• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

05.12.2022

20:51

Lajčak: Razgovarao sam sa Vučićem o nastavku dijaloga

Tanjug

Vesti

Lajčak: Razgovarao sam sa Vučićem o nastavku dijaloga

Podeli vest

Specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak saopštio je da je danas u Beogradu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem razgovarao o nastavku dijaloga i povratku Srba u privremene prištinske institucije

Lajčak je na Tviteru naveo da je tokom sastanka sa predsednikom Srbije bilo reči i o Energetskoj mapi puta i nestalim osobama.

Predsednik Vučić naglasio je danas u razgovoru sa Lajčakom neophodnost primene dogovora o Zajednici srpskih opština i poštovanja prava i volje srpskog naroda.

- Sa Miroslavom Lajčakom razmotrio sam poslednja dešavanja na Kosovu i Metohiji i probleme sa kojima se Srbi suočavaju zbog jednostranih i nelegitimnih poteza Prištine - naveo je predsednik Srbije na Instagram nalogu ''buducnostsrbijeav'' posle razgovora sa Lajčakom.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Svi komentari
Vojka

pre 3 godine

Mozda ako sto puta ponovimo istinu,mozda naposletku Evropa i cuje

Miloš

pre 3 godine

Vučić se na svim poljima bori za naš narod na KiM.

Klipdy

pre 3 godine

Srbija će se uvek zalagati za mir i stabilnost.

Milan

pre 3 godine

Predsednik se bori svim silama za nasu drzavu i nas narod.

mile

pre 3 godine

nije problem pregovarati, ali druga strana to ne zeli

Dejan

pre 3 godine

Sadasnja vlast radi brzo,radi vredno, da Srbija napreduje i vazno je u svakom trenutku da zastitimo zemlju i ljudske zivote

Denov93

pre 3 godine

mi smo uvek bili za dijaloge i pregovore, to zna i Lajčak

Rade

pre 3 godine

Srbi će se vratiti u institucije kad Kurti ispuni sve obaveze po sporazumima potpisanim u Briselu. To se pre svega odnosi na formiranje ZSO.

Denov93

pre 3 godine

VUčić se bori za mir i stabilno stanje na kim, za svaki pregovor je tu, ali druga strana samo gleda kako da naudi Srbima

Jeka

pre 3 godine

Lajčak je prijateljski raspoložen prema Srbiji što se i videlo iz razgovora sa Vučićem,stav Srbije je mir i stabilnost.

Raša

pre 3 godine

Svi znamo da ste razgovarali gospodine Lajčak. A da li ste ponudili neko realno i ispravno rešenje?

mile

pre 3 godine

druga strana nije ispunila ni jednu tacku onoga sto je potspisano sporazumom

Aca

pre 3 godine

Nije problem u nama što se tiče nastavka dijaloga, već je problem na drugoj strani gde je Kurti.

Dejan

pre 3 godine

Mir i stabilnost su i danas nasa centralna drzavotvorna ideologija

Pavle

pre 3 godine

Prvo da se ispuni ono sto je potpisano pa mozemo da razgovaramo o sledecim potezima.

Sanja

pre 3 godine

Evropa mora da utiče na Albance da poštuju Briselski sporazum.

Dejan

pre 3 godine

Mi r, stabilnost, dijalog i fokus na prosperitetnu buducnost Balkana to je agenda predsednika Vucica

Denov93

pre 3 godine

mi smo uvek za dijaloge, al treba videti i sa drugom stranom, malo EU da pogleda i stavove druge strane, jer oni do sada nisu ispunili ni jednu tacku briselskog sporazuma

Ivana

pre 3 godine

Borba za nas narod i drzavu je neprestana. Hvala Vam

Ivan

pre 3 godine

Ako žele dalji dijalog bolje nek porazgovaraju sa onim ludakom Kurtijem, nek ga spuste malo na zemlju.

Marko

pre 3 godine

Sastanak od velike vaznosti za dobrobit Srbije i vazna odluka koju Vucic mora doneti.

Marija

pre 3 godine

Vucic se snazno bori za ocuvanje srpskih drzavnih i nacionalnih interesa

Aleksandra

pre 3 godine

Ne sme se dopustiti da Albanci krše Briselski sporazum i narušavaju stabilnost u pokrajini.

Marijana

pre 3 godine

Vucic danonocno radi za Srbiju i u potpunowsti je posvecen napretku Srbije

Nikola

pre 3 godine

Albanci treba da budu svesni da što pre treba da počnu da poštuju Briselski sporazum koji su i potpisali.

Nemanja

pre 3 godine

Svi znamo gde je glavni problem za nastavak dijaloga a to je Kurti, znači moraju njega da obuzdaju ako žele dalje pregovore.

Una

pre 3 godine

Razgovorom se jedino može doći do rešenja. Podrška za istrajavanje u razgovoru sa EU.

Andrej

pre 3 godine

Sve dok se Kurti ponaša tako kako se ponaša ništa od daljeg dogovora.

Anja

pre 3 godine

Srbija je uvek spremna za razgovor sa Lajčakom da bismo tražili poštovanje briselskog sporazuma.

misterija nemoguca

pre 3 godine

potezi pristine prema nasem narodu na KiM je uzasan,ali treba svet da vidi šta rade tom narodu koji nema mira unazad x godina

Jeki

pre 3 godine

Samo snaga i istrajnost predsednika u svom stavu da zaštiti i očuva mir na legitiman način na Kosovu, daje nadu za bolju budućnost našeg naroda.

Tica

pre 3 godine

Ovakvi razgivori su od izuzetne vaznosti za nas

Boško

pre 3 godine

Svaki dijalog može da nas dovede do boljeg rešenja, zato samo hrabro u nove pobede!

Ana

pre 3 godine

Za Srbiju je veoma važno očuvanje mira i stabilnosti i postizanje dogovora u vezi KiM.

Bilja

pre 3 godine

Situacija nije nimalo laka i Srbi sa KiM vise ne znaju kako da odgovore na Kurtijeve provokacije.

Rade

pre 3 godine

Nadam se da su ovim dijalogom iznasli pravo resenje za gradjane Srbije na KiM.

BIlja

pre 3 godine

I dan danas smo za politiku mira i stabilnosti. Cinimo sve da gasimo Kurtijevu zapaljivu retoriku.

Drina

pre 3 godine

Koja je svrha nastavljati pregovore, kada Priština ne poštuje ono što se dogovori.

Mila

pre 3 godine

Borba se nastavlja za nas KiM,nema odustajanja samo napred!

Sofija

pre 3 godine

Iskrena namera od strane Lajčaka da ubrza dijalog Pprištine i Beograda, ne postoji, inače bi se sa mrtve tačke bar malo pomakli za sve ove godine!

Tasa

pre 3 godine

Borba se nastavlja za nas KiM,nema odustajanja samo napred!Za nas odustajanje nije opcija.

Uroš

pre 3 godine

Mi smo uvek spremni za nastavak dijaloga, ali to treba da važi i za Kurtija koji nije pokazao nikakvu zainteresovanost da se problem reši.

Glasinac

pre 3 godine

Prvo treba da Priština formira ZSO i onda pregovori mogu da se nastave.

Bilja

pre 3 godine

Dali smo svaku sansu dijalogu i necemo odustati od kompromisnog resenja.

Jana

pre 3 godine

Borba se nastavlja za nas KiM,nema odustajanja samo napred!Za nas odustajanje nije opcija.

Pavle

pre 3 godine

Bolje bi bilo da Lajcak natera Kurtija da postuje ono sto je potpisano i da se mnogo ne sili nego sto razgovara sa nama i prica istu pricu.

Ema

pre 3 godine

Predsednik želi da se reše problemi Srba sa KiM i zato su razgovori za nas primarni, kao i mir i stabilnost.

Slaven

pre 3 godine

Nije ovo laka borba, ali verujem da će predsednik Vučić uspeti da odbrani svoj narod. Podrška za naše ljude na KiM!

Veljko M

pre 3 godine

Vučić je uvek spreman za pregovore, jer zna da se svi nesporazumi najbolje rešavaju pregovorima, mirnim putem, a ne nasiljem koje Kurti zagovara.

Ena

pre 3 godine

Svaki dalji dijalog je besmislen dok Pristina ne pocne ne ispunjava svoje obaveze regulisane Briselskim sporazumom

Billja

pre 3 godine

Sutra sastanak u Tirani. Nastavljamo borbu za nase interese.

Jelisaveta

pre 3 godine

Iskreno se nadam da će se stabilizovati situacija. Previše je patnje našeg naroda na Kosovu i Metohiji, šaljemo im snažnu podršku.

Romanija

pre 3 godine

Priština treba prvo da izvrši sve ono što je do sada dogovoreno, ako misli da se pregovori nastave.

Jasmin

pre 3 godine

Izgradnja i jačanje odnosa sa zemljama regiona preduslov je za ulazak u EU, što je Srbija već ispunila

Bilka

pre 3 godine

Podrska za predsednika i borbu koju vodi kako bi sacuvao nas narod na KiM

Mirko

pre 3 godine

Ostalo je još dosta toga da se uradi ali svakako se nalazimo na dobrom putu ka EU integracijama.

Iva

pre 3 godine

Nastavak dijaloga je nemoguc, sve dok se Pristina ovako ponasa i gazi potpisane sporazume!

Tijana

pre 3 godine

Naravno da smo za dijalog i za mir i stabilnost ali pitanje je kako to spovesti kada je druga strana u ovom slucaju Kurti bahat i zeli nemire. Mi cemo uvek biti uz Srbe na KIM.

Mirko

pre 3 godine

Srbija je svoje mesto plasirala u EU, pitanje je samo vremena kada će se to ostvariti. Dijalog i pomoć Lajčaka uveliko je dobrodošla.

Olga

pre 3 godine

Dok se Srbi gaze i ponizavaju, EU cuti! Dugo im je trebalo da osude ovaj poslednji sramni Kurtijev potez!

Jasmin

pre 3 godine

Kompromis i kvalitet života našeg stanovništa u južnoj pokrajini prioritet je drzavnog vrha Srbije

Ivanka

pre 3 godine

Srbija je za svaki kompromis i rešenje prihvatljivo za obe strane

Jovan

pre 3 godine

Lajcak je trecerazredni birokrata i ne treba mu pridavati nikakvu paznju.

Jelena

pre 3 godine

Predsednik je razgovarao sa Lajčakom o aktuelnim dešavanjima izmedju Beograda i Prištine i nadamo se da će taj dijalog uroditi plodom.

Saša

pre 3 godine

Bilo bi krajnje vreme da EU više ne zatvara oči pred neodgovornim ponašanjem Kurtija.

Davor

pre 3 godine

Lajcak se i danas mogao uveriti da Vucic iskreno jeste za nastavak dijaloga sa Pristinom.

Dacha

pre 3 godine

Svi znaju da je Vucic za dijalog, vise koristi bi bilo da je Lajcak razgovarao sa Kurtijem.

Bojann

pre 3 godine

Vučić je uvek za dilajog, ali Lajčak mora ozbiljno da razgovara sa Kurtijem i da mu objasni da mora da poštuje dogovoreno i da ga nikada Srbija neće priznati.

Dragana

pre 3 godine

Miroslav Lajcak, ako vec insistira na dijalogu Beograda i Pristine, trebao je razgovarati sa Kurtijem, jer je on uzrok svih problema.

Giga

pre 3 godine

Lako je Lajcaku da razgovara sa Vucicem, problem je kad treba pregovarati sa Kurtijem, on samo zna jezik sile i ratova.

Strelac

pre 3 godine

EU se danas preko Lajcaka mogla uveriti da Vucic i Srbija iskreno zele mirno resenje kosovskog problema.

Aleks

pre 3 godine

Zajednica srpskih opstina je prioritet nad prioritetima.

Aleks

pre 3 godine

Zajednica srpskih opstina je prioritet nad prioritetima.

KiM

pre 3 godine

Nazalost vec dugo su pregovori izmedju Srbije i KiM jednostrani .

Filip

pre 3 godine

Vucic se svim snagama zalaze za narod na KiM , kao i za to da pregovori budu u interesu obe strane

Jovana

pre 3 godine

Nadamo se da će ovaj susret sa Lajčakom doneti neko kompromisno rešenje.Vučić jos jednom pokazuje koliko se bori za svoj narod na KIM.

sledeća vest

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set