Šef Delegacije Evropske unije u Srbiji Emanuel Žiofre izjavio je da su vesti iz Brisela, gde su se sastali pregovarači Beograda i Prištine, Petar Petković i Besnik Bisljimi, veoma dobre jer je postignut dogovor da se izbegne dalja eskalacija.
Žiofre je na Tviteru naveo da se sada dijalog Beograda i Prištine fokusira na normalizaciju odnosa.
- Veoma dobre vesti iz Brisela. Uz pomoć EU, postignut je dogovor da se izbegne dalja eskalacija. Sada se dijalog Beograda i Prištine fokusira na normalizaciju odnosa - rekao je Žiofre neposredno nakon što je šef evropske diplomatije Žozep Borelj objavio na istoj društvenoj mreži da je postignut dogovor u Briselu u registarskim tablicama.
Very good news from Brussels. Under EU facilitation a deal was reached to avoid further escalation. Now the Belgrade- Pristina dialogue to focus on normalization of relations. https://t.co/rD64iz9n4j
— Emanuele Giaufret (@EGiaufretEU) November 23, 2022
Podsetimo, sve ono što su predstavnici Prištine odbili pre dva dana, danas su prihvatili. Na ovakvu odluku očigledno su se odlučili zvog pritiska koji je Amerika izvršila nad njima.
Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Vladimir Bilčik izjavio je da je jasno da je, kada je reč o dogovoru Beograda i Prištine o registarskim tablicama, da se čeka potez Prištine i da EU očekuje da Priština preduzme akcije.
Novi skandalozan i šovinistički potez lažnih vlasti u Prištini podigao je ogromnu prašinu kada je vršilac dužnosti lažnog predsednika takozvanog Kosova, Aljbuljena Hadžiju, potpisala je ukaze o razrešenju dužnosti sedam tužilaca iz srpske zajednice.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Vladimir Bilčik izjavio je da je jasno da je, kada je reč o dogovoru Beograda i Prištine o registarskim tablicama, da se čeka potez Prištine i da EU očekuje da Priština preduzme akcije.
Svet maršira u pakao, nalazimo se na pragu eskalacije rata u Ukrajini i ozbiljne energetske krize, poručio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u intervjuu za švajcarski 'Veltvohe'!
Muškarac je naručio doručak iz beogradskog lokala "Moka Brunch" i pri prvom zalogaju naišao na pola ugašene cigarete sakrivene ispod omleta, odnosno zapečene.
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali oglasio se na svom Instagram profilu povodom odluke američke administracije da carinske tarife za robu iz Srbije budu snižene na nula odsto, dok traju razgovori između dve strane.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je na RTS-u o aktuelnoj energetskoj situaciji, snabdevanju gorivom, razgovorima sa Rusijom i Mađarskom, kao i izazovima koji utiču na tržište energenata, i istakao da građani ne moraju da brinu, iako situacija nije nimalo laka.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, gostujući večeras na RTS-u, istakao je da je Srbija vodila intenzivne razgovore sa američkom administracijom o trgovinskim pitanjima.
U naselju Boljevci večeras se dogodila prava drama kada su dva psa rase "doberman" napala sedamnaestogodišnju devojčicu I. K. (17) i nanela joj teške ujedne rane.
Poznati su novi detalji jezive saobraćajne nesreće koja se dogodila večeras na auto-putu A3 kod Lužana u Hrvatskoj, u kojoj je poginulo četvorogodišnje dete.
Više od 100 vatrogasaca bori se sa vatrenom stihijom u blizini Retendona u Eseksu, dok su lokalni meštani upozoreni da izbegavaju to područje i da drže prozore i vrata zatvorenim.
Države članice Međunarodnog krivičnog suda (ICC) izglasale su smenu glavnog tužioca Karima Kana, gotovo dve godine nakon što su se prvi put pojavile optužbe za seksualno nedolično ponašanje prema saradnici, saopštili su diplomatski izvori za Asošiejted pres.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Mnogi se pitaju zašto njihov omiljeni parfem nestane već posle nekoliko sati. Tajna dugotrajnog mirisa često nije u količini parfema, već u načinu na koji ga nanosite i čuvate.
Opština Ub proteklih dana s pravom nosi titulu epicentra najbolje zabave i tradicije! Tradicionalna manifestacija Ubske večeri i ove godine je ispunila sva očekivanja, pretvorivši ovaj šarmantni grad u pravu oazu radosti, pesme i vrhunskih kulturnih dešavanja.
Kristina Spalević najavila je da će otkriti detalje iz privatnog života i raskrinkati svog bivšeg supruga Kristijana Golubovića, iznevši tom prilikom niz ozbiljnih optužbi na njegov račun.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.