• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

21.09.2022

11:51

KURTIJU SU U GLAVI SUKOBI, A NE DIJALOG! Namera Prištine je da zatvori Srbe na severu pokrajine u obruč, a to im neće poći za rukom!

Tanjug/Strahinja Aćimović

Vesti

KURTIJU SU U GLAVI SUKOBI, A NE DIJALOG! Namera Prištine je da zatvori Srbe na severu pokrajine u obruč, a to im neće poći za rukom!

Podeli vest

To što Aljbin Kurtiju "ne može da isključi sukobe u regionu", govori samo o njegovoj nameri da izazivanjem tenzija i kriza na Kosovu i Metohiji zapali prostor Zapadnog Balkana, ocenio je danas direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju dr Petar Petković

- Kurtiju su u glavi samo sukobi, a nikako dijalog, kompromis, normalizacija odnosa koje ne pominje ni u jednom svom javnom istupu. Ali, Kurtijevu tzv. ''konstruktivnost'' su dobro upoznali i u Briselu, gde je odbijao svaki predlog i dogovor, pokazujući rigidan stav prema dijalogu i formiranju Zajednice srpskih opština, na koju Srbi čekaju skoro 10 godina - kazao je Petković u saopštenju.

Umesto da formira ZSO, naglasio je Petković, Kurti gradi ilegalne baze na severu pokrajine, koje diže na zemlji otetoj od Srba i to pred očima međunarodne zajednice.

- Neka se niko ne zavarava da je namera Prištine u tim jednostranim potezima plemenita i humanitarna, prava namera je zapravo pokušaj Kurtija da zatvori Srbe na severu pokrajine u obruč, što mu neće poći za rukom - naveo je direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju.

- Zbog toga Kurti već godinu dana otvoreno obmanjuje javnost, navodno prebrojavajući nekakve srpske baze oko administrativne linije sa Kosovom i Metohijom, kako bi opravdao svoje militantane postupke, a situaciju u Ukrajini koristi kao smokvin list da bi sakrio i opravdao svoje podle namere - zaključio je Petković.
 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

KURTI SPREMAN NA SVE, SEM NA DIJALOG I KOMPROMIS! Petković: To neće pokolebati predsednika Vučića da nastavi da traži mir
Politika

KURTI SPREMAN NA SVE, SEM NA DIJALOG I KOMPROMIS! Petković: To neće pokolebati predsednika Vučića da nastavi da traži mir

Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju(KiM) Petar Petković saopštio je danas da je predsednik privremenih prištiniskih institucija Aljbin Kurti, u svom prvom obraćanju nakon sastanka u Briselu 18. avgusta, još jednom pokušao da obesmisli dijalog u Briselu, te da je izneo niz neistina i laži, toliko očiglednih da ga demantuju i ugledni međunarodni predstavnici

24.08.2022

14:39

sledeća vest

TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…

20.03.2026

10:30

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Rus pod istragom u Beogradu: Podvodio sunarodnice i uzimao zaradu
Hronika

Rus pod istragom u Beogradu: Podvodio sunarodnice i uzimao zaradu

Nakon što je policija obavestila Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu da je u, Ulici Uroša Martinovića na Novom Beogradu, zatečena državljanka Rusije u prekršaju prostitucije, tužilac je naložio da se utvrdi identitet osobe za koju se sumnja da je posredovala u vršenju prostitucije.

20.03.2026

20:45

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Ovo su najpoznatije uloge Čaka Norisa
Showbiz

Ovo su najpoznatije uloge Čaka Norisa

Glumac Čak Noris preminuo je jutros u 86. godini života u bonici na Havajima. Ostaće upamćen po legandarnoj ulozi Kordel Voker u seriji "Voker, teksaški rendžer".

20.03.2026

15:35

Magazin

Džet set