• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

10.01.2023

13:44

MAĐARSKA ĆE GLASATI PROTIV ČLANSTVA TZV. KOSOVA U EVROPSKIM TELIMA! Želimo da što pre dođe do kompromisa!

printscreen

Vesti

MAĐARSKA ĆE GLASATI PROTIV ČLANSTVA TZV. KOSOVA U EVROPSKIM TELIMA! Želimo da što pre dođe do kompromisa!

Podeli vest

Ministar inostranih poslova i spoljne trgovine Mađarske Peter Sijarto izjavio je danas u Budimpešti da će ta zemlja glasati protiv članstva Kosova u evropskim telima

- Naš stav je da bi dovelo u opasnost postizanje kompromisa ako bi određene evrpske formacije primile Kosovo pre postizanja sporazuma. I zbog toga će Mađarska da glasa protiv članstva Kosova u evrposkim telima - istakao je Sijarto odgovarajući na pitanja novinara, na zajedničkoj konferenciji za ministrom spoljnih poslova Srbije Ivicom Dačićem.

Sijarto je naglasio da je Mađarska što se tiče KiM, kako je rekao, zaista zainteresovana da se na osnovu jednog realnog i stvarnog dijaloga dođe do rešenja.

- I zbog toga smo prihvatili rukvodstvo snagama Kfora na KiM, jer smo  smatrali da možda i na  taj način možemo da doprinesemo obezbeđivanju mira. Želimo da što pre dođe do kompromisa - poručio je Sijarto.
 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Exatlon

TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu
Live TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu

Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.

16.01.2026

09:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Mladići pali zbog droge: Razbijeni dileri u Zrenjaninu
Hronika

Mladići pali zbog droge: Razbijeni dileri u Zrenjaninu

Policajci iz Zrenjanina uhapsili su M. K. (21) iz okoline Bačke Palanke i godinu dana mlađeg Ž. M. iz okoline Novog Bečeja, zbog sumnje da su izvršili krivično delo neovlašćene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga.

19.01.2026

14:06

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set