• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

09.11.2022

17:57

MOMIROVIĆ: Zahvalnost braniteljima otadžbine

Informer

Vesti

MOMIROVIĆ: Zahvalnost braniteljima otadžbine

Podeli vest

Ministar unutrašnje i spoljne trgovine Tomislav Momirović primio je danas medalju "Boža Janković - osvećeno Kosovo" zbog velikog doprinosa u izgradnji stanova za pripadnike snaga bezbednosti koje mu je uručilo Udruženje ratnih dobrovoljaca 1912-1918.

- Velika mi je čast da sam u prethodne dve godine radom u Vladi Republike Srbije imao priliku da doprinesem boljem kvalitetu života naših pripadnika službi bezbednosti kroz projekat izgradnje stanova za pripadnike snaga bezbednosti. U tom periodu uspeli smo da izgradimo oko 2.000 stanova u Novom Sadu, 1.000 stanova u Beogradu, 947 stanova u Kraljevu, više od 800 stanova u Kragujevcu, kao i 190 stanova u Sremskoj Mitrovici - rekao je ministar Tomislav Momirović.

Foto: Informer

Ministar je dodao da zahvalnost za slobodu i nezavisnost koju danas uživamo dugujemo svima onima koji su svoje živote dali za Srbiju i zato je projekat stanogradnje na kome smo vredno radili u prethodnom periodu najbolji pokazatelj da porodice osete solidarnost društva i da znaju da nisu napuštene.

- Svi mi koji obavljamo javne funkcije moramo da imamo na umu da nezavisnost koju Srbija danas ima nije poklonjena, već su je naši preci teškom mukom i svojom krvlju izborili. Nove generacije moraju biti toga svesne i poštovati herojstvo naših predaka. Stoga je izuzetno bitno da imamo dobro organizovanu vojsku i službe bezbednosti kako bi zadržali nezavisnost i uređenost jednog društva, a jedan od preduslova njihovog uspešnog rada je i to da porodice pripadnika Vojske Srbije, policije, Bezbednosno-informartivne agencije, pravosudne straže, kao i porodice palih boraca imaju rešeno stambeno pitanje - izjavio je ministar Momirović.

Vlada Republike Srbije na inicijaticu predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića donela je odluku da se za potrebe stanovanja pripadnika snaga bezbednosti izgradi 7000 stanova vrednosti od oko 300 miliona evra. I to ne samo u Beogradu, već u svim većim gradovima Srbije – Vranju, Kraljevu, Kragujevcu, Novom Sadu, Sremskoj Mitrovici, Beogradu i Nišu.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)
Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)

Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.

06.12.2025

17:22

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set