Premijerka Srbije i mandatar za sastav nove Vlade Ana Brnabić rekla je da se u Beču 2016. godine videla sa Vukom Jeremićem koji ju je zamolio da tadašnjeg predsednika Vlade Aleksandra Vučića zamoli da on bude predsednički kandidat SNS, za šta sada Jeremić tvrdi da je notorna laž. Brnabić je istakla da za to postoji mnogo dokaza i da je "zanimljivo kako jedan čovek može tako da laže čitavu naciju, jer on zna da je to istina"
Brnabić je ponovila jutros da Vuk Jeremić vrlo dobro zna da je istina da je 2016. predložio da on bude kandidat SNS-a na predsedničkim izborima 2017. godine.
- I Vuk i ja znamo da je to istina. Meni je zanimljivo kako jedan čovek može tako da laže čitavu naciju, jer on zna da je to istina.
Ona je izjavila ona u konkretnom slučaju zna za Vuka Jeremića, ali je on jedan od mnogih i samo predstavlja model ponašanja većine predstavnika opozicije.
- To je samo paradigma ponašanja opozicije, to je samo primer. Vuk Jeremić je samo jedan od mnogih, on je jedan koji je sa mnom pričao, pa ja lično znam... Ne znam preko nekog, ja znam. Ja sam te iste večeri poslala Aleksandru Vučiću poruku, postoje te poruke - rekla je Brnabić jutarnjem programu RTV Pink.
Foto: printscreen
Ana Brnabić
I Aleksandar Vučić je 5. decembra 2016. godine govorio o tome na sednici Skupštine. Na snimku koji je prikazan u emisiji, vidi se da tokom rasprave o budžetu 2016. godine tadašnji premijer Aleksandar Vučić u skupštini govori da ga je i Ana Brnabić, tadašnja ministarka za državnu upravu i lokalnu samoupravu, zvala da podrži jednog kandidata.
- ...Ako narod hoće to da izabre i povratak u tu vrstu prošlosti, nemam nikakav problem, možda je to budućnost. Čestitamo, izvolite, radite svoj posao. Mi u tome da učestvujemo nećemo i neću da pravim nikakve kompromise sa tim! Hoćete li da vam kažem da sam mogao da biram da predsednički kandidati koje ćete vi da podržavate budu moji, pošto su se meni nudili, pa nisam hteo da pristanem na to. I svi znate da govorim istinu, samo što ja neću da pristajem na to zato što su moral i obraz u politici jako važni. Ana, je l si me i ti zvala da podržim jednog, dosovskog onog, pa sam ja rekao "neću da ga podržim zato što ja brinem o Srbiji i možete da me zovete koliko hoćete"! Zvali su me stranci da ga podržim - rekao je tada Vučić.
Kako je dalje ispričala premijerka, njih ona i Vuk Jeremić su u novembru 2016. godine zajedno bili u Beču, na sastanku Svetskog ekonomskog foruma, a zatim i pokazala dokaze - da je na pomenutoj sednici bio Jeremić, ispred CIRSD, dok je ona bila tamo kao ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu.
- To svi u tadašnjoj Vladi Republike Srbije znaju jer je to predsednik pominjao i na sednicama Vlade. Ovo je, ako se ne varam, decembar 2016. godine. Ja sam donela i agendu tog sastanka Svetskog ekonomskog foruma, 10. i 11. novembra 2016. u Beču, gde se nepobitno vidi da je gospodin Jeremić bio jedan od učesnika. On vrlo dobro zna da je to istina i ukoliko želi, možemo da idemo i dalje i pokažemo SMS poruke.
- Nepobitno smo utvrdili da smo zajedno bili 10. i 11. novembra. taj razgovor se desio 10. novembra uveče. Nakon toga ja sam informisala, tada predsednika Vlade, Aleksandra Vučića o mom razgovoru sa Vukom Jeremićem zato što me on zamolio da razgovaram sa predsednikom da on bude kandidat za predsednika Republike, a da Aleksandar Vučić ostane premijer i da zajedno rade u timu i da on podržava politiku Aleksandra Vučića i da je to najbolji mogući kurs za Srbiju. Ako Vuk želi možemo da pokažemo i poruke, to je bila noć 10. na 11. novembar. Neverovatno je koliko brutalno čovek laže, neverovatno je da znate da vam je neko nešto pričao, molio za nešto i onda kaže nije...
Foto: printscreen
Ana Brnabić
- Njima je Vučić uvek dobar kad im nešto treba i da bi najviše na svetu želeli da njih Vučić izabere u svoj tim ili da ih podrži u nečemu da bi imali neku vlast. Tako je i sa tajkunskim medijima... - rekla je premijerka.
Ona je istakla da je pomenuti snimak iz 2016. godine dokaz da se Aleksandar Vučić nije promenio ni najmanje i da su mu principi ostali isti.
- Njegova politika je od tada pa do danas bila i ostala Srbija.
Za razliku od njega, predstavnici opozicije i njima naklonjeni mediji, prema rečima mandatarke za sastav nove Vlade, pokazali su izuzetnu nedoslednost i licemerje.
- Ukoliko predsednik kaže da restrikcije nisu u planu, optuže nas da smo neozbiljna država. Ukoliko se pomenu restrikcije – to je povratak u devedesete. Vučić im je čas rusko čedo, a sutradan postane zapadni čovek koji će priznati takozvano Kosovo. Neverovatno je da svi oni to rade bez trunke stida, a sve u cilju stvaranja pogodnog tla za destabilizaciju - istakla je Brnabić.
Govoreći o političkoj situaciji u regionu, Brnabić je zamolila građane da ne otežavaju već izuzetno komplikovanu situaciju u kojoj se Srbija nalazi.
- Vuk Jeremić je naprimer rekao da smo sporazumom o ličnim kartama priznali takozvano Kosovo. On želi da idemo u konflikt, da idemo u rat. Mislite da će on ići da ratuje – neće. Mi ne želimo da nijedno naše dete ide u rat. Verujem da građani ne razumeju koliko je bila teška noć 31. jula ali ih molim da pokušaju da shvate u kako se teškoj situaciji nalazi Srbija. Ovo je naša država, drugu nemamo i moramo da ti apsolutno sve od sebe da očuvamo mir i stabilnost - zaključila je Brnabić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je danas da to što Albanci insistiraju na sporazumu iz 2011., a odbijaju Briselski sporazum iz 2013.govori sve
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Šta ovaj Pozderac hoće.Pre svega izdao je Srbiju dok je bio neki element u UN-u,zatim sećate li se njegovog razgovora sa Crnogorskim funkcionerom kada je kroz smeh rekao da tesko Srbiji sa takvim sto je on!!!!!(sto je istina),zatim njegove kriminalne radnje u UN-u(uzimanje mita i pranje novca),njegovo bahato ponasanje prema svom narodu(bahatim letovanjima na najskupljim destinacijama,lažima).I danas ima obraza da progovori nešto iako je jedno veliko NIŠTA!!!!!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je danas da to što Albanci insistiraju na sporazumu iz 2011., a odbijaju Briselski sporazum iz 2013.govori sve
Kramatorsk je pretrpeo jedan od najtežih ruskih udara od početka rata, tvrde zapadni monitoring-kanali koji prate dešavanja na frontu. Prema njihovim navodima, na ciljeve u gradu obrušilo se najmanje 15 vođenih avio-bombi.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Od davnina su naši stari verovali da kad lasta svije gnezdo pod strehom, dolazi sreća i bogatstvo u taj dom. Zato lastina gnezda ne valja dirati, ali ove ptice selice, svakog proleća se kuće iznova.
U Srbiji će biti malo do umereno oblačno sa sunčanim intervalima, a na jugu i jugozapadu Srbije se, uz više oblačnosti, posle podne ponegde očekuje kiša ili lokalni pljusak uz mogućnost grmljavine. Temperature od 5 do 23 stepena.
U nedelju, 24. maja, u manastiru Tumane svečano će biti obeležena dva velika jubileja – 90 godina od obretenja moštiju Svetog Zosima Tumanskog Čudotvorca i deset godina od obnove velike tumanske litije.
Veljko Belivuk i Marko Miljković kojima se pred sudom u Beogradu sudi za sedam ubistava, a pred Višim sudom u Podgorici za likvidacije Damira Hodžića i Adisa Spahića, zatražili su da im se omogući da suđenja u Crnoj Gori pate uživo, putem video-linka.
Na današnji dan navršava se osam godina od brutalnog ubistva Luke Stevića iz sela Jablanica kod Lopara, čije je telo pronađeno 19. maja 2018. godine, tri dana nakon nestanka. Za njegovo ubistvo optužen je, a potom i osuđen, njegov kum Đorđe Bojkić.
Krvavi tragovi, sona kiselina, spaljeni dokazi i nestanci bez objašnjenja postali su novi obrazac najtežih zločina u regionu. Iako tela žrtava nikada nisu pronađena, istražitelji sve češće uspevaju da rekonstruišu ubistva do detalja, oslanjajući se na forenziku, kamere i digitalne tragove.
Nakon misije koja je trajala čak 326 dana, najmoderniji američki nosač aviona na nuklearni pogon Džerald R. Ford (CVN-78), zajedno sa svojom udarnom grupom, konačno se vratio u matičnu luku u mornaričkoj bazi Norfolk u Virdžiniji u SAD.
Bivši oficir Službe bezbednosti Ukrajine (SBU), Vasilij Prozorov, izjavio je da je u američkim biolaboratorijama u Ukrajini razvijano genetski selektivno oružje namenjeno uništavanju Slovena.
Kineski predsednik Si Đinping rekao je američkom predsedniku Donaldu Trampu da bi ruski predsednik Vladimir Putin mogao da zažali zbog odluke da pokrene rat u Ukrajini.
Iranski komandanti proučavali su način na koji američki lovci i bombarderi lete u regionu, a u tome su, prema navodima američkog vojnog zvaničnika, možda imali i pomoć Rusije, objavio je Njujork tajms.
Mnogi korisnici interneta smatraju da znaju kako da naprave bezbednu lozinku, ali stručnjaci za sajber bezbednost upozoravaju da su brojna pravila kojih se ljudi godinama pridržavaju danas zastarela i nedovoljna za zaštitu naloga.
Ruže mogu uspešno da se gaje i u saksijama, ali samo uz pravilnu negu i odgovarajuće uslove. Stručnjaci otkrivaju kako da vaše ruže budu bujne i pune cvetova, ali i koje greške obavezno treba izbegavati.
Ljubavni život Anite Stanojlović godinama intrigira javnost, iza nje su brojne turbulentne veze i romanse, a ovo je spisak njenih partnera iz rijalitija.
Aleksandra Mladenović odlučila je da javno progovori o izuzetno teškom periodu kroz koji je prolazila, otkrivši da se godinama unazad borila sa anksioznošću.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar