SRBIJA I VUČIĆ SU UZ NAŠ NAROD! Petković: Kurti hoće tihu okupaciju severa, srpski policajci postupili časno
Podeli vest
Direktor Kancelarije za KiM Petar Petković izjavio je da kosovski premijer Aljbin Kurti najnovijim potezom, odnosno odlukom da pošalje saobraćajnu policiju iz Prištine na sever Kosova, želi da uruši Briselski sporazum. Kako je rekao za televiziju Pink, on na sve načine pokušava da izvrši tihu okupaciju severa Kosova
Petković je za televiziju Pink rekao da je jučerašnje prisustvo saobraćajnih patrola koje je Kurti poslao da izdaju pisane opomene izazvalo je ozbiljno uznemirenje građana zbog čega su reagovali institucionalni predstavnici srpskog naroda koji su jasno poručili da srpski policajci neće izdavati nikakve ukore za KM tablice.
Predsednik Vučić je učinio sve i čini sve kroz diplomatske kanale da dođe do dogovora po pitanju registarskih tablica, rekao je direktor Kancelarije za KiM Petar Petković
26.10.2022
12:34
- Ovo slanje pokazuje da Kurti želi da uruši Briselski sporazum posebno tačku 9. koja se odnosi na policiju. Nema potrebe da se albanski policajci upućuju na sever to je suprotno Briselskom sporazumu u kome se navodi da će na severu sastav policije odražavati nacionalnu strukturu. Priština gradi četiri baze u zelenoj zoni gde isključivo Kfor ima nadležnost, šalju policajce sa juga da maltretiraju Srbe na severu, a pravi razlog je da nateraju srpske policajce da kažnjavaju Srbe sa KM tablicama. Nijedan Srbin, nijedan srpski policajac to ne želi jer je to politička odluka protiv Srba. Srpska policija ne želi da kažnjava naše roditelje, vozače saniteta, to je suludo - rekao je Petković.
Petković je istakao da Priština na sve načine pokušava da izvrši tihu okupaciju severa KiM, ali da im to neće poći za rukom.
Kako je rekao jučerašnja odluka policije, gradonačelnika i predstavnika Srpske liste pokazuje da je srpski narod jedinstven i da niko nema pravo da ugrozi slobodu kretanja.
- Mi to podržavamo jer je to jedina ispravna odluka. Policija ne treba da se zloupotrebljava, ona ima drugi zadatak. Juče u Prištini, pogotovo sinoć su bili veoma nervozni posle obraćanja Đurića, predstavnika Srpske liste i gradonačelnika jer po portalima pozivaju na odgovornost - rekao je Petković.
Prema njegovim rečima Kurti ne samo da donosi nasilne odluke već ide protiv zahteva SAD i EU da odloži odluku o preregistraciji.
Za EU i SAD Petković kaže da oni pozivaju na deo sporazuma koji kaže da se preregistracija vrši 12 meseci, ali ne pominju da po sporazumu taj proces treba da bude takav da građani mogu da biraju između RKS i statusno netralnih KS tablica.
- Mi smo i u Briselu to ponudili, ali je Kurti na to skočio kao oparen jer misli da su neutralne KS tablice gora opcija jer smatra da se tako vraća statusna neutralnost po pitanju KiM. Priština je 2020. godine ukinula KS tablice i niko se nije bunio protiv toga sem nas, jer smo sve vreme govorili da će ukidanje KS tablica stvoriti problem - rekao je Petković.
On je kazao i da Priština mesecima unazad koristi poseban narativ gde se govori o kriminalnim i paralelnim strukrturama na severu, odnosno da pokušava time da kriminalizuje sever.
- Tu retoriku Kurtija koriste ovde pojedini predstavnici opozicije kao Aleksić koji tvrdi da se Vučić dogovorio oko tablica sa Kurtijem. Njega su naši policajci juče demantovali jer su rekli da ne žele te tablice, pa bi mogao da se izvini. On je navikao da laže kao i njegov šef Vuk Jeremić, ja mu poručujem da u njihovo vreme ne bi mogli da dignu nijedan avion, a mi imamo eskadrilu - rekao je Petković.
On je ponovio da je srpski narod jedinstven.
- Srbija, Aleksandar Vučić su uz naš narod. Mi smo opredeljeni da stvari rešavamo na miran način, da očuvamo stabilčnost. Po pitanju tablica stvari su jasne, Priština je prekršila sve u vezi sa dogovorom. Razumemo i podržavamo naše institucionalne predstavnike jer brane naš narod i pravo na slobodu kretanja - rekao je Petković.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Vučić je učinio sve i čini sve kroz diplomatske kanale da dođe do dogovora po pitanju registarskih tablica, rekao je direktor Kancelarije za KiM Petar Petković
Nemački list Berliner cajtung objavio je da bi gasovodi „Severni tok“ mogli ponovo da budu pokrenuti uz direktno učešće Sjedinjenih Američkih Država, što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio još u decembru 2024. godine u ekskluzivnom intervjuu za Informer televiziju.
Masovni kombinovani udar izveden je tokom noći i jutra na objekte energetske i vojne infrastrukture širom Ukrajine, a vazdušna opasnost proglašena je u svim regionima zemlje od 5.30 časova.
U emisiji Exatlon Specijal bivša učesnica Exatlona Tijana Jović, otkrila je kako su je takmičari ogovarali iza leđa i da joj je smetalo što joj se niko nije direktno obratio.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
U Ulici Dositeja Obradovića ispred broja 33 u Mokrinu pred više od stotinu posmatrača, a i navijača, odigrala se ljuta borba između Kobre Svemirca i Kasijusa Kleja!
Uskoro počinje služenje obaveznog vojnog roka u Republici Srbiji, a tim povodom oglasilo se Ministarstvo odbrane sa jasnim uputstvima i pravilima koje regruteri moraju ispoštovati.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da sarađuje sa guvernerom Luizijane Džefom Lendrijem kako bi Sjedinjene Američke Države poslale bolnički brod na Grenland, navodeći da je cilj pružanje medicinske pomoći stanovništvu tog arktičkog ostrva.
Rusija će preduzeti konkretne mere ukoliko nuklearno oružje, upereno protiv Moskve, bude raspoređeno na teritoriji Estonije, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, reagujući na poruke iz Talina o mogućem nuklearnom raspoređivanju u okviru NATO.
Film "Biće novih leta" premijerno stiže 24. februara, a glumica Tamara Krcunović ističe da je njena junakinja Senka zbog opsesije letovanjem izgubila bliskost sa porodicom.
Vraća se "Igra prestola", serija koja je osvojila svet rušeći pravila televizije pričajući političku drama u kostimu srednjeg veka, ali sada priča o Gvozdenom prestolu dobija pozorišnu adaptaciju koja će publiku ponovo povesti put Vesterosa.
Još za života Petra II kružile su glasine da Pavle nije njegov sin već da ga je Katarina prevarila kako bi, rađanjem naslednika, učvrstila svoje mesto na dvoru. Da li je u pitanju silna želja žene da se ostvari kao majka ili dvorska zavera?
Pevačica Viki Miljković tražila je od produkcije da njen kandidat prođe direktno dalje zbog polomljene noge, na šta se Dragomir Despić Desingerica po cenu prolaza našalio da će svom kandidatu polomiti obe noge.
Pevačica Snežana Đurišić zaplakala je pred kamerama u emisiji "Zvezde Granda", nakon nastupa svoje kandidatkinje koja je osvojila četiri glasa uz pomoć produkcije.
Nakon što je transrodna pevačica Elektra Elit puštena iz zatvora, u javnost je došla informacija kako je do hapšenja došlo nakon što ju je prijavio ugledni biznismen.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar