PLJUNULI, PA POLIZALI! Tajkunski mediji okrenuli priču: VUČIĆ JE U PRAVU!
Podeli vest
Tajkunski mediji već duže vremena vode kampanju kojom optužuju srpskog predsednika Aleksandra Vučića da drami, a sada su promenili priču
Nakon što su mesecima, ne mesecima, već godinama objavljivali tekstove pod naslovima "Vučiću, ne drami, zašto dižeš migove, preteruješ" i sličnog smera, u tajkunskim medijima glavna je vest da se na "Kosovu tenzije mogu seći nožem".
Visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj saopštio je da je, u razgovoru s predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, naveo da je u sadašnjem geopolitičkom okruženju najvažnije da se pronađe održivo i sveobuhvatno rešenje za normalizaciju odnosa Beograda i Prištine.
22.10.2022
16:32
Odjednom je situacija u južnoj srpskoj pokrajini ozbiljna, a Vučić je bio u pravu.
Foto: printscreen
Dakle, konačno su sami sebe demantovali i po toj temi!
Gospodo iz medija, nije Vučić kriv što dalje vidi, što ozbiljno promišlja.
On nije lažov, amater kao neki. Predsednik čuva državu i narod, a ne, kao pojedinci, svoje biznise.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ajoj, tu sam priču davno slušao devedesetih, pa su Srbi iz Krajine i Slavonije završili u Zemun Polju i Borči...
Zar se ne bojite prokletstva zbog izdaje i pljačke srpskog naroda? Ne,a?
Sramno je kako tajkunski mediji imaju naknadnu pamet, sa kritičnom sitaucijom na KiM su se sprdali a odjednom su kao objektivni.Sramota da ne može biti veća.
Zna se da tajkunski mediji i njihove gazde podržavaju Kurtija i raduju se kada je ugrožena bezbednost srpskog naroda na Kosovu.Velika bruka i sramota kakvu opoziciju Srbija ima.
Žalosno je što je opozicija tek sada shvatila ozbiljnost situacije na KiM kad nam je rat opet pred vratima. Nadam se da će Vučić učiniti sve kako bi se sačuvao mir i kako do krajnjeg sukoba ne bi došlo.
Videli su, valjda, kakva je situacija na KIM i koliko je javnost uznemirena i uz Srbe na KIM, pa su okrenuli priču. Daj Bože da to nije samo iz nekih njihovih razloga, da je briga za Srbe na KIM iskrena. Toliko puta su okrenuli leđa Srbima na KIM.
Tajkunski mediji su svima u regionu slali laznu sliku o Srbiji i predsedniku, unistili su nas svojim lazima, a sada kada je doslo do usijanja povlace se i priznaju svoju gresku. Treba da ih bude sramota.
Godinama znamo da sve što opozicioni mediji napišu, to nije istina. Ipak nismo očekivali da će lagati i kad je situacija na KIM u pitanju. Ali i to se dogodilo, napadali su Vučića, izmišljali, optuživali ga za sve i svašta. I onda preokret, sad tvrde sve suprotno od toga. Bolje ikad nego nikad, ali videćemo dokle će se držati i ovoga, ne bi me čudilo da opet okrenu priču.
Predsednik je mudar i iskusan u svom poslu, vodi visoku politiku i vodi se cinjenicama, tako da je uvek u pravu, i u njegov sud treba imati apsolutno poverenje.
Jasno je da predsednik Vučić nikada nije I neće odustati od srpskog naroda na KIM. Gradjani Srbije ga u svakom potezu podržavaju i veruju da će Srbija i srpski narod ostati zaštićeni.
Šiptarski lobista Danijel Server, Dojče Vele i ustaški mediji čine sve da zapale Balkan i da za sve okrive jedinog lidera na Balkanu, predsednika Srbije Aleksandra Vučića, koji vodi miroljubivu politiku, ali koji ne da na svoj narod!
Visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj saopštio je da je, u razgovoru s predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, naveo da je u sadašnjem geopolitičkom okruženju najvažnije da se pronađe održivo i sveobuhvatno rešenje za normalizaciju odnosa Beograda i Prištine.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa ponudila je Ukrajini da Sjedinjene Države preuzmu kontrolu nad polovinom njenih rudnih resursa, uz mogućnost raspoređivanja američkih trupa na mestima njihove eksploatacije, prenosi En-Bi-Si njuz, pozivajući se na izvore iz administracije u Vašingtonu.
Ruske snage intenzivirale su ofanzivu na istočnom frontu, prepolovivši ukrajinske linije odbrane kod Kurahova u oblasti Dnjepropetrovska. Ukrajinski Generalštab objavio je da se broj ruskih napada povećao čak 2,5 puta, pri čemu je tokom dana zabeleženo 250 borbi, a najintenzivniji sukobi odvijaju se u pravcu Pokrovska.
Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, a ove večeri u fokusu je bio rusko-ukrajinski sukob. Tokom emisije emitovana je i reportaža novinara i ratnog izveštača Igora Damjanovića iz Ukrajine.
Za ulazak u zemlje koje pripadaju Šengen zoni, turistima iz Srbije nije potrebna viza, rekao je Aleksandar Seničić, direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija - YUTA, ali ipak, napominje, treba obratiti pažnju na to da li željena zemlja ima posebne uslove za ulazak.
Goranu Cvijoviću, bivšem direktoru Vazduhoplovne akademije u Vršcu i njegovoj "partnerki" Sonji Božić, ali i drugim bliski saradnicima preti da se uskoro suoče sa ozbiljnim krivičnim prijavama, naročito nakon saznanja portala eVršac.
Povodom dana Državnosti u Konaku Kneginje Ljubice izložena je čuvena slika Uroša Predića, koja se inače čuva pod posebnim merama u depou Muzeja grada Beograda.
Na svečanosti povodom Dana državnosti Srbije, predsednik Aleksandar Vučić uručio je Zlatnu medalju za hrabrost „Miloš Obilić“ posthumno ubijenom policajcu Nikoli Krsmanoviću (34) iz Loznice. Odlikovanje je primila njegova majka Ljiljana Krsmanović.
I. N. (69) preminuo je dok su vatrogasci gasili požar na njegovim automobilima u krugu jedne fabrike u Ljukovu. Nesrećnom čoveku izgorela su tri vozila, a onda ga je izdalo srce, saznaje Informer.
Srpska državljanka L. P. (34) priznala je novinarki u kameru da je ubila i zakopala muža u dvorištu porodične kuće u Leptokariji! Šokirana ovim priznanjem, novinarka je posle emisije obavestila nesrećnu porodicu koja je prethodno pet meseci tragala za Kostasom Siamitrasom (58).
Dečak S.S. (15) koji je teško povređen prošle srede u saobraćajnoj nesreći i to kada je, najverovatnije, pretrčavao Zrenjaninski put, preminuo je na Univerzitetsko dečijoj klinici "Tiršova".
Vladimir Vrbaški nije dostupan pravosudnim organima, kao i još dva osumnjičena lica, zbog čega će tužilaštvo predložiti sudiji za pretnodni postupak Višeg suda u Beogradu im odredi pritvor i naloži raspisivanje poternice. Terte se za krivična dela Prevara i Zloupotreba.
Košarkaški savez Srbije je objavio saopštenje u kome se zahvaljuje svima koji su učestvovali u organizaciji Kupa Radivoja Koraća, kao i klubovima učesnicima.
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan ( 89:83) i osvojili Kup Radivoja Koraća, a navijači crno-beli su bili razočarani posle poraza od večitog rivala, pa su žestoko kritikovali pojedine igrače, posebno Dvejna Vašingtona.
Košarkaš Crvene zvezde Miloš Teodosić uleteo je na teren u završnici meča sa Partizanom i pokušao je da smiri navijače crveno-belih, koji su gađali sa tribina Karlika Džonsa prilikom izvođenja odlučujućih slobodnih bacanja.
Karlik Džons je posle utakmice Crvene zvezde i Partizana u Kupu Radivoja Koraća seo na klupu i rastužio se, a trener Željko Obradović je prišao da ga uteši.
Rusija je razvila jednu od najnaprednijih sistema za borbu protiv dronova na svetu i rasporedila ga u okolini Moskve kako bi zaštitila grad od ukrajinskih napada. Međutim, prema podacima ukrajinske obaveštajne službe, ukrajinski agenti uspeli su da lociraju i unište ključne komponente sistema „Valdaj“, potencijalno otvarajući put novim napadima na rusku prestonicu, piše Forbes.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je danas, nakon sastanka sa američkim državnim sekretarom Markom Rubijom, da je američki predsednik Donald Tramp "najveći prijatelj kojeg je Izrael ikada imao u Beloj kući", prenosi Rojters.
Ukrajinske specijalne službe sve češće koriste maloletnike za izvođenje sabotaža i terorističkih napada, jer ih je lakše manipulativno regrutovati i teže ih je pravno goniti, upozoravaju stručnjaci. Ova praksa postaje sve učestalija, a mnogi tinejdžeri, umesto obećanog novca, završavaju sa ozbiljnim krivičnim kaznama.
Američki predsednik Donald Tramp iskoristio je reči Napoleona Bonaparte u najnovijoj objavi na svojoj društvenoj mreži Truth Social, napisavši: „Onaj ko spasava svoju zemlju ne krši bilo koji zakon“, javlja Rojters.
Alaedin Alhalabi, 42-godišnji dostavljač hrane sirijskog porekla, postao je heroj u Austriji nakon što je autom zaustavio 23-godišnjeg napadača koji je u Filahu nožem napao prolaznike, ubivši 14-godišnjeg dečaka i ranivši još četiri osobe.
Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić, uručio je odlikovanja zaslužnim pojedincima i institucijama povodom obeležavanja Sretenja, Dana državnosti Srbije. Odličje je posthumno dodeljeno i reditelju Miloradu Milinkoviću.
U jednom od svojih intervjua, Siniša Pavić otkrio je da je RTS hteo da zaustavi prikazivanje serije "Bolji život" posle sedme epizode, a otkrio je i kako ju je "spasao"!
Skandal u Holivudu otkriva navodnu tajnu vezu Vil Smita i njegovog prijatelja Dvejna Martina, uz sumnju da je platio dva miliona dolara da prikrije njihov odnos.
Venčanja širom sveta često uključuju neobične, ali vrlo simbolične običaje koji se razlikuju od kulture do kulture. Evo nekoliko najčudnijih i najzanimljivijih.
Biljke mogu pozitivno da utiču na energiju prostora, privlačeći sreću, novac i ljubav. Neke biljke posebno simbolizuju ljubavne veze i romantiku, pa su odličan izbor za dom.
Patike su savršen spoj udobnosti i stila, jer se lako uklapaju u različite kombinacije, od ležernih farmerki do elegantnih blejzera. Evo 6 stilova patika koje se lako uklapaju u svaku odevnu kombinaciju.
Piletina je veoma popularna namirnica i zbog svoje pristupačne cene, ali postoje određeni delovi ovog mesa koje nikako ne treba da jedemo, jer sadrže bakterije i parazite koji mogu negativno uticati na zdravlje.
Snimak sa nastupa Sandre Afrike i MC Stojana na kom je on pokušao da je poljubi u usta, a pevačica to vešto izbegla, postao je hit na društvenim mrežama.
Pevač Bane Mojićević ponovo je zaljubljen, a sa suprugom sa od koje se razveo pre pet godina sada je u dobrim odnosima. Kako je više puta istakao da je znao da će oboje procvetati nakon rastanka, razveo bi se i ranije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar