Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić izjavio je da će se izmenama Zakon o planiranju i izgradnji ubrzati procedure tako što će informacije o lokaciji i upotrebne dozvole izdavati i oni koji će dobiti javna ovlašćenja, poput projektnih biroa, notara i advokata
U intervjuu za božićno izdanje Blica, Vesić je rekao da će izmene tog zakona predvideti da investitori mogu sami da prikupljaju saglasnost, koja će biti elektronska, a sve državne zgrade kao i objekti veći od 10.000 kvadrata će se graditi sa sertifikatom zelene gradnje.
Lokalne samouprave dobiće zadatak koju površinu teritorije moraju da pokriju planovima, a ako to ne učine, država će to da uradi za njih.
- Za one koji grade sa sertifikatom zelene gradnje biće smanjeni i doprinosi, a postojaće obaveza da svaka zgrada ima određen broj parking mesta sa električnim punjenjem - rekao je ministar Vesić.
Foto: printscreen
Na pitanje može li se zaustaviti “urbanistički haos” na Kopaoniku i Zlatiboru, Vesić je rekao da će u izmene Zakona o planiranju i izgradnji biti uneto da u granicama zaštićenog prirodnog dobra mogu da se rade samo prostorni planovi područja posebne namene, koje donosi Vlada Srbija, a predlaže ministarstvo.
- To su rešenja koja su početak uvođenja reda - rekao je ministar.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić najavio je da će u 2023. početi izgradnja prve fabrike, od ukupno pet u Beogradu, za preradu otpadnih voda u Velikom Selu, koja će biti najveća u glavnom gradu i pokriti prostor na kome živi oko 1,3 miliona ljudi
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić najavio je da će u 2023. početi izgradnja prve fabrike, od ukupno pet u Beogradu, za preradu otpadnih voda u Velikom Selu, koja će biti najveća u glavnom gradu i pokriti prostor na kome živi oko 1,3 miliona ljudi
Azerbejdžan je za samo nekoliko dana javno podržao odbijanje Ukrajine da se odrekne teritorija, a zatim u Moskvi potpisao dvogodišnji plan konsultacija sa Rusijom i ponovo stao iza kopnenog koridora koji Moskvu povezuje sa Iranom.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je u telefonskom razgovoru za Informer TV, da će Novi Bečej dobiti novu fabriku, sa više od 1.000 novih radnih mesta.
Naslovnom stranom Večernjih Novosti tog 19. jula 1960. godine dominirala je slika jedne tragedije: u plitkoj vodi nalazila se olupina aviona u kojoj je poginulo 8 fudbalera iz Danske.
Od danas do 24. jula, u periodu od 20 do 5 časova, biće izvođeni radovi na Pančevačkom mostu, tokom kojih će se saobraćaj odvijati jednom saobraćajnom trakom.
U akciji Inspekcije sigurnosti plovidbe Lučke kapetanije Kotor i Uprave pomorske sigurnosti (UPS), uspešno je prošlo spasavanje šest stranih državljana sa glisera u blizini uvale Dobreč na poluostrvu Luštica tokom jučerašnjeg popodneva, saopštilo je Ministarstvo pomorstva Crne Gore.
Meštani Starčeva gde se preksinoć dogodila jeziva eksplozija kažu da je tragedija posebno pogodila porodicu nastradalog Dragana P. (30), koja je i ranije preživela veliki gubitak. Međutim, kako kažu, velika tuga je i što je dom Aleksandra F. koji je podlegao povredama, ostao prazan.
Policija Crne Gore podneće krivičnu prijavu protiv državljanina Srbije O.G. (23) koji se sumnjiči za krijumčarenje cigareta, nakon što je juče, na putu Rožaje – Berane, u automobilu koji je vozio otkriveno 310 šteka cigareta vrednih oko 9.300 evra.
Predsednik Francuske Emanuel Makron zatražio je od francuske udarne grupe predvođene nosačem aviona „Šarl de Gol“ da prati situaciju u Ukrajini i prikuplja podatke o kretanju snaga u zoni sukoba, otkrio je komandant te formacije, admiral Tibo Odo de Poses.
Gradonačelnik Njujorka Zohran Mamdani potvrdio je da gradski pravnici aktivno ispituju postoji li mogućnost da izraelski premijer Benjamin Netanjahu bude uhapšen kada u septembru doputuje u grad na zasedanje Generalne skupštine Ujedinjenih nacija.
Predsednik SAD Donald Tramp poručio je da je pogibija dvojice američkih vojnika u iranskom napadu na bazu u Jordanu tragedija, ali da Vašington neće odustati od operacije čiji je cilj, kako tvrdi, da spreči Teheran da dođe do nuklearnog oružja.
Kupače na plaži Kacadija, na grčkom ostrvu Lipsi, iznenadila je ajkula koja je doplivala gotovo do samog peska i nekoliko trenutaka se kretala kroz plićak, na veoma maloj udaljenosti od ljudi.
Britansko tužilaštvo saopštilo je da traži izručenje braće Tejt zbog optužbi da su između 2010. i 2017. godine silovali žene i učestvovali u trgovini ljudima radi seksualne eksploatacije.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
Prosidba o kojoj je Alisa Vanderkrajsen dugo maštala zamalo je krenula po zlu kada se okliznula na mokroj travi i pala pravo u blato. Ipak, umesto da taj peh pokvari važan trenutak, pretvorio se u uspomenu kojoj će se ona i njen suprug Brajan, kako kažu, smejati do kraja života.
Fejsbuk, popularna društvena mreža, trenutno ne radi u Srbiji. Kako prijavljuju brojni korisnici, njihovom sajtu se ne može pristupiti sa desktop uređaja.
Najbolji letnji deserti ne traže rernu niti komplikovane filove. Ova jogurt torta sa keksom nastaje za svega deset minuta. Sve sastojke najčešće imate u frižideru.
Poslednjih nedelja društvene mreže preplavio je jednostavan trik koji omogućava da trepavice izgledaju znatno punije i izraženije. Ne zahteva precizno iscrtavanje ajlajnera niti korišćenje veštačkih trepavica, već se efekat postiže lakim postupkom.
Ćerka voditeljke Suzane Mančić Teodora Talijan, autorka je pesme "Uniforma plava", a iz MUP-a su izrazili ponos zbog uspeha i talenta svojih pripadnika, pa i nje!
Jovana Tomić žena košarkaša Uroša Plavšića je na svom Instagram profilu podelila fotografiju sa njihove svadbe, koja je održana samo dan pre nego što je došlo do incidenta.
Bivša policijska službenica i nekadašnja učesnica rijalitija Ljiljana Stevanović, poznatija kao Lili, odavno je okrenula novi list, a vreli snimak sa balkona svi komentarišu!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.