• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Z. JEVTIĆ

16.09.2022

07:00

POKAZALI KOLIKO IM JE STALO DO KOSOVA I METOHIJE! Trećina opozicije nije prisustvovala glasanju

printscreen

Vesti

POKAZALI KOLIKO IM JE STALO DO KOSOVA I METOHIJE! Trećina opozicije nije prisustvovala glasanju

Poslanici hejterske opozicije, osim što su tokom dvodnevne skupštinske rasprave o Kosovu i Metohiji više napadali predsednika države Aleksandra Vučića nego što su predlagali rešenja, na kraju zasedanja pokazali su da ih južna pokrajina uopšte ne zanima jer dobar deo nije čak ni prisustvovao glasanju!

Od 78 poslanika hejterske opozicije, 56 je glasalo 'protiv', dok čak 22 opoziciona parlamentarca uopšte nisu bila u sali iako im je to posao i za to primaju platu!?!


Izveštaj o pregovaračkom procesu sa Prištinom, koji je u parlamentu branio predsednik Vučić, ipak je usvojen u noći između srede i četvrtka sa 148 glasova 'za', 57 glasova 'protiv', dok dvoje poslanika nije glasalo. Inače, sednica u sredu trajala je više od 13 sati, a prethodnog dana, u utorak, poslanici i predsednik bili su u skupštinskim klupama punih deset sati.

A plate uzimaju...

Čak 22 parlamentarca iz opozicionih poslaničkih grupa uopšte nisu bila u sali u vreme glasanja iako im je to posao i za to primaju platu!?!


Za usvajanje izveštaja glasala su 103 poslanika liste 'Aleksandar Vučić - Zajedno možemo sve', 27 parlamentaraca iz koalicije SPS-JS, troje poslanika PUPS-a, petoro iz SVM, šestoro iz SDPS Rasima Ljajića i još četvoro koji nisu ni u jednoj poslaničkoj grupi.
Protiv izveštaja glasalo je po petoro poslanika iz Narodne stranke i Dveri, osam poslanika iz DS i još toliko iz koalicije NADA, sedam sa liste 'Zavetnika', četiri iz 'Zelenih' i još toliko iz koalicije 'Moramo', kao i 15 parlamentaraca 'Ujedinjenih' i jedan 'nezavisni' poslanik.
 

Nisu glasali

đilasovka i
'zavetnica'

Dva poslanika opozicije u Skupštini koja su bila u sali, ali nisu glasala pripadaju poslaničkim klubovima 'Ujedinjeni' i Zavetnici'. Reč je o Jeleni Milošević i Bojani Bukumirović.

 

 

 




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set