• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

15.09.2022

19:54

DOSTA JE BILO RATA, HAJDE DA PROBAMO MALO MIR! Vučić u Srpskoj: Otvoreni Balkan je najbolje rešenje, posebno zbog najteže zime koja nam dolazi!

Printscreen/TV BN

Vesti

DOSTA JE BILO RATA, HAJDE DA PROBAMO MALO MIR! Vučić u Srpskoj: Otvoreni Balkan je najbolje rešenje, posebno zbog najteže zime koja nam dolazi!

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gost je Dnevnika 2 na BN televiziji gde govori o aktuelnim temama

- Semberiju, Bijeljinu, Republiku Srpsku volim, Bosnu i Hercegovinu poštujem i meni ovo današnje dešavanje prija. Svi naši zajednički projekti jako su važni, sve što gradimo će Bijeljinu da napravi jednim novim čvorištem, a to će sve dodatno povezati Srbiju i Republiku Srpsku - rekao je Vučić.

Predsednik je naglasio da ne treba da se stidimo svojih razlika.

- Mi smo jedan narod, koji živi u dve države. Mi smo prevazišli sve nesuglasice. Pred nama je težak period, teža zima nego ikada, zbog energenata i zbog hrane. A tek sledeća zima biće još gora. Na nama je da sarađujemo i vidimo kako možemo da pomognemo jedni drugima. Ja sam srećan što tako blisko sarađujemo. Kada sam bio mali pa se okupimo ovde, govorilo se "Nikada Srbija neće saznati koliko mi sa ove strane nju volimo". Ja želim da ljudi sa ove strane sad znaju koliko ih ljudi iz Srbije vole - kaže Vučić.

Novi sukobi na Balkanu?

 

- Nadam se i verujem da neće biti novih sukoba na Balkanu. Mi smo sve te sukobe probali i ajde sad da probamo malo mir. Zato smo i napravili Otvoreni Balkan, kada budemo brisali granice između nas, onda će se ljudi osećati bolje. 

Otvoreni Balkan je najbolje rešenje

 

- Bošnjaci veruju u priče u koje ni generacija mog sina, ćerke, pa čak i mlađeg sina ne bi poverovala. Zato sam shvatio da treba da im pričamo više o Otvorenom Balkanu. Zamislite Bošnjaka koji će, umesto pet sati, putovati dva sata do Novog Pazara. Ili recimo kad uzimamo bostan iz Semberije, zašto da dozvolimo da nam se taj bostan pretvori u sok? Da možete lakše da dođete u Srbiju da radite i obrnuto. Ja ne vidim zašto bi iko imao nešto protiv toga. Ne verujem da će Sarajevo pristati na Otvoreni Balkan jer oni često misle da se radi o nekim teorijama zavere. 

Odnosi sa Prištinom najgori u poslednjih deset godina

 

- Nemamo otvoreni sukob sa Prištinom kao 1998. ili 1999. godine, ali mogu da kažem da su nam odnosi trenutno najgori u poslednjih deset godina. Brine me ono što nas čeka.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set