USTAŠKO LUDILO! PILOTE, UBICE DECE, BRANE NAPADOM NA SRBIJU! Hrvati sad prete da će zbog "Oluje" tužiti Srbe!
Podeli vest
Ante Letica, bivši šef SOA, poziva da se protiv Srba i Srbije podignu 'sve moguće optužnice' samo da bi se sakrila istina o ubistvu dece na Petrovačkoj cesti
Apelacioni sud u Beogradu potvrdio je rešenje Višeg suda u Beogradu kojim je potvrđena prva optužnica koju je sprsko Tužilaštvo za ratne zločine podiglo protiv četvorice oficira hrvatskog ratnog vazduhoplovstva za zločine počinjene u vojno policiskoj akciji "Oluja" dogovorenoj na sastanku vojnog i političkog rukovodstva Hrvatske na Brionima 31. jula 1995. godine
20.08.2022
08:59
Režim u Zagrebu, posle najave blokiranja pristupnih pregovora Srbije sa EU sada preti i "kontratužbama protiv Srbije za ratne zločine"?!? I sve to zbog odluke Apelacionog suda u Beogradu da potvrdi optužnicu protiv hrvatskih pilota koji su na Petrovačkoj cesti avgusta 1995. pobili srpsku decu!?!
Bivši šef hrvatske Sigurnosno-obaveštajne agencije (SOA) Ante Letica poručio je da je Zagreb "jedina prava žrtva agresije" za koju Srbi i Srbija tek treba da plate punu cenu!?!
Foto: Informer DN
Ante Letica
Sami sebe da tuže
Letica kaže da protiv Srba treba podići "sve moguće optužnice" kako bi se utvrdila puna istina o svim zločinima!?!
- Mi smo bili žrtva agresije. Nas je JNA za račun Srbije napala, razarala i ubijala. Ima dovoljno dokaza za to i treba insistirati na rešavanju svakog kaznenog dela protiv hrvatskih građana tokom Domovinskog rata. Ako se ne mogu svi osuditi, onda treba osuditi velikosrpsku agresivnu politiku koja je uzrok svemu što se događalo na području bivše države - rekao je Letica.
Dezerter bez pamćenja
"Letica je dezerter iz JNA, on je pogazio zakletvu, sve što je imao. On je čovek u godinama koji je ili izgubio pamćenje ili ne zna šta priča"
Veselin Šljivančanin
Komentarišući ove navode, Miodrag Linta iz Saveza Srba iz regiona kaže da je izjava Letice totalna budalaština.
- Ovo je vrhunska glupost. U Hrvatskoj vladaju uznemirenost i strah, jer bi presudom četvorici hrvatskih pilota počeo da se kruni lažni mit o Domovinskom ratu - podvlači Linta.
Veselin Šljivančanin, penzionisani pukovnik, kaže da Hrvati treba da tuže sami sebe.
- Letica je dezerter iz JNA, on je pogazio zakletvu, sve što je imao. On je čovek u godinama koji je ili izgubio pamćenje ili ne zna šta priča. Pametan čovek bi se na njegovom mestu bar postideo... Srbija nema nikakve veze ni sa "Olujom" ni sa tom nekakvom agresijom na Hrvatsku - kaže Šljivančanin i naglašava da nijedna, pa čak ni najveća hrvatska laž ne može da sakrije istinu.
- Međunacionalni sukobi i borbe počeli su u SFRJ 1990-1991. godine kada su Hrvati formirali paravojne formacije i napadali kasarne, skladišta, stanove, kao i porodice oficira, podoficira, napadali su i ubijali i obične vojnike na odsluženju vojnog roka... JNA je u tom trenutku morala kao legalna vojska da odgovori na provokacije, kako bi spasla zarobljene vojnike i razoružala paravojsku. To su bili, dakle, građanski sukobi koji su trajali i dešavali se na prostoru tadašnje Jugoslavije. Da je Letica iole pošten ne bi pretio Srbiji, već bi tužio sam sebe - objašnjava Šljivančanin.
Foto: Informer DN
Veselin Šljivančanin
Čist bezobrazluk
Potpredsednica Skupštine Snežana Paunović kaže da su pretnje Hrvatske u najmanju ruku bezobrazluk.
- Narod koji je odgovoran za Jasenovac, Jadovno, koji je uvek bio na strani okupatora i nacista, koji je etnički očistio Hrvatsku, sada nekome preti i drži lekcije o zločinima! A zbog "Oluje" sudiće im Bog. Nisu oni nikada bili žrtva velikosrpske agresije, nego korisnici srpske naivnosti koja im je omogućila postojanje države u koju se danas zaklinju - zaključuje Paunovićeva.
Moj ugao
PERKO MATOVIĆ, CENTAR ZA NACIONALNU POLITIKU
Narativ koji dolazi iz Hrvatske ne menja se od 1991. "Oluja" je najveće etničko čišćenje u Evropi posle Drugog svetskog rata, ali nažalost nije jedini zločin hrvatskih snaga ni u tom ratu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Haha
pre 3 godine
Zaboravljate ono najbitnije od svega, a to je, ako je u koloni bio jedn vojnik ili jedno vojno vozilo onda je to opravdan meta po Zenevskoj konvenciji i to su kolaterlne žrtve ne zločin.
АКО МИСЛИТЕ ДА ЈЕ СРБИЈА НЕВИНА У ВЕЗИ ОЛУЈЕ ОНДА ИЛИ СТ ГЛУПИ КО ПАЊ ИЛИ СТЕ МАЛИЦИОЗНИ.СРБИЈА НИКАД НИЈЕ ПРЕВИШЕ ИНСИСТИРАЛА НА ТИМ ЗЛОЧИНИМА,НА ПОКРЕТАЊУ ТОГ ПИТАЊА НИТИ НА БИЛО ЧЕМУ У ВЕЗИ СРА ИЗ КРАЈИНЕ,ЗАТО ШТО ЈЕ ТО БИО ДОГОВОР ТУШМАН-МИЛОШЕВИЋ И СРБИЈИ СУ ТУ РУКЕ ''КРВАВЕ ДО ЛАКАТА'',ЈЕР ЈЕ У ПРОГОНУ КРАЈИШНИКА АКТИВНО УЧЕСТВОВАЛА.ТО СВАКИ КРАЈИШНИК ЗНА,А САДА ВЕЋ И ИНТЕЛЕКРУАЛНА И ПОЛИТИЧКА ЕЛИТА ТАКОЂЕ.ЈАВНА ТАЈНА !!!
Apelacioni sud u Beogradu potvrdio je rešenje Višeg suda u Beogradu kojim je potvrđena prva optužnica koju je sprsko Tužilaštvo za ratne zločine podiglo protiv četvorice oficira hrvatskog ratnog vazduhoplovstva za zločine počinjene u vojno policiskoj akciji "Oluja" dogovorenoj na sastanku vojnog i političkog rukovodstva Hrvatske na Brionima 31. jula 1995. godine
Uglješa Mrdić, poslanik SNS i predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije, oglasio se povodom jutrošnjeg požara u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal.
Saopšteno je da će pobednici 11. epizode Exatlona pored vile dobiti i nagradu u vidu telefonskog poziva u trajanju od 50. minuta, što je rasplakalo Milicu Ohman kojoj nedostaju deca.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
MOL Grupa potpisala je obavezujući okvirni sporazum (Heads of Agreement) sa kompanijom "Gaspromnjeft" o kupovini 56,15 odsto udela u Naftnoj industriji Srbije (NIS).
Patrijarh srpski Porfirije služio je danas na praznik Bogojavljenje arhijerejsku liturgiju u hramu Svetog Save na Vračaru i istakao da obeležavamo dan kada se Bog javio, na dan krštenja Isusa Hrista.
Tokom Bogojavljenja, jednog od najznačajnijih hrišćanskih praznika, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova bili su, kao i svake godine, uz građane, vodeći računa o bezbednosti učesnika tradicionalne manifestacije Plivanje za Časni krst.
Vasilije Gačević (23), jedan od osumnjičenih za ubistvo srpskog MMA borca Stefana Savića, danas je lišen slobode u Španiji nakon skoro dve godine bežanja od pravde.
Rutinska policijska kontrola u Nišu prerasla je u veliku zaplenu droge i novca, nakon što su policajci u "audiju" pronašli marihuanu, a pretresom stana i kokain, kao i skoro dva miliona dinara.
Advokati vlasnika bara Le Constelation, u kojem je na Novu godinu u požaru poginulo 40 osoba, a povređeno 116, demantovali su tvrdnje koje se pojavljuju u medijima.
Predsednik hrvatskog Sabora Gordan Jandroković danas je komentarisao odluku Evropske rukometne federacije (EHF) da zabrani Tompsonovu pesmu "Ako ne znaš što je bilo“ na Evropskom rukometnom prvenstvu, ističući da to neće promeniti stav hrvatskih navijača.
Grenlandske vlasti neće dozvoliti Džefu Landriju, specijalnom izaslaniku američkog predsednika Donalda Trampa za Grenland, da prisustvuje tradicionalnoj trci psećih zaprega na ostrvu, prenosi Politico.
Češki premijer Andrej Babiš izjavio je da razume bezbednosne argumente američkog predsednika Donalda Trampa u vezi sa Grenlandom i naglasio potrebu za postizanjem međunarodnog dogovora oko budućnosti ostrva.
Iako je prvobitni plan bio da legendarni glumac Žarko Laušević bude sahranjen u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu, njegova urna ipak nije položena u Srbiji, prenose domaći mediji.
Sahrana reditelja i učitelja glume Miroslava Mike Aleksića, koji je preminuo juče, biće održana u sredu 21. januara na Centralnom groblju u Beogradu u 13.30 sati.
Biljana Mašić, supruga preminulog Miroslava Mike Aleksića kaže da reditelj i profesor glume teško bolovao, da se borio do kraja iako se znalo da će ga bolest nadvladati.
Čuveni Mister Bin (Rouan Atkinson) i bivša porno zvezda Mia Kalifa su u vezi, makar po komentarima i statusima koji su preplavili internet i društvene mreže.
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić preminuo je sinoć u Beogradu, a njegova supruga Biljana Mašić, profesorka glume na Fakultetu dramskih umetnosti, bila je uz njega do samog kraja.
Iako na prvi pogled deluju gotovo isto, crveni i beli krompir razlikuju se po sastavu, ukusu i načinu pripreme, što može značajno da utiče na krajnji rezultat jela.
Aleksandar Kos, muškarac koji živi sa Čedomirom Jovanovićem, danas je priveden u Beogradu. Javnosti je odranije poznat, a svojevremeno je bio učesnik rijaliti programa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar