoljena trgovina pisana je krivična prijava u nastavku akcije suzbijanja sive ekonomije.
Zbog ubistva Živka Bakića i Milana Stokovića uhapšeni su A.N. i N.K. koji su, kako se sumnja, bili pripadnici organizvane kriminalne grupe plaćene da izvršava likvidacije.
Iranski ministar obaveštajnih poslova Sejed Ismail Hatib poginuo je u napadu za koji vlasti u Teheranu optužuju „američko-cionističkog neprijatelja“, prenosi agencija Tasnim.
Epidemija meningitisa na Univerzitetu u Kentu izazvala je veliku zabrinutost u Velikoj Britaniji, ali i šire, nakon što je potvrđeno da je dvoje studenata preminulo, dok se više njih nalazi u teškom stanju.
Kina je ponudila Tajvanu energetsku stabilnost u zamenu za „ujedinjenje“ sa Pekingom, u trenutku globalne energetske krize izazvane ratom na Bliskom istoku i poremećajima u pomorskom saobraćaju, prenosi Rojters.
Jaja su nezaobilazna u svakoj kuhinji, ali mnogi ne znaju koliko dugo mogu da stoje van frižidera bez rizika. Pravilno čuvanje je ključno kako bi ostala sveža i bezbedna za upotrebu.
Biranje parfema nije lako jer je miris veoma ličan. Retki mirisi opstaju decenijama i postaju globalni hitovi, a oni najprodavaniji često su pravi klasici i inspiracija novim generacijama.
Kompozitor Damir Handanović oglasio se za Informer povodom svoje nedavne izjave da on i Ceca Ražnatović popiju 35 piva za 15 minuta, te otkrio kako je sve izrečeno kroz šalu.
Poznati estradni menadžer Adis Gojak, čiji je automobil oštećen u bombaškom napadu na kuću Zdravka Čolića na Senjaku, saslušan je među prvim svedocima u istrazi protiv kriminalne grupe koja se sumnjiči za bacanje bombe.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar