BRAVO! IZ GODINE U GODINU RASTE BROJ MLADIĆA I DEVOJAKA KOJI SLUŽE VOJSKU!
Podeli vest
Ove godine za septembarski rok prijavilo se oko 750 kandidata za dobrovoljno služenje vojnog roka, što je za 33 odsto više u odnosu na prošlu godinu!
Interesovanje mladih u Srbiji za služenje dobrovoljnog vojnog roka nikada nije bilo veće!
Da vojska više nije rezervisana samo za jači pol i da se i žene ne libe da pođu u vojnike, govori i činjenica da se iz godine u godinu sve veći broj devojaka odlučuje da uzme pušku u ruku i nauči kako se brani otadžbina.
U slučaju da su ukrajinski diverzanti uspeli da preuzmu kontrolu nad Zaporoškom nuklearnom centralom, Zapad bi pozvao Rusiju da osigura „demilitarizovanu zonu" oko stanice, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije
01.09.2022
17:52
Ove godine, kako saznaje Informer, za septembarski rok prijavilo se oko 750 kandidata za dobrovoljno služenje vojnog roka, što je za 33 odsto više u odnosu na prošlu godinu!
Šest meseci obuke. I u Ministarstvu odbrane potvrđuju za naš list da je ove godine veliki broj devojaka i mladića zainteresovan da služi vojsku.
Foto: AP/Tanjug
"Interesovanje mladih za dobrovoljno služenje vojnog roka iz godine u godinu beleži rast. Ovogodišnji septembarski rok je po broju prijavljenih kandidata najbolji u nekoliko proteklih godina. Broj mladih koji će otići na služenje vojnog roka, nakon izvršenih provera, biće veći za 18 odsto u odnosu na prethodnu godinu", kažu u Ministarstvu odbrane i dodaju da se među budućim vojnicima prijavilo najviše mladih sa juga Srbije.
Mladim vojnicima
plata 38.000 dinara
Vojnici na služenju vojnog roka imaju primanja u iznosu od 38.000 dinara, a slušaoci vojno-stručnog osposobljavanja za rezervne oficire imaju do 42.000 dinara.
Nakon završetka vojnog roka polaznici mogu da zasnuju radni odnos u nekoj od jedinica Vojske Srbije, u svojstvu profesionalnih vojnika. Međutim, ta znanja takođe mogu da iskoriste da bi se kasnije zaposlili u nekim institucijama Republike Srbije, ali i u nekim privatnim preduzećima.
Foto: AP/Tanjug
"U septembarskoj generaciji vojnika, koji će narednih dana biti raspoređeni po kasarnama, najviše je mladih iz Niša, Vranja i Leskovca. Među vojnicima na dobrovoljnom služenju vojske ima oko 18 odsto žena. Da je interesovanje mladih za dobrovoljno služenje vojnog roka veće nego ranije", potvrdio je i potpukovnik Dragan Dimovski, načelnik centra Ministarstva odbrane u Novom Sadu.
"Ovi momci i devojke će narednih šest meseci služiti vojni rok u jedinicama Vojske Srbije: mesec i po dana u centrima za osnovnu obuku, nakon toga će mesec i po dana biti na specijalističkoj obuci, a poslednja tri meseca će te veštine dograđivati u jedinicama Vojske Srbije. Moram da napomenem da je sa svakim novim rokom sve veća zainteresovanost kandidata za služenje vojnog roka, kako momaka, tako i devojaka", istakao je on.
Foto: AP/Tanjug
Sin gradonačelnika Novog Sada Mihailo Vučević takođe je ovog septembra postao dobrovoljac Vojske Srbije. Prema rečima ovog mladog momka, inače studenta Pravnog fakulteta, na ovaj korak se odlučio jer smatra da je to njegova dužnost kao mladog čoveka prema otadžbini.
"Očekujem da vojska bude neka vrsta testa za mene i da iz svega izađem kao mnogo zrelija osoba. To je proces odrastanja koji smatram da svaka mlada osoba treba da prođe. Voleo bih da pozovem sve mlade ljude, momke i devojke, da slede naš primer i da isto idu na dobrovoljno služenje vojnog roka ili u školu rezervnih oficira", rekao je Mihailo.
Ponosni otac Miloš Vučević na društvenim mrežama je podelio fotografiju mladog momka ispred kasarne i poželeo mu sreću. "Mihailo... ponos i ljubav! Čast, tradicija, patriotizam. Srećno, sine", napisao je gradonačelnik Novog Sada.
Foto: AP/Tanjug
Sve više devojaka
Jedna od devojaka koja je odlučila da pođe u vojnike i jedva čeka da obuče uniformu jeste i Snežana Andrić.
"Meni je cilj da branim našu zemlju. Takođe, porodično negujemo tradiciju odlaska u vojsku i svi rade pri vojsci. Oduvek mi je bila želja da obučem uniformu. Volim kad vidim žensko u uniformi, srce mi je tada puno", rekla je Snežana.
I devojke uz momke
Sa svakim novim rokom sve je veća zainteresovanost kandidata za služenje vojnog roka, i momaka i devojaka!
Dragan Dimovski, potpukovnik
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Deda
pre 3 godine
Pa to je sramota.Vreme je da se uvede vojni rok,ko ce decu da nam radja kad sve vise imamo ovih sto cupkaju obrvice,maminih sinova a mi trecepozovci smo za otpis.E moja drzavo nasta smo spali dedovi nam se u grobu okrecu.
U slučaju da su ukrajinski diverzanti uspeli da preuzmu kontrolu nad Zaporoškom nuklearnom centralom, Zapad bi pozvao Rusiju da osigura „demilitarizovanu zonu" oko stanice, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je da je zdravstveno stanje ministra unutrašnjih poslova i predsednika Socijalističke partije Srbije Ivice Dačića bolje nego što je bilo, dodajući da ima razloga za optimizam, ali i da se nastavljaju mere intezivnog lečenja i terapije.
Masovna evakuacija gradova na Bliskom istoku mogla bi da usledi ako civilne nuklearne elektrane budu napadnute i dođe do oslobađanja radioaktivnih materija, upozorio je Rafael Grosi, direktor Međunarodne agencije za atomsku energiju, prenosi Gardian.
Pevačica Kaja Ostojić svojim prisustvom i glasom upotpunila je žurku za kraj Exatlona, a zapevala je specijalno za glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića i Jovana Radulovića Jodžira.
Sinoć je održana spektakularna žurka povodom završetka prve sezone najvećeg sportskog rijalitija na svetu, Exatlona Srbija, a mi vam prenosimo sjajnu atmosferu iz prve ruke.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Ministarstvo spoljnih poslova Srbije saopštilo je danas da se državljani Srbije za konzularnu pomoć i informacije povodom sukoba na Bliskom istoku mogu obratiti diplomatsko-konzularnim predstavništvima u Tel Avivu, Abu Dabiju, Kuvajtu, Kairu, Bejrutu, Dohi i Manami.
Žene u Srbiji sve više umiru od raka, a vodeći karcinom koji im oduzima život više nije rak dojke, već je isti kao i kod muškaraca - rak pluća i bronhija.
Prema nezvaničnim saznanjima, policija u Kragujevcu identifikovala je i uhapsila B. V., osumnjičenog da je 1. marta 2026. godine počinio ubistvo muškarca Novaka K. (35) u naselju Erdeč, Kragujevac.
Policija u Kragujevcu rasvetlila je teško ubistvo Novaka K. i uhapsils je B.V. (43) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio ovo krivično delo, kao i M.V. (23) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo podstrekavanje na izvršenje krivičnog dela teško ubistvo.
Darko Šarić, koji je optužen da je sa Veljkom Belivukom organizovao kriminalnu grupu, koja se tereti za ubistva vođa "škaljarskog klana", odlukom sudskog veća kažnjen je u Specijalnom sudu sa 150.000 dinara zbog "odbijanja da isključi mikrofon i nepoštovanja suda".
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da je Ukrajina spremna da pošalje svoje najbolje stručnjake za presretanje iranskih dronova tipa Šahid u zemlje Bliskog istoka, ali samo ako lideri tih država uspeju da ubede Rusiju da uvede primirje u ratu protiv Ukrajine.
U Sjedinjenim Američkim Državama formiran je politički i bezbednosni konsenzus da je Kina ključni geopolitički protivnik, dok je sa Rusijom moguće postići dogovor, a aktuelna dešavanja u Iranu deo su dugoročne strategije SAD usmerene ka konfrontaciji sa Pekingom, izjavio je geostrateg Andrej Školjnikov.
Ujedinjeni Arapski Emirati i Katar diskretno lobiraju kod svojih saveznika kako bi zajednički ubedili američkog predsednika Donalda Trampa da pronađe brzi izlaz iz sukoba sa Iranom.
Hiljade Iranaca izašlo je na ulice Teherana i drugih velikih gradova u znak žalosti i podrške režimu nakon potvrđene smrti vrhovnog vođe ajatolaha Alija Hameneija.
U emisiji "Specijal o Katarini Velikoj" koja će uskoro biti emitovana na Informer TV, književnik Ranko Gojković i voditeljka Olivera Miletović razgovarali su o carici Jelisaveti Petrovnoj.
Šesta sezona Teatra "Zmaj" otvorena je proteklog vikenda u prisustvu velikog broja malih i velikih ljubitelja pozorišta koji su uživali u izvođenju višestruko nagrađivane dečje predstave "Lepotica i zver", kao i čarima popularnog baleta za decu "Labudovo jezero".
Kejt Midlton i princ Vilijam obratili su se javnosti u posebnoj video-poruci povodom Dana svetog Davida, nacionalnog praznika Velsa, izgovarajući nekoliko rečenica na velškom jeziku.
Vaskršnji post znači velike promene u ishrani, ako ste se zapitali čime da zamenite kravlje mleko u jutarnjoj kafi, kaši ili omiljenim poslasticama, domaće bademovo mleko je idealno rešenje.
Voditeljka Kristina Spalević progovorila je o emotivnom odnosu sa Kristijanom Golubovićem, njegovom kockanju i pretnjama ubistvom dok su bili rastavljeni.
Danijel Jovanović sin pevačice Suzane Jovanović iz prvog braka otkrio je kako se Saša Popović odnosio prema članovima porodice u poslednjim nedeljama života.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar